Skocz do zawartości

telewizja satelitarna


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy jest mazliwosc zaozenia tv cyfowej w kampie wiem ze niby dalo by rade obejsc zasilacz w dekoderze ale jak bylo by z odbieraniem cyfrowki np. w lesie??? na polu kempingowym pytam b mam zwykły tv ale wolałbym cyfrówke mam dekoder z cyfrowego polsatu a ze jestem elektronikiem pracującym w operze novej w bydgoszczy to bym zrobil obejscie zasilacza tyle ze musialbym zalozyc talez i potem to dostrajac co otym sadzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak tylko w celu wyjaśnienia:

 

Mamy trzy podstawowe standardy DVB i dzielimy jes w zależności od sposobu rozprowadzania sygnału:

 

DVB-T - naziemna (nowszy standard DVB-T2 narazie mało popularny)

 

DVB-S - satelitarna (nowszy standard DVB-S2 co raz bardziej popularny i powoli wypierający standard podstawowy. Zdecydowana większość 99% kanałów HD nadaje w tym standardzie)

 

DVB-C kablowa (czyli cyfrowe kablówki)

 

Antena sat sprawdza się bardzo dobrze w kamperze. Problemem jest jej ustawianie lub koszt zakupu automatycznej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie przy okazji do tematu.

 

jakie stosujecie uzadzenia naprowadzajace antene na satelite? oczywiscie pytanie skierowane do uytkownikow nieautomatycznych anten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie przy okazji do tematu.

 

jakie stosujecie uzadzenia naprowadzajace antene na satelite? oczywiscie pytanie skierowane do uytkownikow nieautomatycznych anten

 

Kolego, tym urządzeniem jest wprawa. Tylko i wyłącznie. No jeżeli chcesz to możesz sobie kompasem dopomóc.

 

Kup sobie taki podstawowy miernik sygnału za 16-20 zł i ustawisz satkę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam znowu,

 

czytałem ale niewiele zrozumiałem z odpowiedzi kolegów. czysto teoretycznie mowiac ,, biore dekoder cyfrowego polsatu wkladam do kampa jade 800km do zakopanego ustawiam antene i ogladam national geografic channel" jezeli tak to dziala to zakladam juz antene wnajblizszym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie działa, a nawet w Hiszpanii jak jesteś w zasięgu Hotbirda, to po ustawieniu anteny na niego oglądasz to co masz w pakiecie.

Edytowane przez AKISSJG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam znowu,

 

czytałem ale niewiele zrozumiałem z odpowiedzi kolegów. czysto teoretycznie mowiac ,, biore dekoder cyfrowego polsatu wkladam do kampa jade 800km do zakopanego ustawiam antene i ogladam national geografic channel" jezeli tak to dziala to zakladam juz antene wnajblizszym czasie

 

Dobrze, dobrze właśnie tak to działa. Tylko trzeba pamiętać, żeby abonament zapłacić, bo polsat lubi szybko konto zablokować 270635636-JUMP2.gif270635636-JUMP2.gif270635636-JUMP2.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.