Skocz do zawartości

Chcę taką do remontu :-)


curaasan

Rekomendowane odpowiedzi

A orientują się Koledzy czy jest możliwość rejestracji przyczepki która nie posiada DR i tablic? Tylko umowa KS. Może ktoś przerabiał temat?

 

Jest szansa zarejestrowania przyczepy bez DR i tablic, ale bagażowej, a nie kepmingowej. Kempingowej nie zarejestrujesz bez dowodu i tablic chyba, że jako przyczepę lekką, ale wtedy musiał byś trochę nagiąć prawo, a tutaj raczej każdy Ci to odradzi, więc stwierdzam, że nie ma możliwości zrobić tego w stu procentach legalnie, bo w każdym z tych przypadków umowa nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A orientują się Koledzy czy jest możliwość rejestracji przyczepki która nie posiada DR i tablic? Tylko umowa KS. Może ktoś przerabiał temat?

 

W przeciwieństwie do poprzedników zadam Tobie jedno pytanie! Z jakiego kraju pochodzenia jest ta przyczepka ? Jeśli z Anglii lub Holandii to tak, w przeciwnym wypadku - bez nagięcia prawa - będzie trudno !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możliwa jest rejestracja jako SAM (samoróbka) ale jakie warunki trzeba spełnić i czy z przyczepą która kiedyś miała dowód to się uda :niewiem: .....chyba gra nie warta świeczki.....

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerabiałem tego tematu, ale jak sądzę, nie ma możliwości rejestracji takiej przyczepy. Tak jak z samochodem - myślisz, że udałoby się Tobie zarejestrować samochód, który nie posiada dowodu rrej. i blach ? Nie sądzę. Przyczepa to też pojazd.

 

Dzwoniłem do swojego WK, sprawa jest ciężka, tak jak przypuszczałem. Teoretycznie jest możliwość rejestracji jeśli osoba, która sprzedaje przyczepkę jest pierwszym właścicielem i ma umowę dowód zakupu przyczepy od producenta :-) Chyba sobie daruję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

Jestem świeżak w temacie, choć poczytałem trochę to i inne fora. Zapadła decyzja - chcę przyczepę! :D Podstawowe wymagania sprecyzowałem początkowo tak - DMC <= 1300kg min. 2 osobowa, ogrzewanie gazowe.

Po czym poczytałem na forum niewiadówek i prawie na 100% zdecydowałbym się na N126 DO REMONTU - bo choć może mylnie zakładam - ale nie wydaje się, by remont przekraczał moje możliwości manualno - techniczne. Ponadto niewiadowka jako przyczepka lekka nie wymaga corocznych przegladów, a i mój holownik lepiej poradzi sobie z 750kg przyczepa niż z ciężarem na granicy uciągu ;-) Remont chciałbym przeprowadzić ratami i wydać docelowo nie więcej niż 4-5kPLN. Zabieram się więc za poszukiwania "skorupy" - czyli czegoś z dokumentami co nadawałoby się do gruntownego remontu. Chętnie nie dotykałbym przynajmniej na razie ramy, zajął się budą i teraz moje pytania:

Czy obowiązuje mnie zasada "sucho w środku"? Czy np, pęknięty dach dyskwalifikuje skorupę? Jestem świadomy, że będę musiał taką przyczepę uszczelnić w newralgicznych miejscach, ale niech Koledzy podpowiedzą co zdecydowanie nie nadaj się do remontu w warunkach "stodolnianych"? Przyznam szczerze, że z racji budżetu chciałbym zakupić oczywiście budę jak najtaniej, do 1kPLN z dokumentami - idzie taką znaleźć? Czy np. brak wszystkich okien (które będzie trzeba kupić) nie skasuje mi 70% budżetu? No i jak i gdzie najlepiej szukać takiej sztuki "do remontu"? Mam nadzieję, że nie zabełkotałem się za bardzo - proszę o pomoc i garść dodatkowych wskazówek :-)

Kup N126E bez hamulca ,tylko z ramą ocynkowaną i oknami bez skazy (popękania).Przecieka przeważnie na listwach na pprzdsionek(na wkrętach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup N126E bez hamulca ,tylko z ramą ocynkowaną i oknami bez skazy (popękania).Przecieka przeważnie na listwach na pprzdsionek(na wkrętach)

 

czemu tak ?

jako były posiadacz właśnie takiej budki jak proponujesz uważam że większa eNka jest o wiele lepszym wyborem

właśnie dlatego że ma hamulece, jest większa - można stanąć, zamontować trumę, zrobić WC

niestety jest też droższa, min te 3tyś trzeba przeważnie dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Koledzy powiedzą na to?

http://otomoto.pl/in...a-M3080031.html

Tylko brzydko coś ten lewy bok wygląda, czyżby była stuknięta?

 

zalepione okno :bzik:

brak listwy alu

cos się tam działo, wygląda jakby ten narożnik został odbudowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Koledzy powiedzą na to?

http://otomoto.pl/in...a-M3080031.html

Tylko brzydko coś ten lewy bok wygląda, czyżby była stuknięta?

 

Trzeba dołożyć np 1 tysiąc i kupić coś fajnego . Uwierz mi że tak będzie lepiej i taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania N126N do remontu ( podklejenia tapicerki ) z przedsionkiem za ok. 3500 zł. Jeżeli jesteś zainteresowany - zapraszam na PW.

 

oooooooooo to pożegnanie z Niewiadowem ?

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania N126N do remontu ( podklejenia tapicerki ) z przedsionkiem za ok. 3500 zł. Jeżeli jesteś zainteresowany - zapraszam na PW.

 

Dzięki Kolego za info, ale chwilowo nie dysponuję takim budżetem... :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooo to pożegnanie z Niewiadowem ?

W życiu. Myślisz, że tylko Ty możesz mieć dwie :ee:.

 

Dzięki Kolego za info, ale chwilowo nie dysponuję takim budżetem... :oslabiony:

Spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.