Skocz do zawartości

Zapach pieczarek z kratki wentylacyjnejCo zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

No ja bym uważała z tymi "domestosami" . Mogą odbarwić materiał. Raczej tak jak mówi Lucek26 szare mydło.

 

Popieram, ... no i nie tylko odbarwić ;)

Takie środki zawierają często różnego rodzaju kwasy, więc szwy też mogą ucierpieć.

Moim zdaniem, najlepsze są zawsze preparaty specjalnie przeznaczone do konkretnych zastosowań.

W tym przypadku:

http://allegro.pl/srodek-do-czyszczenia-namiotow-przedsionkow-kena-i2237652123.html

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Czy Wy chcecie impregnowany materiał myć domestosem czy szarym mydłem?

Nie wiem z czego jest ten przedsionek ale jeśli to typowy namiotowy brezent z lat 70-80 (moje stare przedsionki wszystkie z tego były) to i szare mydło odpada.

Za kajta to był słynny harcerski kawał obozowy - natrzeć "wrogowi" namiot nad poduszką mydłem by mu na nos ciekło :)

Może to już za brzmi jak jakieś kumoterstwo ale znów na obie łapy popieram kolegę Kristofer'a :bravo::]

Jeśli jest specjalny środek do namiotów to ja bym nie eksperymentował.

Czuwaj ! smirk%281%29.gif

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to już za brzmi jak jakieś kumoterstwo ale znów na obie łapy popieram kolegę Kristofer'a :bravo::]

Jeśli jest specjalny środek do namiotów to ja bym nie eksperymentował.

Czuwaj ! smirk%281%29.gif

 

:D To nie kumoterstwo, a jednomyślność w tym temacie :rolleyes:

Ten kawał z mydłem :lol: Znałem, ale dopiero teraz mi to przypomniałeś, daaawne czasy.

 

Po podsumowaniu wszystkich naszych odpowiedzi, autor pytania wybierze zapewne jakiś dobry sposób umycia przedsionka :hmm:

Najważniejsze, aby z korzyścią dla wspomnianego.

Dodam, że jeśli jest już po fakcie (wymycia np. środkiem do tego nie przeznaczonym), to po bardzo dokładnym wysuszeniu, trzeba przedsionek zaimpregnować, najlepiej dwukrotnie. Do impregnacji przedsionków, też są odpowiednie preparaty :ok:

Po impregnacji, materiał i szwy nie przyjmują wilgoci, a więc nie butwieją, nie psują się czyli nie powinny wydzielać zapachów (pod warunkiem, że już nie są nadpsute ).

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabezpieczania tkaniny przedsionka oraz niektórych elementów drewnianych przyczepy dobre są preparaty f-my ORO ORO1 i ORO2 . Ten drugi nadal jest dostępny w Obi, Leroy Merlin, itd.

 

 

To może być ciekawa alternatywa, ale trzeba pamiętać wcześniej o słowach z ulotki:

"Przed zastosowaniem sprawdzić w niewidocznym miejscu"

Cena nie jest wygórowana.

http://wolewygodniej.pl/ld.php/system/ware/view.php?tem=w.php&w=199858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale trzeba pamiętać wcześniej o słowach z ulotki:

"Przed zastosowaniem sprawdzić w niewidocznym miejscu"...

 

- Drogi Kristoferze, właśnie napisałem, że sprawdzone. Na moim przesionku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Drogi Kristoferze, właśnie napisałem, że sprawdzone. Na moim przesionku :-)

 

:skromny: Nigdzie tego nie widzę, chyba, że myślisz o tym, że napisałeś to teraz :skromny:

Tak dodatkowo: czyjś przedsionek nie musi identycznie reagować na preparat, jak Twój :nono: i dlatego trzeba to wcześniej sprawdzić ! :excl:

Sam producent to zaleca.

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.