Skocz do zawartości

lodówka elektrolux


Rekomendowane odpowiedzi

Spalenie się żarówki w przełączniku nie powoduje odcięcia zasilania dla lodówki,zamiana biegunów na nim również niczego nie zmienia. Nie ma potrzeby wyciągania lodówki , trzeba tylko prześledzić gdzie wystaje przewód zasilający i pójść jego sladem do gniazdka albo listwy zasilającej i tam zmierzyć czy jest napięcie,jeżeli nie ma to tak jak poprzednik pisał -szukać spalonego bezpiecznika lub zabezpieczenia automatycznego

 

 

mesert

chodziło mi o podświetlenie przełącznika - dlaczego może nie być podświetlony

do niego muszą dochodzić 3 przewody - wystarczy że nie podpieto fazy albo zera do żarowki i nie świeci, co nie znaczy że grzałka nie dostaje napięcia

 

ale ogólnie wszyscy wiedzą o co chodzi...

Edytowane przez pisu22 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zakladam że lodówka była załączona tym przełącznikiem i po czasie okazało się że nie chłodzi.Nie sądzę żeby ktoś się bawił tym przełacznikiem i pozamieniał bieguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to forum ,. , ale że lodówka chodzi na takiej zasadzie? , to troche może byc problem z ta grzałą , np 30stopni , na zewnatrz , a tu do tego grzałka w campingu,, niby jest kratka ale faktycznie , jak moja juz będzie chodziła to sprzydało by sie zamontowac jakis wentylator , aby wyciągał to ciepło na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam z tyłu jest jedna plastikowa kratka wentylacyjna 10 x 30cm , a obok niej blaszana klapka jakies 10cm na 10cm , o co chodzi?, Na zdjeciu widac. Tam mam zalepione czarną izolacją pekło od mrozu, musze cos z tym zrobic ale to obok te klapki wentylacyjne.

 

tam z tyłu jest jedna plastikowa kratka wentylacyjna 10 x 30cm , a obok niej blaszana klapka jakies 10cm na 10cm , o co chodzi?, Na zdjeciu widac. Tam mam zalepione czarną izolacją pekło od mrozu, musze cos z tym zrobic ale to obok te klapki wentylacyjne.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem wyłącznik , pod piecem na kablu 220v do lodówki , po przełączeniu zapala się przycisk , ale z tym chłodzeniem trochę kiepsko. Grzałka się grzeje sprawdzałem , po lekkim przechyleniu coś tam się przelewa , , dzisiaj ide na noc to włącze ją i niech chodzi, zobaczymy jutro rano jaki efekt, Nie wiecie gdzie kupię złączkę do bojlera , gwint zewnętrzny skok 2mm , srednica 16mm ( 16 x 2), i z drugiej strony na wąż 12mm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię że chodzi o króciec do podłączenia węża, w oryginale jest z tworzywa,często ulega uszkodzeniu.Sugestia- odwiedx sklep z armaturą i innymi szpejami hydraulicznymi , powinni Ci cos dobrać.Natomiast w kwestii lodówki juz jest dobrze że jest zasilanie , ale poczekaj do wyjazdu - chodzi o to żeby w trakcie holowania budy, pod wplywem wstrząsów wymieszał się czynnik chłodzący.Krótko mowiąc efektywność chłodzenia przetestuj na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełny sukces, wieczorem włączona ,( i to jaka radośc na zakładowym prądzie) rano patrze , szron w tym małym zamrażalniku ogólnie wiadomu jest chłód, w pozostałej cześci. Króciec dorobiony , tokarz.

 

... czyli po problemie :ok:

Pozostaje się tylko cieszyć i chłodzić :piwo:

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.