Skocz do zawartości

Budki w holandi 2szt.Co sądzicie


brankiniol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powiedzcie mi proszę,czy jest sens ciągać się z holandii z budką w owym czasie?Jestem tu i może bym zabrał ,to co upatrzyłem.

Pierwsza to :

Knaus Blue Line 450 TF z 99 roku ---->http://www.budgetcaravan.nl/Caravan/Actueel/Aanbod/414/Knaus/Blue%20Line/450%20TF/tab/2

 

 

 

A druga to :Knaus Eifelland 440 bj 2000 i.z.g.st vast bed en omnistor :

http://caravan-kamperen.marktplaats.nl/caravans-knaus/560609286-knaus-eifelland-440-bj-2000-i-z-g-st-vast-bed-en-omnistor.html?return=eJxFjltugzAQRfcSCf4CNsaCGKEoKBsZgSsQfsk2bdqoe%2B9MlapfPmfu9WhAcfXcFBuSEoyrU9IQ53VYcw6qrncftKssxD0HA5BT5Uw9Q4R3cOms3XkHG3TU7n%2B4OzhSPQvWVWu25vowIy%2BXNGZfiBsvxBQOBIZg0G5NfyFsEPELxZamklEjADIi8bK9%2BDcIfzsywteGOqW3JaFQml%2BppZo7rI7bTOUHndAKwekO84nWSin6Hs0n2t%2BUIRwjK4NPefaLHkXH2hI%2BCjnxrhOFvCMxfEbOG3Y5Dd8%2Fgt9cXw%3D%3D&df=1&fta=eNpVkcGK2zAQhl8l6JDbgmTZljXCh257WSi9tPSyLGESyVtv5VhYduJt8Lt3ZGcpPelj5kfzaYSg4BahAjYN%2FnBBH5mJIIoc2OxrsbexHnsQJkzAjReQVdr4DCRXJnSQFZybgEAHN7ZdTyqElB3hTxtMbGwEE0aqdAHOU%2BeG9mT8DCKXUgjj3yEvCllVpo8tZPsQpprvQx%2FHU29dLRXP93h9FkrJl2f%2BUguRcZ0USTDgq2OmJbsIElhrV3clgGWitGXTqJkAZcXLBJVoxHHOuNWuagSBKmShMwKtFS%2BRgKtcNJKg0mWpj%2Bsq6OaxD2jjwbvz6%2FgrTeTU0MA6nA9Jguba1SIDhldmEATcyIukidcFU%2Bfpy9071RMWwL7i0fnE9AGP%2FXR9QxzWqfSIRzz9dmf7DTu3ltS%2FyO4zDnjBc%2Fww%2FDSOQ3ucRvfjPWxpGsM2y%2B%2F9MD6drZvZZih5ghLYT%2FRTcr%2Fr8k3pvuFlk1gzq%2BX%2FwdQTWle7hx2tjW5clmV7%2FyXlONyW5S9P2K8h&fta_ind=2&fs=1

 

 

 

 

Obydwie z ceną wyjściową 5tyś euro...Czy opłaca się?Ładne są,może nie za duże ,ale układ ładny mają.

Dzięki za wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ fajny, cepka też, mówię o tej drugiej, ale cena raczej troszkę za wysoka.

Euro jest drogie, 5 tyś to nie mało.

Dojdą inne opłaty i zrobi się bardzo drogo.

Obawiam się, że będziesz miał kłopot po kosztach sprzedać a co powiedzieć coś zarobić.

Ale to jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Obawiam się, że będziesz miał kłopot po kosztach sprzedać a co powiedzieć coś zarobić.

Ale to jest moje zdanie.

 

I to słuszne zdanie.

Powtórzę więc pytanie , na czym zarabiają handlarze oferując w PL "super przyczepy"?

Odp: Na naprawianiu, na maskowaniu, na nieszczerości itp.

Małe szanse masz , bo społeczeństwo jest w tej materii mało świadome, więc najważniejszym dlań kryterium jest cena.

Mimo wszystko, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to słuszne zdanie.

Powtórzę więc pytanie , na czym zarabiają handlarze oferując w PL "super przyczepy"?

Odp: Na naprawianiu, na maskowaniu, na nieszczerości itp.

Małe szanse masz , bo społeczeństwo jest w tej materii mało świadome, więc najważniejszym dlań kryterium jest cena.

Mimo wszystko, powodzenia.

 

 

wszędzie podstawowym kryterium jest cena ale uogólnienie i wsadzeniu wszystkich pośredników do jednego wora to bardzo przepraszam ale przeginka po całości ..... są przetargi, licytacje komornicze , bankowe , wyprzedaże i wiele innych form tańszego nabycia tego co normalnie kosztuje więcej .... trzeba mieć fajne układy ,głowę dookoła jak radar i sporo odwagi inwestując często sporo swojej kasy ale za to wszystko i tak ktoś nazwie gościa oszustem.... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie chodzi tu o małą świadomość społeczeństwa, ale o zasobność portfela.

Jak kupowałam swoją budkę byłam bardzo świadoma czego jej brakuje i co mogłaby jeszcze mieć, ale rzeczywistość jest okrutna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie ,zastanawiam się także ,popatrzcie ile jest na allegro igiełek sprowadzonych.A ceny takie same lub niższe .Więc skąd się biorą?Mają dobrych wujków w Holandii?

Pojeździłem dzisiaj i pooglądałem.Holendrzy kupują cepki w cenie powyżej 10tys euro i nie przebierają.Ja szukam do 5 tys.Jedynie fakt taki ,że są czyste i widać jak wyglądają w oryginale.Akcesoriów też nikt nie wyciąga.

 

Jakie dochodzą opłaty w Polsce?Dużo tego?Auta już przerabiałem ,ale przyczepy nie.

 

Podjadę jutro do tej drugiej i zagadam o cenie.Rok 2000 jest zachęcający,pierwsza jest u handlarza.Kolega tydzien temu był i ponoć utargował 500 euro z 5 na 4,5 e

 

No faktem jest ,że nie ma co wszystkich handlarzy wżucać do wora razem.Mam znajomka ,który handluje autami francuskimi,ma właśnie takie a nie inne układy ,że ściąga z ubezpieczalni.

 

No ale dobra,droższe ?Czy ta sama cena?Bo jeśli ta sama ,co mi się wydaje tak ,a nie innaczej ,to wole te z NL ,kiedy sam sobie wybieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa, co zrobisz. Sam pewnie wiesz w jakim stanie są cepki sprzedawane u nas. Nawet jeżeli będziesz miał super stan to będzie Ci bardzo ciężko sprzedać cepkę w takiej cenie w takim roczniku.

Ale nie chcę odradzać.

Wiesz to nie auto. To towar niszowy. Musi znaleźć się naprawdę amator, aby chciał tyle przepłacić za ten stan.

A wiesz jak to jest. Niby jest super, ale potem jak ktoś dokładnie ogląda to znajdzie a to tu coś, a to tu i już cena nie jest tak atrakcyjna.

I jeszcze kolejna kwestia. Cena wystawiona na polskich aukcjach. Zobacz, że spokojnie utargujesz od sprzedającego 10% wystawionej cepki. O czym to świadczy. A gdzie cena za którą Ty kupisz? Będziesz w stanie tyle opuścić? Czy zostaniesz szczęśliwym posiadaczem dwóch cepek?

Tak jak pisałem nie odradzam, ale ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie ,zastanawiam się także ,popatrzcie ile jest na allegro igiełek sprowadzonych.A ceny takie same lub niższe .Więc skąd się biorą?Mają dobrych wujków w Holandii?

Pojeździłem dzisiaj i pooglądałem.Holendrzy kupują cepki w cenie powyżej 10tys euro i nie przebierają.Ja szukam do 5 tys.Jedynie fakt taki ,że są czyste i widać jak wyglądają w oryginale.Akcesoriów też nikt nie wyciąga.

 

Jakie dochodzą opłaty w Polsce?Dużo tego?Auta już przerabiałem ,ale przyczepy nie.

 

Podjadę jutro do tej drugiej i zagadam o cenie.Rok 2000 jest zachęcający,pierwsza jest u handlarza.Kolega tydzien temu był i ponoć utargował 500 euro z 5 na 4,5 e

 

No faktem jest ,że nie ma co wszystkich handlarzy wżucać do wora razem.Mam znajomka ,który handluje autami francuskimi,ma właśnie takie a nie inne układy ,że ściąga z ubezpieczalni.

 

No ale dobra,droższe ?Czy ta sama cena?Bo jeśli ta sama ,co mi się wydaje tak ,a nie innaczej ,to wole te z NL ,kiedy sam sobie wybieram

 

w PL nie masz kosztów :niewiem:

tzn jeśli rejestrujesz to koszt rejestracji - tłumaczenie, DR, przegląd - razem max 300-400zł ?

dochodzi kwestia podatku

 

koszty sa w NL, RDW i ubezpieczenie "na drogę"

 

dlatego sprzedaje się na NL tablicach ;)

 

kupiłem budkę od pośrednika ;) i jestem zadowolony :ok:

ale moja budka kosztowała więcej niż na allegro :hmm:

zresztą ten sprzedawca ma zawsze budki w tych górnych widełkach i jakoś schodzą dość szybko

ostatnio hobby z 91r za 11,5tyś zł ... 12tyś zł na gotowo

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Arek, czy jest wart to oceni klient jak będzie oglądał.

Według mnie drogo. Z tej ceny nie ma mowy o opuszczaniu. A ta cena jest akurat taka w jakiej są wystawiane te cepki. A gdzie upusty z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czyste koszta liczę, zakładając, że jest w stanie" igła" dlatego powtarzam : dla siebie tak, na zarobek już nie

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czyste koszta liczę, zakładając, że jest w stanie" igła" dlatego powtarzam : dla siebie tak, na zarobek już nie

 

O właśnie tak. Dla siebie warto nawet przepłacić. Ale czy ktoś nam zapłaci pieniądze, które oczekujemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej cenie euro - ja bym się nie pokusił - rejestracja, przyciągnięcie, ciężko...

tam też oszukują i maskują...czekają na polaczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.