Skocz do zawartości

Biskupin Żnin i okolice


AA73

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, TomekKnaus napisał:

Ciężko dostrzec logikę " w tym całym karawaningu". ;-)

 

W karawaningu to ja widzę logikę, ale w tym cenniku to już nie bardzo. 

Mój skład - pokój: 4x40=160 

Mój skład - przyczepa: 4x35+15+15=170

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dodaj do tego dodatkowe paliwo, opłaty za autostradę jeśli korzystasz, czy e-toll... Bo wiecie, z tymi przyczepami to jeżdżą te bidoki, których nie stać na kwaterę... :)

Zaczęło się już nie tylko w cenach części i sprzętów "karawaningowych", a we wszystkim... x2 czy x3... Norma, gdy coś się staje "trendy"

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, reflexes napisał:

W karawaningu to ja widzę logikę, ale w tym cenniku to już nie bardzo. 

Mój skład - pokój: 4x40=160 

Mój skład - przyczepa: 4x35+15+15=170

 

ceny dyktuje rynek.  może pokoje stoją puste bo nie ma chętnych a pole w sezonie jest obłożone to i właściciel/dzierżawca chce zarobić.

na niektórych polach za rodzinę 2+2 ceny powyżej 200 doba stają się standardem  więc nie widzę nic dziwnego w cenie 170 pln doba, pytanie raczej czy miejsce warte tej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak w tym sezonie będzie z kwaterami/pensjonatami w sezonie zimowym - na razie rozbiegówka, okaże się po 01.01.2023. Może być zdziwienie, i jeszcze kamper/przyczepa okażą się tańsze (w mniejszym stopniu dotyczą kempingu koszty ogrzewania, prądu). Wiele obiektów zapowiadało już, że rozważają działalność tylko w wysokim sezonie, bo poza, przy niepełnym obciążeniu, mogą, zwłąszcza w sezonie zimowym, nie uciągnąć kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czyś napisał:

(...) Wiele obiektów zapowiadało już, że rozważają działalność tylko w wysokim sezonie, bo poza, przy niepełnym obciążeniu, mogą, zwłąszcza w sezonie zimowym, nie uciągnąć kosztów. 

co zapewne przełoży się na ceny w sezonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

ceny dyktuje rynek.  może pokoje stoją puste bo nie ma chętnych a pole w sezonie jest obłożone to i właściciel/dzierżawca chce zarobić.

 

Oczywiście. Niestety w tym rejonie dość kiepsko z konkurencją i może przez to. Pokoje faktycznie mogą być puste, bo zbyt piękne nie są.  

14 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

na niektórych polach za rodzinę 2+2 ceny powyżej 200 doba stają się standardem  więc nie widzę nic dziwnego w cenie 170 pln doba, pytanie raczej czy miejsce warte tej ceny ;)

Naprawdę? Pytam poważnie, bo ja na takie nie jeżdżę. Ja w tym roku w wakacje płaciłem najpierw 40 zł za dobę za wszystko, a później 100 zł, ale to już nad morzem. Z założenie unikam dużych kempingów w popularnych turystycznie i zatłoczonych miejscach, a staram się znaleźć małe, kameralne, ciche i zapomniane pola w środku niczego, byle była woda i zrzut. Jeszcze się udaje, ale faktycznie jest coraz drożej, bo rok temu płaciłem bodaj 25 zł za dobę :) I to nie wynika z moje sknerstwa tylko po prostu takie miejsca najbardziej lubimy. 

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, reflexes napisał:

Naprawdę? Pytam poważnie, bo ja na takie nie jeżdżę. Ja w tym roku w wakacje płaciłem najpierw 40 zł za dobę za wszystko, a później 100 zł, ale to już nad morzem. Z założenie unikam dużych kempingów w popularnych turystycznie i zatłoczonych miejscach, a staram się znaleźć małe, kameralne, ciche i zapomniane pola w środku niczego, byle była woda i zrzut. Jeszcze się udaje, ale faktycznie jest coraz drożej, bo rok temu płaciłem bodaj 25 zł za dobę :) I to nie wynika z moje sknerstwa tylko po prostu takie miejsca najbardziej lubimy. 

W popularnych miejscach w sezonie niestety są takie ceny . Dla rodziny 2+2 + parcela  z prądem  coraz trudniej znaleść kemping  za mniej niż 150 pln. Oczywiście wszystko zależy od miejsca i terminu.

My też raczej rzadko korzystamy ale jestem z cenami na bieżąco .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.04.2023 o 22:36, Stu napisał(a):

A jak wygląda temat w starym ośrodku PTTK?

Pzdr

Ośrodek piękny po remoncie, parcele przygotowane, ale czy wystartuje na ten sezon to sam właściciel nie wie jeszcze. Brakuje skończonej restauracji dlatego jeszcze nie otwiera bo chce mieć wszystko w kpl. Pozostaje czekać na info i decyzje właściciela 

Jakby ktoś planował przystanek na dziko w okolicy Żnina jako odpoczynek jedno dniowy w trasie to mogę wam podpowiedzieć, ze wpisując w Gps Pniewy 2 , gmina Gąsawa dojedziecie na parking gminny w centrum wioski przy małym boisku do gry w piłkę, kosza i plac zabaw

serwis rowerowy 

i zejście nad jezioro - mega czyste

polecam wyciągnięcie swojej deski sup i dopłynięcie do wyspy na środku jeziora

 

IMG_4207.jpeg

IMG_4077.jpeg

IMG_4079.jpeg

IMG_4082.jpeg

IMG_4085.jpeg

IMG_4086.jpeg

IMG_4089.jpeg

IMG_4087.jpeg

IMG_4088.jpeg

IMG_4090.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Żninie np wpisując w Gps restauracja parkowa ul szkolna to przed wjazdem do niej powstał w tym roku nowy parking gminny i jak staniecie na nim to na przeciwko macie zrewitalizowana park, plaże, plac zabaw i molo dużo (prawie jak w Sopocie) jeziorko zwane małe i nie tak czyste jak w Pniewach, ale infrastruktura wkoło robi wrażenie 

wypozyczalnie rowerów wodnych, kajaków 

Jest tez drugie jezioro w Żninie zwane duże i wpisując w Gps ul wilczkowska dojedziecie na długi brzeg , można stanąć przy samym jeziorze bo tam od jeziora 30m idzie droga asfaltowa 

dobry adres jak ktoś chce się rozruszać i rowerem pojeździć 

nad tym brzegiem zjeżdżają się windsurfingowcy i skutery wodne 

na wilczkowskiej często widać kampery na niemieckich blachach, zatrzymują się jedzą i jadą dalej. Musiał ktoś podać adres komuś na niemieckim forum i robią sobie jednodniowy przystanek 

 

Edytowane przez MARKUSIK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.