Skocz do zawartości

Przyczepa dwuosiowa


marqs_19

Rekomendowane odpowiedzi

fakt,przepraszam żle napisalem kat b+e pozwala na prowadzenie zespołu pojazdów powyżej 3,5t ale nie więcej niż 4,25T, ale napewno nie jak pisał bodzioklb 3,5+3,5, kat b+e na to nie pozwala.

jeszcze raz przepraszam, żle to sformułowałem

choc przynam sie, że mysłame podobnie jak bodzioklb, ale w styczniu przechodziłem kurs "szkolenie okresowe" dla kierowców zawodowych i panowie z ITD mnie naprostowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomii nie wiem gdzie się doszkalałeś ale jesteś w błędzie. wg tego co piszesz busem z dmc 3,5t nawet mając B+E nie możesz ciągnąć więcej niż 750kg, a to bzdura. oczywiście, że możesz przekroczyć 4,25t zestawu mając b+e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt,przepraszam żle napisalem kat b+e pozwala na prowadzenie zespołu pojazdów powyżej 3,5t ale nie więcej niż 4,25T, ale napewno nie jak pisał bodzioklb 3,5+3,5, kat b+e na to nie pozwala.

jeszcze raz przepraszam, żle to sformułowałem

choc przynam sie, że mysłame podobnie jak bodzioklb, ale w styczniu przechodziłem kurs "szkolenie okresowe" dla kierowców zawodowych i panowie z ITD mnie naprostowali.

 

IMO nie masz racji, bo przyczepę z najzdowym hamulcem możesz ciągnąć cięższą tzn max 2630kg (3500kg/1,33), czyli zestaw max to 3500+2630=6130kg :hmm:

ale ja się nie znam :-]

 

aha, 4250 to na samo B można jechać ... oczywiście z założeniem 3500kg + 750kg (lekka)

no i niby po zmianach będzie się też łapała normalna, ale to dopiero przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i oczom nie wierzę, macie rację, ten baran z ITD mnie wprowadził w błąd,

jeszcze raz przepraszam że namieszałem, ale byłem o swojej wiedzy przekonany, mnie te przepisy nie obowiązuja, ale znac je jednak powinienem, dziękuję przepraszam i pozdrawiam.

Wesołych i śmiesznych świat życzę

a ja idę leczyć kaca(moralnego oczywiście) po tej histori

 

konrad_b i bodzioklb

przyjmijćie szczególne moje przeprosiny,

Edytowane przez tommi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b to jest tabelka którą zamieściłeś kiedyś, dużo wyjaśnia:

 

http://forum.karawan...696#entry223696

 

:ok: nie wiem na ile ona jest dalej akutalna, ale chyba się nic nie zmieniło

 

tommi :ok::piwo:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy może coś się zmieniło,ale jak sięgnę pamięcią przyczepa dwuosiowa była tylko jeśli rozstaw pomiędzy osiami ma nie mniej niż 1 metr.

 

W innym przypadku jest to tzw. oś bliźniacza.Jestem tego pewien na95%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę dyskusja się wywiązała niezła... No ale to dobrze, warto się dowiedzieć, a niektórym sobie poprzypominać co można i jak można ciągać.

 

wracając do tematu: pomóżmy koledze coś znaleźć dwuosiowego w wadze do 1400 DMC co nie będzie łatwe:)

 

 

Co do tematu znaleznienia cepki dwuosiówki to nie jest dla mnie najważniejsze. Ja tylko tak z ciekawości pytałem się o te informacje... tak na przyszłość, by być bogatszym w wiedzę. Wcale nie poszukuję typowo przyczepki dwuosiowej lub jak to mówią "z bliźniaczą osią". Na chwilę obecną podobają mi się angielskie elddisy i swifty i na moje obecne potrzeby one wystarczą w zupełności. No tylko teraz trzeba cos znaleźć ciekawego co nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tabberta dwuosiowego. Ppięknie się prowadziła na drodze. Jest na drodze dużo bardziej stabilna niż jednoosiowa. Szczególnie stabilna jest przy cofaniu. Kłopoty były dopiero przy ręcznym ustawianiu jej na kempingu. Rozwiązałem to podnosząc na kółku podporowym tak aby koła przedniej osi nie dotykały ziemi. Obracała się wtedy jak jednoosiowa. Posiadam kategorię B+E. Ponieważ są ustawiczne dyskusje nad problemem 3,5 t, udałem się do Urzędu Komunikacyjnego w .............. , gdzie zapytałem . Czy mając kat E do B mogę jechać zestawem przekraczającym 3,5 t. Miła Pani popatrzyła na mnie wyniośle, wzięła prawo u ruchu drogowymi pouczyła. a) Posiadacz prawa kat B może kierować samochodem o masie nie przekraczającej 3,5 t , B) pojazdem samochodowym o którym mowa w lit a) z przyczepą. Zapytała się mnie , czy widzę tu jakąś wzmiankę o wadze przyczepy. O wadze samochodu tak nadal 3,5 t. Oczywiście dalej jest napisane ,jaka jest dopuszczalna waga przyczepy w stosunku do wagi samochodu, i to jest szczególnie kontrolowane . Mój Tabbert mieścił się w tym przedziale . Byłem kilkakrotnie kontrolowany tak podczas holowania Tabberta jak i dwuosiowej przyczepy towarowej. W obu przypadkach łącznie przekraczałem 3,5 t. i sprawdzali czy mam kat.. E. Z tego co czytałem w przyszłym roku na kat B będzie można jechać zestawem do 4.5t .. Kontrolowano kat E również w Niemczech, gdzie byłem z lawetą. Zwracałbym uwagę na właściwe relacje wagowe.przyczepy do samochodu. Jechałem z synem prowadziliśmy przyczepę towarowa dwuosiową Około 2,5 t. Prowadził syn. Zatrzymano go. Po rytualnym mandacie zabroniono mu dalej jechać. Przyczepę odstawiono na bok do czasu pojawienia się kierowcy z właściwymi uprawnieniami. Wówczas wyjąłem swoje prawo jazd. z kat B + e.i powiedziałem że dalej ja będę prowadził. Po przestudiowaniu z widocznym obrzydzeniem mojego prawa jazdy zezwolili na dalszą jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.