Skocz do zawartości

Zapach pieczarek z kratki wentylacyjnejCo zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

czyli prawie standard.... najpierw szuflady wywalasz i wykrecasz wszystkie wkrety wchodzace w strone lodowki

 

pozniej demotujesz zlewozmywak -wkrety od gory i od spodu, z reszta sobie dasz rade...

 

kratki kleisz na uszczelniacz sika tutaj omawiany - nie "sikaflex" tylko ten drugi - pozniej znajde jego nazwe...

 

lub jakiś na bazie butylu... sa zawsze lepkie i miekkie... zadne silikony bo one twardnieja

 

p.s.: kolego a jak wyglada nadkole - jest cale?

 

 

Nadkole zdrowe, po zajrzeniu w schowek nigdzie nie ma grama grzyba. Nie dawno montowałem chlapacze i wcale nie było łatwo wkręcić spaxa. Zanim wezme się za demontaż lodówki napierw odkręce kratki wentylacyjne. Wydaje mi się że tam zobacze przyczyne pieczarkowego zapaszku. Jak tylko to zrobie pstrykne fotki i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdybym miał zażartować, to powiem tak - wstaw do p-py dużą miednicę, a do niej 2-3 litry podchlorynu. Zamknij przyczepę na kilka godzin. Potem wywietrz. Będzie bezzapachowa i..niewykluczone, że bielutka w środku :-)

Podchloryn, to jedyna ciecz, która radzi sobie z każdym smrodem. Także po zwłokach. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj odkręciłem kratke i nic niepokojącego nie zauważyłem. Wszystko zdrowe, zero grzyba. Sklejka twadra, zresztą zobaczcie sami na zdjęciach. No i gdzie szukać przyczyny? Z górnej kratki nie zalatuje więc jej nie odkręcałem.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie z radością zamykam temat zapachu pieczarek w mojej budce! Znalazłem źródło smrodku! :brawo:Tak jak pisałem wcześniej cepke kupiłem w listopadzie zeszłego roku od starszego małżeństwa i tyle co ją przeprowadziłem od byłych włascicieli do zimowego "garażu" (czyt. stodoła) i tyle. Specyficzny zapach czułem wcześniej ale nie był tak intensywny. Zlokalizowałem że najbardziej zalatuje z kratki wentylacyjnej więc tu się skupiła moja uwaga. Jak widać na zamieszczonych przezemnie zdjęciach między nadkolem a ścianką schowka pod siedziskiem jest spora luka. Nie zaglądałem do schowka od listopada (czyli od dnia zakupu) aż do teraz. I co się okazuje. W schowku leży część rurek do przedsionka oraz ..........w foliowym worku fartuch, ten który zasłania przestrzeń pomiędzy cepką, a podłożem. Rozchyliłem worek i wcale nie musiałem wkładać głowy żeby poczuć ten "wspaniały" pieczarkowy zapach. Były właściciel najprawdopodobnie nie wysuszył dokładnie farucha i wpakował go do foliowego worka, a dalej wilgoć zrobiła swoje. Wizja zgniłej ściany i kosztownej naprawy rozmyła się jak mgła. Na tygodniu dokonam dokładnych oględzin fartucha ale co by nie było to zakup nowego będzie o wiele tańszy od remontu ściany czy podłogi. Pozdrawiam wszystkich i zamykam temat :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki, mam pytanko, z kratki wentylacyjnej wyniuchałem dziwny zapach, a mianowicie zapach "pieczarek". Jak go można zlikwidować? Odkręciłem kratki wentylacyjne ale są dodatkowo przyklejone środkiem uszczelniającym i boje się że przy odklejaniu mogą popękać. Jak można pozbyć się tego dziwnego zapachu i co doprowadziło do jego powstania? W lodówce tego zapachu nie ma ale w kratce wentylacyjnej i nie wietrzonej cepce jest wyczuwalny. Co zrobić żeby sie go pozbyć?

 

Pozdrawiam i licze na pomoc

Michał

 

Czy środek do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej będzie dobry?

[/quote.....]Witam : jeżeli znajdziesz oznaki gnicia elementów drewnianych, to użyj bezbarwnego impregnatu do drewna stosowanego w budownictwie. Na pewno pomoże .Dla pewności sprawdż kanalizację wodną za zlewozmywakiem z reguły sąsiaduje z lodówką, jak również zobacz jaka jest wykładzina na podłodze pod w/w urządzeniami ( jeżeli dywanowa no to na pewno znalazłeś problem)............ pozdrawiam Jarek

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/quote.....]Witam : jeżeli znajdziesz oznaki gnicia elementów drewnianych, to użyj bezbarwnego impregnatu do drewna stosowanego w budownictwie. Na pewno pomoże .Dla pewności sprawdż kanalizację wodną za zlewozmywakiem z reguły sąsiaduje z lodówką, jak również zobacz jaka jest wykładzina na podłodze pod w/w urządzeniami ( jeżeli dywanowa no to na pewno znalazłeś problem)............ pozdrawiam Jarek

 

 

Szanowny kolego, problem rozwiązany. Czytaj post wyżej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bammber - znaczy sie miales farta.... ze sie tylko na tym skonczylo

 

Ale ile emocji było :oslabiony:

Każdy z nas, myśląc że taki zapach może pojawić się kiedyś w budce, dostaje gęsiej skórki.

Teraz Kolega "bammber" nabył trochę nowych doświadczeń i będzie wiedział jak zdjąć kratki wentylacyjne, a potem je uszczelnić ;)

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzisiaj pełen obaw wyjąłem fartuch (tak sądziłem do dzisiaj) z worka i..........................zero grzyba, zero zgnilizny. To śmierdzi tak podgumowanie i to nie był fatuch jak sądziłem tylko jedna ze ścianek lub dach przedsionka (bardziej mi podchodzi pod dach). Martwi mnie ten zapach bo w pełnym słońcu ten pieczarkowy smrodek bedzie nie do zniesienia. Jak się ta guma rozgrzeje to nie bedzie można wysiedzieć w przesionku. Czy ktoś wie jak sie pozbyć tego zapachu? Czy ta guma musi tak specyficznie jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostre szorowanie + domestos /lub inny bakteriobojczy/ + dobre splukanie... rozloz przedsionek na kilka dni jak nie bedzie padac i powinno byc dobrze...

 

zawsze po rozlozeniu przedsionka, gdy jest dlugo nie uzywany da sie wyczuc zapach - ale po kilku godzinkach sie ulatnia

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda plus gąbka i szare mydło to najlepsze lekarstwo na domycie przedsionka. Dokładnie umyć, wypłukać dwustronnie i dokładnie wysuszyć. Po tych prostych zabiegach przez kilka dni wietrzyć. Jeżeli zaistnieje potrzeba zabieg powtórzyć. Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.