Skocz do zawartości

Obrysówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem kampera 7 metrów długi chcę zapytaćczy mogę założyć obrysówki na tył pojazdu takie jak zawarte w załączniku na kampera w załączniku pytam ponieważ ciężo się nim parkuje w nocy niemożna precyzyjnie okreslic tylnej krawędzi pojazdu dziekuje z gory

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

moje auto ma z wieszakiem na rowery 7600 i nie wyobrażam sobie jazdy bez tych dolnych obrysówek ... do przodu świecą na biało ale wiem gdzie koniec fury.... zakładaj i nie pytaj ...pozdrawiam

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto ma z wieszakiem na rowery 7600 i nie wyobrażam sobie jazdy bez tych dolnych obrysówek ... do przodu świecą na biało ale wiem gdzie koniec fury.... zakładaj i nie pytaj ...pozdrawiam

 

Pod warunkiem ,że mają homologację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź a mr. Macieku zakupiłem już kamerkę tyle że muszę ją założyć na górze a nie w zderzaku jak mówią w instrukcji ponieważ będzia lepsza widocznoś a przy pokazji bede widzial co u gory czy galezie czy pusto. zastanawiałem sie tez nad czujnikami tymi do parkowania co pikaja jak sie zblizamy planuje zalozyc na wszystkich skrajnych obiektach gura i dol przud i tyl. A ja mam 6.5 metra ale mam platforme na motor i wieszak na rowery i z wysuniętą platforma mam 7m lub nawet 8m. zalezy jak daleko ja wysune

 

 

 

 

jeszcze raz wielkie dziaki za odpowiedzi

 

ps jakie polecacie miejsce na wakacje w tym roku???

pps czy ktoś z was jedzie w tym roku na borne sulinowo??? ja będe napewno

 

mr kugut ja polecam ci siemiany mała miejscować niedaleka iławy jest ta miejscowość położona nad jeziorem iawskim gdy byem lt bylo pięknie

 

ps moze ktos chciałby zakupic kampera lt28 2400 diesel z hakiem 5 m dlugości?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mr kugut ja polecam ci siemiany mała miejscować niedaleka iławy jest ta miejscowość położona nad jeziorem iawskim gdy byem lt bylo pięknie

 

 

 

 

po przeciwleglej stronie jeziorana wysokości Siemian( ów ? ) jest miejscowość WIEPRZ ... kilometr na północ przy brzegu można stanąć za free w specjalnie wyznaczonych przez gminę miejscach .... faktycznie super , też polecam :skromny: Tam też obok Zbigniew Nienacki tworzył patrząc na to samo jeziorko.... :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wrócę i ja do sprawy obrysówek . Jak ktoś powiedział, "lubię widzieć to co ciągnę" myślę podobnie. Powiedzcie mi, czy jest sens świecących obrysówek na bok przyczepy zakładać? Mam w swojej przyczepie po 2 odblaski na stronie i tak pomyślałem, że 4 otwory, trochę kabla i mam pięknie świecące obrysy boczne w kolorze pomarańczowym.

 

Tył  dół ( w Prestige z 1986 to nie taki dół) oczywiście również, ale  zastanawiam się nad tym czy jeszcze na górę dokładać tak samo...Choinka? Może, ale widoczna :D

 

A jak już dłubać tyle to co zaszkodzi 3 STOP dołożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepie kempingowej nie mam bocznych obrysówek, bo szerokość budy to tylko 2,10 m. Poza tym przednie białe światła są niemal na samych rogach.

Ale za to w podłodziowej nie wyobrażam sobie braku obrysówek. Szerokość nieco ponad 2,50 m więc niemało i do tego nie zawsze ładunek jest wysoko i z daleka widoczny. Dlatego mam nie tylko światła białe z przodu i czerwone z tyłu, ale także obrysówki w połowie długości przyczepy na takich gumowych niewielkich wysięgnikach. W nocy zdecydowanie lepiej się czuję gdy widzę szerokość przyczepy i do tego wiem, że inni kierowcy też widzą z czym jadę na haku. Przy długości około 7 m i szerokości ponad 2,5 m to już naprawdę lepiej wyraźnie pokazać innym, że muszą brać mój gabaryt pod uwagę.

 

Jeśli chcesz założyć w przyczepie obrysówki to wcale nie musisz dziurawić ścian. Możesz je zamontować od spodu tak by wystawały spod przyczepy. Możesz też zamontować wkrętami, które mocują nadkole. Możliwości jest wiele i nie trzeba niszczyć blachy na boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej czepce fabrycznie tylne górne obrysówki, w manewrowaniu dają niewiele bo nie widać ich w lusterku, więc założyłem jeszcze dwie na dół. Głównie chodziło mi o to aby lepiej orientować się do krawędzi jezdni na wąskich nieoświetlonych trasach bez asfaltowego pobocza. Efekt jak dla mnie bardzo zadowalający, zwiększyła się wygoda podczas jazdy, nie muszę się co chwilę "wgapiać" aby sprawdzić jak przyczepa jedzie względem krawędzi jezdni, wystarczy że widzę światełko kontem oka w lusterku. Obrysówki są ledowe, dają mocne światło białe. Nawiązując do przedmówcy, jestem kierowcą zawodowym i nawet przy szerokości 2,10 zdecydowanie  polecam dolne obrysy, zwiększają komfort jazdy, a co za tym idzie bezpieczeństwo a tego nigdy za wiele :yes:

Nie ma też co obawiać się że przez dodatkowe otwory będzie ciekło, obudowy obrysów nie są elementami pracującymi podczas jazdy jak np. łączenia ścian czy dachu, ewentualna nieszczelność może powstać gdy o coś lampką zahaczymy.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz założyć w przyczepie obrysówki to wcale nie musisz dziurawić ścian. Możesz je zamontować od spodu tak by wystawały spod przyczepy. Możesz też zamontować wkrętami, które mocują nadkole. Możliwości jest wiele i nie trzeba niszczyć blachy na boku.

 Na dole , na progu jak mówisz średnio to będzie, bo mam tam prowadnicę do fartucha . Wiem, że nie trzeba przy tej szerokości obrysówek, ale ja chcę widzieć i być widoczny. Może fanaberia, ale ;)

 

 

Nawiązując do przedmówcy, jestem kierowcą zawodowym i nawet przy szerokości 2,10 zdecydowanie  polecam dolne obrysy, zwiększają komfort jazdy, a co za tym idzie bezpieczeństwo a tego nigdy za wiele :yes:

Nie ma też co obawiać się że przez dodatkowe otwory będzie ciekło, obudowy obrysów nie są elementami pracującymi podczas jazdy jak np. łączenia ścian czy dachu, ewentualna nieszczelność może powstać gdy o coś lampką zahaczymy.

 No i o to mi chodzi właśnie. Pozostaje dobrać obrysówki i zajęcie na weekend mam :D Z górnych zrezygnuję chyba, bo potwierdziłeś to co sam myślałem, nie będę widział i tak ich w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 Z górnych zrezygnuję chyba, bo potwierdziłeś to co sam myślałem, nie będę widział i tak ich w lusterku.

Może nie rezygnuj, one są bardziej dla innych a nie dla Ciebie, chyba że planujesz przełożyć je na dół w ramach oszczędności, jednak takie są po kilka zł na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie rezygnuj, one są bardziej dla innych a nie dla Ciebie, chyba że planujesz przełożyć je na dół w ramach oszczędności, jednak takie są po kilka zł na allegro.

 

Nie będę przekładał, bo ich fabrycznie w mojej babuni nie mam, chciałem zakładać dodatkowo. Koszt niewielki w sumie, nawet przy zakupie 4 szt. a i roboty niespecjalnie dużo ( chyba...z moimi zdolnościami technicznymi bywa różnie  :]  :lol: ) ale chyba coś wymodzę :) Może nawet jakieś zdjęcia zamieszczę i pierwszą relację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.