Skocz do zawartości

Biskupin Żnin i okolice


AA73

Rekomendowane odpowiedzi

daro4d4, ,10zł i masz wszystko w tym wliczone(auto,przyczepe,wode,wc,prad) i do tego super miejscówka(diabeł mówi dobranoc i bociany zawracają,) :-] .Mieliśmy mieć tam spocik pod koniec maja ,ale niewypaliło.Tylko ciężko tam z miejscówka i terminem,bo na brak turystów nie narzekają.Statek jak ktoś chce podpływa do pomostu przy kempingu,są kajaki,rowery,wąskotorówka w pobliżu do Biskupina i okolic.Polecam. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Potwierdzam wszystkie informacje poprzedników. Dodam tylko że przyłącza prądowe są rozmieszczone dość gęsto. Ja tam byłem z przczepą w Boże Ciało roku pańskiego 2009 i byliśmy jedyną załogą. Radzę o wszystkie szczegóły pytać właścicieli , dzwoniąc lub e-mailując. Bardzo sympatyczni i komunikatywni ludzie.

No i na koniec muszę dodać łyżkę dziegciu do tego miodu. Obok pola funkcjonuje normalne gospodarstwo rolne, no i jak to na wsi , czasem zwyczajnie zajeżdżało obornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koniecznie pojedzcie na wieze cisnien w żninie, na kopule widac cala panorame znina i mozna zobaczyc i posiedziec w środku pozostalosci zbiornika wody-fajna sprawa, jedzonko tez maja dobre. wpiszcie sobie w nawigacje ul.mickiewicza 22. stronke tez maja wiezacisnien.com

post-146404-imported-2fc5841e-6ae8-44f9-810f-c917e7796ece_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wróciłe dopiero co ze Żnina (mokro). Stacjonowałem na kempingu PTTK. Da się wytrzymać.

Kemping pusty. "Obłożenie" domków kempingowych niewielkie więc na polu karawaningowym (małym) w zasadzie jest 4-5 pojazdów (kampery, przyczepy) głównie tych co zatrzymują się na jedna noc. Bardzo drogi prąd - 15 zł/dzień.

Kolejka wąskotorowa kursuje, mozna zrobić wycieczkę do Biskupina i Wenecji - Muzeum kolejek waskotorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 lata później...

w Żninie jak ktoś chce zatrzymać się nad brzegiem jeziora podczas podróży na krótki lancz to proszę wpisać w navi Żnin ul. Wilczkowska . Długi brzeg nad samym jeziorem o nazwie jezioro duże, ławeczki, na przeciwko stacja benzynowa. Można zauważyc Niemców jak kamperami parkuja. Ładne urokliwe miejsce na chwile odpoczynku podczas podróży.

 

 

w koło Żnina warto odwiedzić Biskupin, Zamek w Wenecji, Silverado city - miasteczko westernowe w Bożejewiczkach, Park Dinozaurów w Rogowie



Wróciłe dopiero co ze Żnina (mokro). Stacjonowałem na kempingu PTTK. Da się wytrzymać.
Kemping pusty. "Obłożenie" domków kempingowych niewielkie więc na polu karawaningowym (małym) w zasadzie jest 4-5 pojazdów (kampery, przyczepy) głównie tych co zatrzymują się na jedna noc. Bardzo drogi prąd - 15 zł/dzień.
Kolejka wąskotorowa kursuje, mozna zrobić wycieczkę do Biskupina i Wenecji - Muzeum kolejek waskotorowych.

nie wiem czy nie będzie lepiej na LOK w Gasawie 10 km od Żnina 1 km od Biskupina. ceny maja niskie



Mogę jeszcze polecić dobre miejsce na zaparkowanie przyczepką lub kamperem. Na palukach 5 km od Żnina jest wioska PNIEWY jezioro kryształ, od pasa widac stopy . Jadąc w Żninie ul. Gnieznienską za stadionem skręcamy w lewo na Ostrówce, za Żniniem jakies 4km będzie skręt w prawo Pniewy 1km. w Pniewach po prawej stronie będzie nowa świetlica wiejska skręcamy za nia na parking. jest tam duzy gminny parking dla letników którzy nad jeziorko przyjezdzają. Tam jest nowy plac zabaw dla dzieci i boisko z bramkami. Tam jak się zaparkuje przyczepe po lewej jest zejście nad jezioro. jest plaża i pomost. Polecam bo jeziorko jest bardzo czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbienice są ok, ale jezioro jak dla mnie mieszkańca tej okolicy jest kiepskie, najlepsze jeziora pod względem czystości to Pniewy, Chomiąża szlachecka, Izdebno woda kryształ a te w Skarbienicy jest połączone z tym małym Żninskim i jest zielona.

 

koło Żnina otworzyli 2 tygodnie temu w Barcinie nad rzeką wypożyczalnie sprzętu i można Notecią pływać.

koło Barcina jest również po wykopaliskach zbiornik wody, można nurkować, szkoła nurkowania równiez tam się znajduje jak ktos chce ponurkowac, podobno bardzo ciekawie z atrakcjami tam to przygotowali

 

 

 

"Stanica żeglarska w Barcinie sprzyja celowi wyznaczonemu przez Związek Miast i Gmin Nadnoteckich, którym jest przywrócenie Noteci miastom i gminom oraz ich społecznościom, podnosi atrakcyjność turystyczną miasta i otwiera nas na rzekę Noteć, jej walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe.

17 maja 2013 r. Burmistrz Barcina Michał Pęziak zarządzeniem ustalił zasady wypożyczania sprzętu wodnego będącego własnością Gminy Barcin dla mieszkańców i turystów. Wypożyczalnia sprzętu wodnego czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 14.00 do 20.00, a w soboty, niedziele i święta w godzinach od 10.00 do 20.00."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę komuś pomóc i ułatwić zwiedzanie Pałuk to najlepiej

 

pierwszy dzień:

zaparkować na pttk w Żninie . ul. Szkolna

pieszo dojśc na stacje kolejki Wąskotorowej i kierunek Wenecja-Biskupin-Gąsawa po całym dniu zwiedzania i powrocie do Żnina

spanko

drugi dzień w Żninie:

można skorzystać z kortu na ul. szkolnej 300m od pttk , w mosie na Gnieznienskiej trzeba rezerwować kort-telefonicznie, płaci się 10zł za godzine na korcie.

spacer po Żninie, jest nowy odrestaurowany rynek, ogródek piwny na rynku, spacer po starówce, na rynku jest biuro informacji turystycznej,można iśc na pizze do odrestaurowanej  wieży ciśnień ul. Mickiewicza

50m od pttk jest dyskoteka czynna w piatek i sobote

przy pttk jest plaża , pomost, wypożyczalnia rowerów itp. rowerem można dopłynąć do Skarbienic i zobaczyć jak na przyszłośc wygląda kemping

 

trzeci dzień

proponuje zwiedzanie

 

silwerado city-miasteczko westernowe w Bożejewiczkach kierunek Poznań trasa e5 4 km za Żninem

 

z 3 h, nastepnie Park dinozaurów w Rogowie z 12 km dalej w strone Poznania

 

no i na tym pewnie można zakończyc weekend w Żninie

 

Mam nadzieje, że pomogłem komuś w zaplanowaniu weekendu na pałukach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin 777 ,jesli sa tak dobre miejsca to zrób kilka fotek i zrób spota.Okoliczni tubylcy i dalsi pewnie się zdecyduja,żeby przybyć,i za jednym zwiedzić Biskupin,Wenecje,Rogowo( Park Dinów).Napisz kiedy jest te eldorado w Bożejewiczkach  to może jak nie z budkami to solo podjedziemy na spotkanie.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 lecie Żnina będzie teraz obchodzone, biba na całego nawet Prezydent podobno ma przyjechać, koncerty gwiazd warto w te dni przyjechać bo koncerty będą pewnie nad jeziorem za pttk



a w Bożejewiczkach to jutro jest rodeo wiem bo jade z dziećmi, a za tydzień jak się nie myle to zlot aut amerykańskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.