Skocz do zawartości

telewizja satelitarna


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy jest mazliwosc zaozenia tv cyfowej w kampie wiem ze niby dalo by rade obejsc zasilacz w dekoderze ale jak bylo by z odbieraniem cyfrowki np. w lesie???

 

jestem elektronikiem pracującym w operze novej w bydgoszczy ...

 

Kamperowiec - trochę dziwne to Twoje pytanie, jak na elektronika ;)

Sam też odpowiadasz np. post #9

To nie jest jakaś podpucha :D

Chyba, że elektronik pracujący w operze śpiewa, zamiast zajmować się elektroniką :hmm:

 

Nie gniewaj się, ale taka myśl mi się nasunęła, gdy przeczytałem pytanie "fachowca" do "laików" :]

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No nie może być, ale jednak.

Śpiewać każdy może, jeden lepiej a drugi gorzej.

Ale OK.

Kup sobie zwykłą antenę satelitarną 60cm, statyw do lamp fotograficznych (ok. 50 zł), konwerter (20 zł), 15 mb kabla antenowego (ok 25zł), miernik "satfinder" - najtańszy (20 zł), końcówki typu "f" - 2 szt po (1 zł).

Chyba do kupy będziesz umiał to sklecić.

W południe ok. 13 godziny antenka na słońce skierowana reszta za pomocą miernika i dekodera polsatu.

Kilka prób a potem to już będziesz w ułamek sekundy satkę ustawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie mi tu piszesz ale mam pytanko ja mam tv w kampie jest kabel antenowy już wyprowadzony do zwykłej anteny na dachu jak bede w domu to podesle zdjecie anteny ale wyglada nietypowo poniewaz jest ogrągła ale niejest to talerz typowo do sat. tak czy inaczej kupie talerz zamontuje na drabinie albo lepiej na specjalnym statywie i bedzie git a tak pozatym hjak juz muwilem mam juz kabel ant. od tv do obecnej anteny tylko musialbym zmienic koncowke w kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś kupiłem tekie coś:

http://allegro.pl/antena-satelitarna-na-camping-do-tira-40cm-i2389638627.html

Do tego Polsacik Cyfrowy i gotowe. Nie ma takiego miejsca w Europie w którym nie obejżysz "Teleekspresu". Nawet w Szkocji tylko że tam antenę trzeba kierować w dół.

 

Aha! Dodam jeszcze, że cały zestaw: talerz, dekoder i tv zawsze był demontowany. Złożenie go na gotowo ze znalezieniem sygnału zajmuje 2min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wygląda ale czy możesz np. podesłać zdjęcia jak to się montuje? bo ja mam na całym kampie metal w kształacie takich grudek czy coś podobnego więc jak to mocujesz może na dach? a byłeś już gdzieś z tym w lesie albocoś podobnego w miejscu zalesionym bo właśnie w takich miejscach jest ciężka złapać sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do takiego zestawiku co jeszcze potrzeba, żeby obejrzeć wiadomości /wiem wiem telewizor/ :

 

 

http://tablica.pl/of...#f54de7e4;r:;s:

 

pewnie jeszcze karta do do Polsatu, a może ktoś się orientuje czy Polsat oferuje telewizje na kartę

prepaid ?

Edytowane przez Roobertino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: talerz ma średnicę 40cm, zbiera ładnie, ale nie miałem okazji stać w lesie. W odległości 15-20m od drzewostanu bez problemu. W zestawie jest przyssawka którą możesz przykleić do szyby lub gładkiej blachy (łuska się nie nadaje) ale osobiście przyssawki nie polecam bo jak się nagrzeje to nie trzyma, albo klorynki do przykręcenia na maszcie max fi50mm. Ja zawsze mocowałem do ramienia lusterka. Tak że jak masz jakąś kurkę przy kamperku, bagażnik rowerowy lub coś w ten deseń to śmiało. Właśnie jestem na etapie montowania masztu do tej anteny więc jak złożę to pstryknę i zapodam fotkę.

 

a do takiego zestawiku co jeszcze potrzeba, żeby obejrzeć wiadomości /wiem wiem telewizor/ :

 

TV i dekoder. Ja zabiorę dekoder z domu. Jak wyjedziemy to i tak nie będzie komu oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat nie ma. Zestaw składa się z walizeczki, anteny, przyssawki mocującej, zastawu klorynków do mocowania na maszt. Konwerter i dekoder we własnym zakresie. Ale podłanczasz jaki bądź. Jak masz w domu "N" czy cyfre to wszystko na tym pójdzie.

 

ładnie mi tu piszesz ale mam pytanko ja mam tv w kampie jest kabel antenowy już wyprowadzony do zwykłej anteny na dachu jak bede w domu to podesle zdjecie anteny ale wyglada nietypowo poniewaz jest ogrągła ale niejest to talerz typowo do sat. tak czy inaczej kupie talerz zamontuje na drabinie albo lepiej na specjalnym statywie i bedzie git a tak pozatym hjak juz muwilem mam juz kabel ant. od tv do obecnej anteny tylko musialbym zmienic koncowke w kablu

 

No, i kabelek z tej anteny podłanczasz do końcówki wyprowadzonej w Twoim kamperze i gotowe. Tylko pamiętaj żeby nie włanczać wzmacniacza sygnału jeśli takowy jest zainstalowany.

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domino7...nie dogadaliśmy się, mi chodziło o ten zestaw:

 

 

http://tablica.pl/of...#f54de7e4;r:;s:

 

:dzieki: Sorry!!! Nie skumałem. Karta jest przypisana do dekodera i jest z nim skonfigurowana. Jeśli wsadzisz do niego inną kartę, nie będzie działać. W tym ogłoszeniu przydatna będzie tylko antena. Dekoder jest bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:dzieki: Sorry!!! Nie skumałem. Karta jest przypisana do dekodera i jest z nim skonfigurowana. Jeśli wsadzisz do niego inną kartę, nie będzie działać. W tym ogłoszeniu przydatna będzie tylko antena. Dekoder jest bezużyteczny.

 

ale w ogłoszeniu jest napisane że jest też dekoder, trzeba tylko dopytać jak z kartą :hmm:

bo innej faktycznie nie da się wsadzić

 

polsat ma prepaid, sam mam taki, opłaty ciut wyższe niż w abo, tzn familijny płacę 42zł

ale nie zawsze był sprzedawany i dostępność słaba w porównaniu np do TNK

nie wiem czy po wygaśnięciu umowy nie opłaca się na zasadzie prepaidu, tzn płacisz i oglądasz :hmm:

i ten zestaw z linka tak może działać ?

 

ale IMO antena 40cm jest za mała, mam 50cm i bywa problem z odbiorem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.