Skocz do zawartości

Problem z zarejestrowaniem przyczepy


qiuik

Rekomendowane odpowiedzi

No to kolega zaparty był w załatwieniu tej sprawy.

Dobrze, że wszystko wyszło ok i ma już zarejestrowaną przyczepkę.

Ale temat się na pewno przyda nowym użytkownikom. Przyznam, że ja sam nie wiedziałem o tym, że można tabliczkę znamionową w WK załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta tabliczką to jest tak

 

Idziesz do UK z karta z przeglądu na której jest napisane w uwagach, że nie posiada tabliczki znamionowej. W UK wypełniasz wniosek, płacisz 10zl i ci wydaja pozwolenie na montaż tabliczki praktycznie od ręki. Z tym papierem idziesz do stacji diagnostycznej a oni zajmują się reszta i to koniec. Tylko radze poszukać dobrej stacji diagnostycznej bo nie wszystkiego mogą robić przeglądy przyczepek. Na jednej stacji to mi kazali szukać tabliczki gdzieś w Anglii bo u nas w Polsce nie dam rady tego załatwić. Jak facetowi pokazałem papier z urzędu o wydanie tabliczki to mu kopara opadła, stacje ma gdzies od 15 lat i powiedział, że nie założy mając papier przed oczami bo on nigdy tak nie robił ale to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta tabliczką to jest tak

 

Idziesz do WK z karta z przeglądu na której jest napisane w uwagach, że nie posiada tabliczki znamionowej. W WK wypełniasz wniosek, płacisz 10zl i ci wydaja pozwolenie na montaż tabliczki praktycznie od ręki. Z tym papierem idziesz do stacji diagnostycznej a oni zajmują się reszta i to koniec. Tylko radze poszukać dobrej stacji diagnostycznej bo nie wszystkiego mogą robić przeglądy przyczepek. Na jednej stacji to mi kazali szukać tabliczki gdzieś w Anglii bo u nas w Polsce nie dam rady tego załatwić. Jak facetowi pokazałem papier z urzędu o wydanie tabliczki to mu kopara opadła, stacje ma gdzies od 15 lat i powiedział, że nie założy mając papier przed oczami bo on nigdy tak nie robił ale to już inny temat.

 

Kolego, swoją pomocą wprowadzasz w błąd potencjalnych zainteresowanych.

UK oznacza United Kingdom Pisałem Ci o tym , przejrzyj temat. Chyba że się upierasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ma racje

UK to nie jest WK

Ale już chyba można przyzwyczaić się do tego, że kolega Wydział Komunikacji nazywa UK.

Grunt, że załatwił sprawę. A czy załatwił ją w UK czy w WK to już drugorzędna sprawa.

Chyba się wszyscy domyślamy o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ma racje

UK to nie jest WK

Ale już chyba można przyzwyczaić się do tego, że kolega Wydział Komunikacji nazywa UK.

Grunt, że załatwił sprawę. A czy załatwił ją w UK czy w WK to już drugorzędna sprawa.

Chyba się wszyscy domyślamy o co chodzi.

 

Wiesz, niech On sobie WK nazywa nawet Toaletą Publiczną (TP)

My kumamy o co chodzi, ale problem rejestracji pojawia się dosyć często, szczególnie u nowicjuszy którzy kupili importowane angielki.

Oni czytając te dobre rady gdyby mieli mu wierzyć, mogliby pomyśleć że w UK (anglii) trzeba jakieś sprawy załatwiać.

Można się domyślać, ale czy tak trudno jest jedną literkę zmienić? Myślę że kolega dobrymi radami celowo robi komuś pod górkę, bo dlaczego inni mają mieć łatwiej. ;)

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, niech On sobie WK nazywa nawet Toaletą Publiczną (TP)

 

O to, to. Nie wiedziałem, że i tak można. Ale faktem jest, że duża liczba osób nie kojarzy, że ma do czynienia z Wydziałem Komunikacji w Urzędzie Miasta, Dzielnicy czy Starostwie. Im się wydaje, że jest to sam w sobie Urząd Komunikacji.

 

Można się domyślać, ale czy tak trudno jest jedną literkę zmienić? Myślę że kolega dobrymi radami celowo robi komuś pod górkę, bo dlaczego inni mają mieć łatwiej. ;)

 

Wydaje mnie się, że za szczegółowo wszystko opisał, aby miał złe intencje.

 

Po prostu u kolegi WK=UK, a u innych WK=TP 270635636-JUMP2.gif270635636-JUMP2.gif270635636-JUMP2.gif

 

A ja sam uważam, że powinien pisać WK jeżeli już została mu zwrócona uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdałem próbne tablice w WK i zostałem skaleczony na 121,50zl za rejestracje pojazdu(doliczamy do poprzedniej rozpiski którą podałem)

Teraz już tylko zostało odebranie "twardego" dowodu za jakieś 3 tygodnie i w lipcu w drogę:D

Sorry za gafe z UK ale jest poprawa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróty jak skróty, ale do dziś nie mam pojęcia jak udało ci się tak z lotu tabliczkę legalnie załatwić :niewiem:

Tabliczkę (z osobistej rozmowy z kierownikiem ze szczebla powiatowego) w/g przepisów wydaje się na ściśle określonych warunkach. Pozostaje tylko kwestia interpretacji jednego z nich.

No ale brawo. Buda jest? Jest. Tablice są? Są.

W drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak

 

 

Idziesz do WK z karta z przeglądu na której jest napisane w uwagach, że nie posiada tabliczki znamionowej. W WK wypełniasz wniosek, płacisz 10zl i ci wydaja pozwolenie na montaż tabliczki praktycznie od ręki. Z tym papierem idziesz do stacji diagnostycznej a oni zajmują się reszta.

 

Panowie tez z początku nie wiedzieli jak to zrobić i dzwonili do kogoś z powiatowego WK

 

Ps. to jest Polska chodź przepisy są jedne i te same to każdy inaczej je interpretuje

 

Nawiasem mówiąc jak kupilem przyczepke to mialem problem z wykupieniem ubezpieczenie OC na czas przejazdu.

Tak w skrócie

W ubezpieczalni powiedzieli mi że musze miec zrobiony przeglad zerowy dopiero wtedy ubezpieczą. Na stacji diagnostycznej żeby zrobić przegląd chcieli tlumaczenia dokumentów a tłumaczenia dokumentów nigdzie nie robili w okolicy:( U mnie w miejscowej ubezpieczalni nie było problemów z wykupieniem ubezpieczenia, a na stacji diagnostycznej do zrobienia przeglądu nie chcieli żadnych tłumaczeń dokumentów.

Wiec wszystko zależy od tego kto i jak jest doinformowany

Edytowane przez qiuik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróty jak skróty, ale do dziś nie mam pojęcia jak udało ci się tak z lotu tabliczkę legalnie załatwić :niewiem:

Tabliczkę (z osobistej rozmowy z kierownikiem ze szczebla powiatowego) w/g przepisów wydaje się na ściśle określonych warunkach. Pozostaje tylko kwestia interpretacji jednego z nich.

No ale brawo. Buda jest? Jest. Tablice są? Są.

W drogę.

 

mam ten sam problem w aucie, tzn podczas naprawy majstry posiały tabliczkę :oslabiony:

tu jest o tyle ciekawie, że z tego co zrozumiałem to tabliczki nie było na przeglądzie zerowym :hmm:

w sumie daje to spore pole do popisu ze zmianą DMC :-] ... ale to PL właśnie

 

u mnie droga jest prosta, tzn tak jak pisał kolega, do WK oni dają skierowanie na nabicie tabliczki i SKP nabija tabliczkę zastępczą

ew da się przez ASO, ale koszt to 200zł, z tym że masz oryginał :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie Polska.

Można sobie z DMC pokombinować. A czemu nie.

Ciekawe czy są jeszcze inne państwa a raczej obywatele tych państw, którzy tak kombinują jak nasze społeczeństwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.