Skocz do zawartości

Wtyczka elektryczna WEST w przyczepie Wilk


michodriver

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

ja mam taką samą wtyczkę "Multicon" i mimo że jest to rozwiązanie dużo lepiej przemyślane niż standardowe 13 pin, nie idzie znaleźć gniazda w rozsądnej cenie do auta.

 

W załączniku wszystkie rodzaje wtyczek 

Schematy gniazd i wtyczek 12V przyczep samochdowych.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

ja mam taką samą wtyczkę "Multicon" i mimo że jest to rozwiązanie dużo lepiej przemyślane niż standardowe 13 pin, nie idzie znaleźć gniazda w rozsądnej cenie do auta.

 

W załączniku wszystkie rodzaje wtyczek 

Tomek, a w nie rozsądnej cenie znajdę? :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tu pytałem http://forum.karawaning.pl/topic/7476-haki-holownicze-wiazki-7-lub-13-pin/?p=252807

Tam jest link do jakiejś starej aukcji na ebay. 

 

Generalnie ja już zakupiłem to szpilkowe 13 pin, i pewnie na wiosnę będę u siebie zmieniał. Zmienił bym już, ale mam jakiś problem z rozebraniem zakupionej 13 pinowej wtyczki  :] i odłożyłem to "na potem". Kupienie nowej wtyczki, gniazda i przejściówki (żeby móc ciągać towarówkę gdzie mam 7 pin) ostatecznie wyszło taniej niż zakup gniazda multicon. Teraz to nawet już nie mogę nigdzie znaleźć multicona. WeSt jest dostępny np. tu http://allegro.pl/gniazdo-do-samochodu-13-pin-12v-multicon-mayer-i3060372845.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. To jak złapiesz praktykę, to Ci swoją podstawię :-]

Siemka Areczku,ja będę zmieniał z Westa na 13 pinowe u siebie i mam zamiar zrobić to samemu.Mam kupe schematów i nie powinno być kłopotów ze zmianą.Pisze z Włoch ale w sobote będę w domu,a więc możemy pogadać na ten temat.Napisz Tommiemu,że ma czas pomyśleć nad tym Multiconem,bo te blaszki szybko śniedzieją i ulegają utlenieniu,a i ciężko znalezć adapter przejściowy na 7 pin pod przyczepke towarową.Koniec pauzy,a więc dzida do domu.Pozdrawiam.Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Areczku,ja będę zmieniał z Westa na 13 pinowe u siebie i mam zamiar zrobić to samemu.Mam kupe schematów i nie powinno być kłopotów ze zmianą.Pisze z Włoch ale w sobote będę w domu,a więc możemy pogadać na ten temat.Napisz Tommiemu,że ma czas pomyśleć nad tym Multiconem,bo te blaszki szybko śniedzieją i ulegają utlenieniu,a i ciężko znalezć adapter przejściowy na 7 pin pod przyczepke towarową.Koniec pauzy,a więc dzida do domu.Pozdrawiam.Artur.

 

Michał co Ty piszesz  :] . Cała potęga multicona i westa polega na tym że nie trzeba żadnej przejściówki. Jest to system UNIWERSALNY który to niestety jak wiele dobrych rozwiązań został wyparty z rynku przez rozwiązania gorzej przemyślane. Zresztą nad multiconem nie ma co myśleć, bo jest praktycznie niedostępny i to jest jego największy, i zarazem nie do pokonania minus.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taki temat mi po głowie chodzi:

Może wtyczka multicon (z blaszkami) jest kompatybilna z gniazdem multicon west w której są wyjścia na te ciniutkie bolce,...? Bo tak patrzę, że te wyjścia w gnieździe przecież nie są zabezpieczone plastikiem i chyba odpowiadają rozstawieniu blaszek we wtyczce.

post-7469-0-03087300-1362317667_thumb.jpg

post-7469-0-99147200-1362317921_thumb.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał co Ty piszesz  :] . Cała potęga multicona i westa polega na tym że nie trzeba żadnej przejściówki. Jest to system UNIWERSALNY który to niestety jak wiele dobrych rozwiązań został wyparty z rynku przez rozwiązania gorzej przemyślane. Zresztą nad multiconem nie ma co myśleć, bo jest praktycznie niedostępny i to jest jego największy, i zarazem nie do pokonania minus.  

Szczerze powiem żadna rewelacja. Pięknie to wygląda na półce przed montażem. Wystarczy trochę wilgoci i już  czar pryska w kontakcie tych szpilek oraz blaszek.

Na Weście miałem Pająka - podnośnik koszowy. Stale coś nie stykało.

 

Z resztą  nie jeden z Was na pewno przeżył już słaby kontakt już  przy standardowej siódemce z grubymi trzpieniami więc możecie sobie wyobrazić co dzieje się  w kontakcie z 4x mniejszą  powierzchnią bolca a blaszki w multiconach od samego upychania wtyku w gnieździe się  rozłażą  i bez brudu już po czasie  nie kontaktują  i trzeba je doginać , do czasu aż  odpadną .

 

Myślę  że jeśli chcemy być  całkowicie uniwersalni bez przejściówek lepiej założyć  sobie dwie siódemki  , jedna w standardzie (typowe oświetlenie cepy) , druga ze wszelkimi dodatkowymi funkcjami (lodówka, ładowanie , wodotrysk i turbodoładowanie wc).

 

A najlepiej mieć  2 x 7 i 1x 13 :D

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WEST i MULTICON są ogólnie dostępne, jednak patrząc na cenę to zestaw nowego gniazda 13 PIN (30 zł) i nowej WTYCZKI 13 PIN (25 zł) łącznie z adapterami (35 zł za dwa)  wyjdzie trochę taniej niż gniazdo WEST bądź MULTICON (kosz bagatela 95 zł )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiecie może gdzie można ( o ile to wogóle możliwe ) nabyć wtyczkę 13-pin marki Westfalia? Prosiłbym o link do jakiegoś sklepu.

A gdzie kolego mieszkasz bo ja mam taką wtyczkę bo zmieniałem na inną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie zle,nie chce komuś wepchnąć szmelcu,bo lepiej byłoby go wypierniczyć do śmieci, tylko posiadam taką wtyczke,bo po zmianie holownika wymieniłem wtyczke w cepce na 13 uniwersalne. Jest do zabrania za darmoszke z okolic Wa-wy.Pzdr.A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.