Skocz do zawartości

Wtyczka elektryczna WEST w przyczepie Wilk


michodriver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam w zakupionej budce dosyć dziwne połączenie z autem.wszystko działa,myśląc światła i kierunki ale we wtyku jest jeszcze 6 dodatkowych pinów i one właśnie mnie zastanawiają.Nie jestem pewien czy po dokupieniu takiego gniazda do auta zacznie działać lodówka podczas jazdy.Jeśli jest ktoś kto zna temat to proszę o jakąś podpowiedż co do czego i może jakiś schemat podłączenia.:dzieki: .Pozdrawiam.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz tej wtyczki rozkręcić i popatrzyć ile tam idzie przewodów. A w aucie jakie masz gniazdo 7 czy 13?

 

Może zwykła wtyczka 13 PIN będzie odpowiednia. http://allegro.pl/wtyczka-roto-13-pin-i2261281196.html

 

Chyba że chcesz nową taką samą http://allegro.pl/wtyczka-13-pin-multicon-west-12-v-okazja-i2206346729.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam w zakupionej budce dosyć dziwne połączenie z autem.wszystko działa,myśląc światła i kierunki ale we wtyku jest jeszcze 6 dodatkowych pinów i one właśnie mnie zastanawiają.Nie jestem pewien czy po dokupieniu takiego gniazda do auta zacznie działać lodówka podczas jazdy.Jeśli jest ktoś kto zna temat to proszę o jakąś podpowiedż co do czego i może jakiś schemat podłączenia.:dzieki: .Pozdrawiam.

 

Witam, jest to wtyczka 13. pinowa bolcowa -miałem podobną. Masz dwa wyjścia: dokupić takie samo gniazdo i będzie wszystko działać, lub dokupić komplet gniazdo i wtykę 13. ale igiełkową-wersja najnowocześniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka 13 PIN typ WEST jest tak zbudowana, że można ja włączać do zwykłego gniazda 7 PIN i wtedy działa jedynie oświetlenie zewnętrzne przyczepy, oraz do gniazda 13 PIN i wtedy działają wszystkie elektryczne urządzenia wewnątrz przyczepy (lodówka 12V, oświetlenie itp). Najlepiej kupić 13 PIN-owe gniazdo WEST i zamontować do holownika, wtedy możemy bez używania przejściówek podłączać wtyczki 7 i 13 PIN. Gniazdo powinien ( o ile samemu nie jest się elektrykiem) podłączać fachowiec, ponieważ trzeba użyć kabli o większej średnicy służących do zasilania urządzeń wewnętrznych przyczepy (grzałka lodówki ma dość dużą moc). Ponadto aby nie uszkodzić instalacji elektrycznej samochodu do podłączenia używa się przekaźników . W mojej Skodzie gniazdo montowałem w serwisie tej marki, ale musiałem wcześniej zakupić gniazdo WEST i dostarczyć schemat podłączenia, gdyż elektryk widział takie gniazdo po raz pierwszy. Podaję link do strony gdzie podano schemat podłączenia gniazda WEST http://www.automotoserwis.com.pl/content/view/1270/109/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W holowniku jest proste 7 pinowe gniazdo i żeby przyciągnąć budke w dniu zakupu musiałem nawiercać otwory na cienkie piny,bo nie fungowało za nic.Wiem już o co chodzi i najszybciej będzie przed majówką kupić gniazdo West i poszukać dobrego fachowca żeby to ogarnoł.Dzięki za rady,do zobaczenia w sezonie :drive: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie złącze w przyczepie i powiem, że nie zamieniłbym na inne. Dzięki gniazdu West na haku mogę podpinać dowolną przyczepę towarową z 7-pinową wtyczką i wszystko działa. Dodatkowe piny są wykorzystywane do kempingu i jest OK. Radziłbym udać się do elektryka samochodowego i zamontowanie gniazda typu west na haku. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, choć mało popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szczerze przyznam, że nie wertowałem forum w poszukiwaniu info na temat tej wtyczk,w przypadku, gdy się powtarzam, to bardzo, ale to bardzo przepraszam.. Jest ona zastosowana u mnie w przyczepie i wnioskuję, że jest to wtyczka 13 pinów, tzn 7 + 6 blaszek dookoła wtyczki....teraz pytanie: czy dokupię takie gniazdo do auta, bo podejrzewam, że wszystkie funkcje dodatkowe- oświetlenie, lodówka powinny zacząć działać? I najważniejsze: czy ma ktoś schemat takiego gniazda/wtyczki? I ewentualnie, czy ona się jakoś nazywa

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<BR>Szczerze przyznam, że nie wertowałem forum w poszukiwaniu info na temat tej wtyczk,w przypadku, gdy się powtarzam, to bardzo, ale to bardzo przepraszam.. Jest ona zastosowana u mnie w przyczepie i wnioskuję, że jest to wtyczka 13 pinów, tzn 7 + 6 blaszek dookoła wtyczki....teraz pytanie: czy dokupię takie gniazdo do auta, bo podejrzewam, że wszystkie funkcje dodatkowe- oświetlenie, lodówka powinny zacząć działać? I najważniejsze: czy ma ktoś schemat takiego gniazda/wtyczki? I ewentualnie, czy ona się jakoś nazywa<BR>
<BR><BR><BR>A czy ma ktoś może jakiś schemat jaki konkretnie urządzenia zasilane są z tych konkretnie blaszek zasilane, bo te piny w środku to wiadomo...Ale właśnie chodzi mi o te blaszki. Na pewno lodówka, oświetlenie, krany, ale co z której blaszki Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Szczerze przyznam, że nie wertowałem forum w poszukiwaniu info na temat tej wtyczki,w przypadku, gdy się powtarzam, to bardzo, ale to bardzo przepraszam.. Jest ona zastosowana u mnie w przyczepie i wnioskuję, że jest to wtyczka 13 pinów, tzn 7 + 6 blaszek dookoła wtyczki....teraz pytanie: czy dokupię takie gniazdo do auta, bo podejrzewam, że wszystkie funkcje dodatkowe- oświetlenie, lodówka powinny zacząć działać? I najważniejsze: czy ma ktoś schemat takiego gniazda/wtyczki? I ewentualnie, czy ona się jakoś nazywa

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Temat powraca jak bumerang...i w tym roku koniecznie muszę to ogarnąć. Czy wie ktoś jak takie gniazdo się nazywa (z blaszkami), znając nazwę, może udało by się dokupić gniazdo do auta. Ewentualnie w okolicach W-wy jakiegoś speca do przeróbki tej wtyki w przyczepie na zwykłe 13 pinów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gniazdo 13 PIN z blaszkami to jest typ "Multicon", podobne ale z otworami pod bolce to typ "WEST" . Obydwa typy to gniazda 7 + 6 . Czyli można podłączać do nich również zwykłe wtyczki 7 PIN bez żadnych przejściówek. Poniżej podaję kilka schematów i linki do stron z opisami połączeń elektrycznych.

Gniazdo 13 pin podłączenie:

pin. nr -opis
1. 44L -kierunkowskaz lewy,

2. 52 -tylne przeciwmgielne,
3. 31 -wspólna masa dla zacisków (1-8),

4. 44R -kierunkowskaz prawy,
5. 58R -światło pozycyjne prawe,

6. 54 -światło stop,
7. 58L -światło pozycyjne lewe,

8. 62 -światło cofania,
9. (+) -plus z zacisku akumulatora,

10. (+) -plus po przełączeniu stacyjki,

11. wolny -rezerwa,

12. wolny -rezerwa,
13. 31 -wspólna masa dla zacisków (9-12).



95_1247904771_thumb.jpg



 



7641796300_1357567522.jpg



Schematy podłączeń gniazd i wtyczek samochodowych ( pliki do
pobrania)

http://chomikuj.pl/karawaning/Caravaning+-+instrukcje/Schematy+gniazd+i+wtyczek+12V+przyczep+samochdowych,374728533.pdf
tu możesz kupić

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/sklep/ws_gru_clob.php?grukod=245736&wit=SKLEP&Lisc=0&KhPro=&od=0&stan=&msg=Akcesoria%20samochodowe&leaf=478685

http://www.sklep.elcamp.pl/gniazdo-haka-13-pol-m-mikr.htm

 

Edytowane przez Teurgus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o ten schemat mi chodziło, nie mogłem znaleźć...

Martwi mnie tylko zmiana  wtyku w przyczepie z multiconu na zwykłą 13-tkę,bez schematu będzie trudno ustalić co do czego i boję się żeby nie porypać w przyczepie, w lato kombinowałem podłączyć coś na krótko, ale nic nie działało, pewnie nie było styku takiego jak trzeba...

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym widzisz problem. Każda wtyczka 13 PIN bez względu na typ, ma takie same podłączenia kabli. Jak przejrzysz te schematy to zobaczysz, że kolory kabli i tym samym poszczególne podłączenia są takie same dla wszystkich wtyczek i gniazd 13 PIN. 

Ja zmieniałem kiedyś instalację swojej "angielki" z 2 wtyczek 7 PIN na 13 PIN WesT ( mam  gniazdo WesT w holowniku) posiłkując się tylko kolorem kabli i po podłączeniu wszystko działało. Ponieważ nie jestem elektrykiem nowy kabel podłączałem w ten sposób, że w puszce rozdzielczej przyczepy odłączałem stary przewód i na jego miejsce podłączałem nowy tego samego koloru.

Jeżeli po podłączeniu gniazda i wtyczki zgodnie ze schematem coś nie będzie działać, to usterki należy szukać w instalacji przyczepy lub samochodu.

Edytowane przez Teurgus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.