Skocz do zawartości

Poszukuje kempingu w miarę blisko Krakowa


JOJO79

Rekomendowane odpowiedzi

Smok Wawelski - dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno zrezygnuję z nieogrodzonego kempingu. Bez otaczającej mnie siatki jakoś nie czuję się bezpiecznie ;)Chyba postawię na Polanę Sosny.

 

U p. Laskowskich też masz ogrodzone - cała reszta bez ogrodzeń.

 

Fakt dobrze jest gdy jest ogrodzenie, choć nie zawsze daje ono bezpieczeństwo przed "złem" - przykład z drugiego końca Polski ogrodzone pola na Helu gdzie są wpuszczani "ludzie z ulicy" na plaże przyległą do kempingu, przy dość dużej ilości biwakujących i dużej rotacji ludzi przychodzących na kempingową plaże moim zdaniem obsługa nie jest w stanie zapanować nad bezpieczeństwem.

Owszem są monitoringi, ochroniarze etc..... wiadomo "zło" jest bardzo zdolne i potrafi zwłaszcza gdy spragnione :-(

 

Moim zdanie największe bezpieczeństwo to małe przydomowe kempingi gdzie każdy zna każdego a na kempingach "molochach" nic nie zastąpi czujnego oka sąsiada :-).

Np. na Jaworze nad Soliną gdzie wielokrotnie jeździłem z namiotem i przyczepką "zło" rozpleniało się weekendy - i po prostu wtedy z sąsiadami zawsze zostawialiśmy dyżurnego

sposób był skuteczny przez wiele lat "zło" nas nieruszyło .

 

W Niżnych przy OSP mnie przez wiele lat też "zło" n- może mam farta albo mój "stary kiosk warzywny na kołach" nie jest kuszący - tfuuu. odpukuję aby się nie odmieniło :-)

 

A Pieniny - piękne, polecam i życzę miłego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem rok temu na weekendzie sierpniowym na Polanie Sosny i pomimo dużego obłożenia przyczepami i kamperami to było bardzo fajnie, przyczepy są na tyle mądrze układane że jeden drugiemu nie patrzy co ma w środku. Jak dla mnie wtedy jedynym minusem był problem z złym odprowadzaniem wody deszczowej z pola. Wcześniej padało zanim tam dotarliśmy i ta woda się tam utrzymywała - nie wiem czy to zasługa tego że teren jest podmokły ( Dunajec za płotem ) czy jakiś innych czynników. Pomimo tego chętnie tam jeszcze kiedyś wrócę, ale nie na długi weekend, bo jazda tam była katorgą - korek na korku i to nie ważne czy zakopianką, czy drogą alternatywną. Dojazd zajął nam 8 z planowych 4-5 godzin.

Edytowane przez moro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem rok temu na weekendzie sierpniowym [..........] Dojazd zajął nam 8 z planowych 4-5 godzin.

 

Obecnie jest nieco lepiej, dwupasmówka do Lubnia ale dalej i tak porażka Rabka i Nowy Targ trzymają.

 

Mieszkam w przybliżeniu w okolicy węzłów A-4 Opatkowice i Łagiewniki

 

Jeżdżę opłotkami : Dobczyce, Wiśniowa, Kasina, Mszana (bokiem) Szczawa, Zabrzeż, Tylmanowa i trzyma mnie tu praktycznie tylko Krościenko

2,5 do max 3 godzin "luzikowej" jazdy nawet w weekendowe korki

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy wypad zaliczony :)))))))))))))).

Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni za polecenie nam Państwa Laskowskich.

Tak bardzo nam się spodobało że planujemy następny wypad w czerwcu (Boże Ciało, dłuższy weekend).

Tym razem będzie to chyba Lochnes ale nie na 100% bo jeszcze szukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich czytających. Jedziemy na kilka dni zwiedzać Kraków na rowerach. Puszukuję pola na przyczepę w pobliżu Krakowa by nie pchać sie do miasta. Może ktoś ma jakieś namiary na takie miejsca? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....by nie pchać sie do miasta. Może ktoś ma jakieś namiary na takie miejsca? Dzięki

Obrzeża Krakowa:

"Smok" - ul. Ksiecia Józefa - jeśli rowerkiem do centrum miasta to ten bym polecał.

"OSiR-Krakowianka" - ul. Żywiecka

"Korona" - Gaj (wylot na Myślenice)

Porządne kempingi ale niestety ceny nie najniższe :-(

Linki do www i troszkę informacji tutaj

 

Jest jeszcze "Clepardia" - ul. Pachońskiego

 

Wujek google i forumowa szukarka to przyjaciele :-) poszukaj jeszcze ale blisko centrum to chyba nie znajdziesz.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

JOJO79 jeśli blisko Krakowa to polecam niedawno otwarty kemping tuż obok Myślenic w Porębie

http://www.podkamiennikiem.pl/.

naprawdę warto się z nim zapoznać ,pomimo iż jest tylko bodajże 55 km od Krakowa

pozdrawiam Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.