Skocz do zawartości

Poszukuje kempingu w miarę blisko Krakowa


JOJO79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam przyczepkę od zeszłego roku ale dopiero teraz w maju razem z żoną wybieramy się nią na weekend majowy.

I tu powstaje problem bo poszukuje jakiegoś fajnego kempingu niedaleko Krakowa. Niedaleko ze względu że to pierwszy nasz wyjazd kiedykolwiek z przyczepką :).

Doradźcie coś fajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kemping blisko pętli tramwajowej w samym Krakowie. Adres jest w #1, fotki są na końcu. Z sanitariatów nie korzystaliśmy, bo była zima i były zamknięte. Sam kemping jako kemping OK i ceny jak na Kraków znośne.

http://forum.karawan...__1#entry238581

 

Zobacz też agroturystykę w Pieskowej Skale, tam gdzie w pierwszej wersji miał być Smoczy... www.jura.tur.pl/glanowski

 

Aaa... teraz dopiero zobaczyłem, że Ty chcesz wyjechać z Krakowa, a nie przyjechać do Krakowa ;)

W takim razie musisz pytać o kempingi otwarte w maju, bo z tym jest często problem, wiele kempingów czynnych VI-IX ;)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam przyczepkę od zeszłego roku ale dopiero teraz w maju razem z żoną wybieramy się nią na weekend majowy.

I tu powstaje problem bo poszukuje jakiegoś fajnego kempingu niedaleko Krakowa. Niedaleko ze względu że to pierwszy nasz wyjazd kiedykolwiek z przyczepką :).

Doradźcie coś fajnego

 

może Gacki ? masz 80km ? - kemping Loch Ness

może napisz co to znaczy niedaleko ? bo dla jednego to 40km - wtedy faktycznie coś na jurze będzie w zasięgu

a jeśli to 100km to już możliwości są dużo większe - wspomniane Gacki, Gródek nad Dunajcem, Pieniny - Krościenko, Szczawnica czy Sromowce/Niedzica

i standard/cena jaki Was interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Gacki ? masz 80km ? - kemping Loch Ness

może napisz co to znaczy niedaleko ? bo dla jednego to 40km - wtedy faktycznie coś na jurze będzie w zasięgu

a jeśli to 100km to już możliwości są dużo większe - wspomniane Gacki, Gródek nad Dunajcem, Pieniny - Krościenko, Szczawnica czy Sromowce/Niedzica

i standard/cena jaki Was interesuje

Właśnie przeglądam sobie różne kempingi które oferują tutaj koledzy z forum i sam nie wiem co wybrać :(.

Patrzę na Pieniny-Krościenko, Szczawnicę czy Niedzicę, a co do standardu to żeby był jakiś w miarę jak również cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rowery to możesz się wybrać do Podlesic - na północ od Krakowa za Ogrodzieńcem.

 

A najbliżej to do Ojcowa :hmm::hej:

 

Ojców odpada za blisko :)

Planuje tak do 100-120 km od Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam sobie różne kempingi które oferują tutaj koledzy z forum i sam nie wiem co wybrać :(.

Patrzę na Pieniny-Krościenko, Szczawnicę czy Niedzicę, a co do standardu to żeby był jakiś w miarę jak również cena :)

 

 

popatrz na Polana Sosny, std bardzo fajny, ale tanio nie jest

ciut niższy standard jest w Sromowcach (Laskowscy), ale ceny przez pół

 

Gródek to ceny małe, ale standard kiepski, podobnie Krościenko i pole Cypel

ja tam korzystam z z WC w budce :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na Polana Sosny, std bardzo fajny, ale tanio nie jest

ciut niższy standard jest w Sromowcach (Laskowscy), ale ceny przez pół

 

Gródek to ceny małe, ale standard kiepski, podobnie Krościenko i pole Cypel

ja tam korzystam z z WC w budce :skromny:

Chyba wybiorę laskowskich wygląda całkiem fajnie jak na nasz pierwszy wypad. WC mamy własne gorzej z kąpielą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pole u Laskowskich. Małe, ale ciche i spokojne. Fajna baza wypadowa do pieszych wycieczek po Pieninach lub rowerowych. O ciepłą wodę do kąpieli (prysznica) się nie obawiaj. Ceny bardzo ok. Mamy z tego pola miłe wspomnienia. A i jeszcze na pstrąga się można wybrać na Dunajec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pole u Laskowskich. Małe, ale ciche i spokojne. Fajna baza wypadowa do pieszych wycieczek po Pieninach lub rowerowych. O ciepłą wodę do kąpieli (prysznica) się nie obawiaj. Ceny bardzo ok. Mamy z tego pola miłe wspomnienia. A i jeszcze na pstrąga się można wybrać na Dunajec.

Z tego co pogrzebałem na forum to sporo osób poleca pole u Laskowskich. Widziałem zdjęcia kolegów i bardzo nam się podoba więc myślę że raczej to będzie nasz pierwszy rejs z naszą cepką :).

A co do tego pstrąga to z miłą chęcią z chrupię tylko żeby go złapać to gdzieś w jakimś zagajniku muszę się schować :):):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

....... i ceny jak na Kraków znośne.

 

Nickt - być może w 2009 - jak robiliście zlot - może w hurcie taniej, "w detalu" obecnie ceny zgroza.

 

Sorry za Off topic - na Żywieckiej bywam praktycznie codziennie

i mimo żem chłopak z Podgórza polecałbym nie ten kemping.

Uważam ceny na Żywieckiej są bardzo nieznośne - zerknij - http://www.krakowian...63/Camping.html .

 

Raczej w "Smoczogrodzie " ( proszę mnie nie posądzać że kuzyna reklamuję smirk%281%29.gif ) - camping "Smok" standard podobny, lokalizacja nie wiem czy nie lepsza (w sumie do centrum chyba szybciej niż z Borku) a ceny masz tutaj: http://www.smok.krakow.pl/start.html

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pogrzebałem na forum to sporo osób poleca pole u Laskowskich. ......

 

Jeśli Pieniny to dalej za p. Laskowskimi masz jeszcze pole przy OSP, standard jest niższy, pole nieogrodzone ale ja je w sumie wolę ze wzgl. na lokalizację.

 

Po drugiej stronie Dunajca u Słowaków 2 pola w Cervenym Klastorze: ATC-Dunajec (49.3904, 20.3991 ) i ATC przy Klasztorze (49.3952, 20.4195)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Pieniny to dalej za p. Laskowskimi masz jeszcze pole przy OSP, standard jest niższy, pole nieogrodzone ale ja je w sumie wolę ze wzgl. na lokalizację.

 

Po drugiej stronie Dunajca u Słowaków 2 pola w Cervenym Klastorze: ATC-Dunajec (49.3904, 20.3991 ) i ATC przy Klasztorze (49.3952, 20.4195)

 

Zaciekawiły mnie te 2 pola u Słowaków. Czy mógłbyś coś więcej powiedzieć na ich temat? Również szukam miejsca na majowy weekend i taka lokalizacja jak najbardziej by mi odpowiadała.

P.S. Szukam cichego (bezpiecznego) miejsca z możliwością pieszych i rowerowych wypadów.

 

Dzięki za info!

Edytowane przez major (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie te 2 pola u Słowaków. [.....]

 

 

ATC Dunajec:

Byłem na nim 2 lata temu, sprawia wrażenie schludnego dość porządnego pola biwakowego

Położony pomiędzy mało ruchliwą 543 a Dunajcem przy Pensjonacie Pltnik.

Teren równy dobrze przygotowany pod namioty , nieutwardzony.

Są przyłącza prądu, sanitariaty czyste, przyzwoity standard.

Bezpieczeństwo pomimo braku ogrodzenia oceniałbym jako do przyjęcia, nie zauważyłem

żadnych niepokojących symptomów, cisza w nocy OK, 543 jak przejedzie 10 aut na noc to wszystko.

 

ATC - Przy Klasztorze

Położony pomiędzy Klasztorem a początkiem Drogi Pienińskiej.

Nie biwakowałem na tym polu ale wielokrotnie tam bywałem o różnych porach - zatem moja ocena może być obarczona pewnym błędem.

Teren dość duży dobrze przygotowany pod namioty, równo, główna dróżka utwardzona, głębiej w pole nie.

Przyłącza prądu są w części pola w pobliżu sanitariatów (odległość przyzwoita) i tam zwykle stoją przyczepy i kampery.

Teren nie jest ogrodzony daleko od drogi, w dzień dość spory ruch pieszo rowerowy w kierunku Drogi Pienińskiej.

Bezpieczeństwo pomimo braku ogrodzenia oceniałbym jako do przyjęcia, nie zauważyłem

żadnych niepokojących symptomów, cisza w nocy - trudno mi się wypowiedzieć ale wracając nieraz późnym wieczorem nie zauważyłem

pijackiego folkloru ani rozdertego towarzystwa.

Głośno i tłoczno jest na tym polu gdy odbywa się impreza folklorystyczna Zamagurskie Slavnosti (w połowie czerwca) ale to i atrakcja

i imprezy kończą się późnym wieczorem tu masz więcej informacji

 

 

Porównując te 2 słowackie pola to trochę tak jakby po naszej stronie porównywać pole p. Laskowskich i pole przy OSP w Sromowcach

U p. Laskowskich teren ogrodzony, sanitariaty dużo lepsze ale lokalizacja gorsza niż pola przy OSP, mam na myśli bliskość szlaków w góry,

Drogę Pienińską na spacer lub rower położenie nad brzegiem Dunajca a nie starorzecza ale standard na polu przy OSP jest dużo niższy niski.

 

Podobnie po Słowackiej stronie - standard ATC Dunajec lepszy ale lokalizacja gorsza.

 

Reasumując Pienińskie możliwości biwakowania:

 

PL

Pewniak wysokiego standardu to jedynie Polana Sosny - niestety minusem dla mnie jest "patelnia" i lokalizacja.

p. Laskowscy - standard dość dobry, zaplecze sanitarne ok. - lokalizacja - minus

Sromowce Niżne przy OSP - pole lichego standardu - wspaniała lokalizacja

 

SK

ATC-Dunajec - standard ok - minus lokalizacja

ATC-Przy Klastorze - standard nieco niższy - lokalizacja super - po drugiej stronie kładki jak PL-OSP.

 

Kompromisów niestety nie ma :-)

Dla jasności dodam że moje kryteria są nieco minimalistyczne czyli praktycznie:

zawór czerpalny wody i akceptowalnie czysty prysznic, cenię wysoko lokalizację, bezpieczeństwo, cisze w nocy.

 

Gdzie jeżdżę, gdzie bym pojechał ?

PL - Sromowce przy OSP - jeżdżę tu od lat

choć wielokrotne dyskusje na forum mówią że lepiej u p. Laskowskich - nie kwestionuję że jest ok, p. Laskowskiego znam osobiście sympatyczny człowiek ale jeżdżę na pole przy OSP od lat - powodem jest lokalizacja

 

SK - Cerveny Klastor przy klaszorze - powód lokalizacja

 

 

Proszę pytaj szczegółowo - odpowiem chętnie.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.