Skocz do zawartości

Chcę taką do remontu :-)


curaasan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

 

Jestem świeżak w temacie, choć poczytałem trochę to i inne fora. Zapadła decyzja - chcę przyczepę! :D Podstawowe wymagania sprecyzowałem początkowo tak - DMC <= 1300kg min. 2 osobowa, ogrzewanie gazowe.

Po czym poczytałem na forum niewiadówek i prawie na 100% zdecydowałbym się na N126 DO REMONTU - bo choć może mylnie zakładam - ale nie wydaje się, by remont przekraczał moje możliwości manualno - techniczne. Ponadto niewiadowka jako przyczepka lekka nie wymaga corocznych przegladów, a i mój holownik lepiej poradzi sobie z 750kg przyczepa niż z ciężarem na granicy uciągu ;-) Remont chciałbym przeprowadzić ratami i wydać docelowo nie więcej niż 4-5kPLN. Zabieram się więc za poszukiwania "skorupy" - czyli czegoś z dokumentami co nadawałoby się do gruntownego remontu. Chętnie nie dotykałbym przynajmniej na razie ramy, zajął się budą i teraz moje pytania:

Czy obowiązuje mnie zasada "sucho w środku"? Czy np, pęknięty dach dyskwalifikuje skorupę? Jestem świadomy, że będę musiał taką przyczepę uszczelnić w newralgicznych miejscach, ale niech Koledzy podpowiedzą co zdecydowanie nie nadaj się do remontu w warunkach "stodolnianych"? Przyznam szczerze, że z racji budżetu chciałbym zakupić oczywiście budę jak najtaniej, do 1kPLN z dokumentami - idzie taką znaleźć? Czy np. brak wszystkich okien (które będzie trzeba kupić) nie skasuje mi 70% budżetu? No i jak i gdzie najlepiej szukać takiej sztuki "do remontu"? Mam nadzieję, że nie zabełkotałem się za bardzo - proszę o pomoc i garść dodatkowych wskazówek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witaj

Tak na początek .

Szukaj N-126 N . To jest ta średnia , z ramą nie będziesz miał kłopotu , bo to ocynk , ma hamulec najazdowy . Co do skorupy , Rzadko się zdarza aby były jakieś poważne przecieki , jak już to do usunięcia bez problemu . Staraj się aby okna były całe bo są drogie w zakupie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4-5kzł to możesz już znaleźć budkę "do jazdy" ew do małych poprawek :yes:

taką do wymiany wnętrza (okleina, typowa przypadłość niewiadówek) to koszt 3-4tyś, plus 1-2tyś na remont środka

 

szukanie budy za 1kzł to średnio widzę, nie kupisz tej większej eNki, tylko małą

i za 1kzł to faktyczni będzie w kiepskim stanie :hmm:

 

 

rama to jak pisał zundapp, ocynk prawie wieczny

 

wrzucam linka, żeby było wiadomo o czym mówimy

http://otomoto.pl/inny-inny-niewiadow-n126-1990r-nowa-tapi-C23024691.html

masz za 3900zł, nie wiem jaki stan, ale mniej więcej takie ceny są

tu gośc pisze że jest nowa tapicerka, a niestety jest tylko podklejona - do zrobienia ... kiedyś ;)

plus to lodówka na gaz, to nie często się trafia w niewiadówkach

 

skorupa wygląda ok, a chyba jedno okno jest lekko pęknięte u góry ... do przeżycia, choć lepiej szukać z całym

koszt okna to ok 400zł

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4-5kzł to możesz już znaleźć budkę "do jazdy" ew do małych poprawek :yes:

No niby tak, ale muszę jednorazowo wyrzygać 5kPLN a tak jak stopniowo będę remontował, to mnie i żonę mniej w portfel będzie kuło ;-)

 

taką do wymiany wnętrza (okleina, typowa przypadłość niewiadówek) to koszt 3-4tyś, plus 1-2tyś na remont środka

 

szukanie budy za 1kzł to średnio widzę, nie kupisz tej większej eNki, tylko małą

i za 1kzł to faktyczni będzie w kiepskim stanie :hmm:

Chciałbym urządzić po swojemu :-)

 

rama to jak pisał zundapp, ocynk prawie wieczny

Dzięki, pocieszająca informacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale muszę jednorazowo wyrzygać 5kPLN a tak jak stopniowo będę remontował, to mnie i żonę mniej w portfel będzie kuło ;-)

 

 

Chciałbym urządzić po swojemu :-)

 

 

Dzięki, pocieszająca informacja

 

:ok:

 

ale pomyśl jednak nad większym modelem, plusem jest choćby to że można stanąć ( o ile nie masz 2m)

w małej dopiero jak podniesiesz dach ;)

 

w wersji N możesz sobie wygospodarować pomieszczenie na WC, jeśli budka ma być na 2os

 

małą może uda się kupić za 1-1.5kzł, tylko faktycznie patrz na okna bo to droga sprawa

pomalować z zewnątrz możesz za 200zł, a okno to jak pisałem - 400-500zł :(

 

też to przerabiałem ;)

foto%2520581.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę odkrywczy, ale proponuję N132. Da sięczasami kupić. Popatrz na aukcjach i czasem na forum Niewiadówek ktoś sprzedaje. Dłuższy czas była jedna na allegro, ale dość droga jak na swój kiepski stan techniczny. Może jest nadal?

 

Jeśli chcesz remontować i tak czy owak zrobić wnętrze po swojemu to nie ma znaczenia, czy robisz N126 czy N132. Koszt niemal ten sam. A w efekcie końcowym różnica jest duża. Pisałeś o ogrzewaniu, też warto mieć lodówkę, zlew, toaletę. W większej N132 łatwiej to upchniesz tak, żeby jeszcze dla 2 osób zostało wystarczająco dużo miejsca.

 

Jeśli nie masz ciśnienia, żeby przyczepę mieć na już, to proponuję cierpliwie śledzić ogłoszenia i jednak iść w stronę N132.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem tytuł tematu to od razu pomyślałem że z 75% przyczep na rynku się kwalifikuje :hehe:

 

W moim przedziale cenowym chyba 99, bo jeszcze nie znalazłem tej jedynej..hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz ciśnienia, żeby przyczepę mieć na już, to proponuję cierpliwie śledzić ogłoszenia i jednak iść w stronę N132.

 

 

 

Mam N-126 N oraz N-132 . To prawda że to dwie różne przyczepy ale ...........

W starszych N-132 rama malowana i zazwyczaj jest dyszel do poprawy bo rdza go zżarła . Coroczny przegląd ze względu na wagę ! jest tez kilka wersji N-132 . Ta najbardziej poszukiwana czyli T z łazienką prawie nieosiągalna . Nie popadałbym aż w taki zachwyt w stosunku N-132 .

Dla zobrazowania tematu foto .

 

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz remontować i tak czy owak zrobić wnętrze po swojemu to nie ma znaczenia, czy robisz N126 czy N132. Koszt niemal ten sam. A w efekcie końcowym różnica jest duża. Pisałeś o ogrzewaniu, też warto mieć lodówkę, zlew, toaletę. W większej N132 łatwiej to upchniesz tak, żeby jeszcze dla 2 osób zostało wystarczająco dużo miejsca.

ogrzewanie, lodówka i zlew tak, kibelek w tak małej przyczepce to chyba przegięcie...

 

Jeśli nie masz ciśnienia, żeby przyczepę mieć na już, to proponuję cierpliwie śledzić ogłoszenia i jednak iść w stronę N132.

No nie, ciśnienia nie ma, nie liczę raczej, że w tym sezonie wyjadę kempingiem na urlop :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dłuższy czas była jedna na allegro, ale dość droga jak na swój kiepski stan techniczny. Może jest nadal? ...

 

 

to chyba mówisz o tej co była pod Poznaniem za 1000zł a potem ktoś ją kupił i od razu wystawił za 3000zł w okolicach W-wy :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie, lodówka i zlew tak, kibelek w tak małej przyczepce to chyba przegięcie...

 

a dlaczego nie ?

był taki model fabryczny http://www.niewiadow.../cat/11/item/79

tylko to dla dwóch osób faktycznie budka

 

o zaletach kibelka było już to pisane wiele razy, więc szkoda ciągnąć temat

ja jeśli bym kiedyś zmieniał na mniejszą to tylko z kibelkiem :yes:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie, lodówka i zlew tak, kibelek w tak małej przyczepce to chyba przegięcie...

 

 

No nie, ciśnienia nie ma, nie liczę raczej, że w tym sezonie wyjadę kempingiem na urlop :-)

 

Jak nie masz ciśnienia to spokojnie przeglądaj ogłoszenia i coś znajdziesz....ja swoja N-ke (z przedsionkiem) do remontu kupiłem poniżej 2000 zł. Na chwile obecna włożyłem 1500 zł i już prawie wszystko mam (łącznie z nowymi oponami). Zreszta pewnie czytałes moja relację z remontu.....

Też z początku myślałem że łazienka to luksus....ale teraz myslę że luksus konieczny :bevil: oj..brakowało mi jej podczas kliku nocy na pierwszym wyjeździe :pupa: Dlatego od 3 tygodni jestem w fazie projektowania kabiny na wc i prysznic. Czekam na materiały.

Przy N-ce szkoda tylko że ma 100 kg ładowności...nie jest to dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientują się Koledzy czy jest możliwość rejestracji przyczepki która nie posiada DR i tablic? Tylko umowa KS. Może ktoś przerabiał temat?

Nie przerabiałem tego tematu, ale jak sądzę, nie ma możliwości rejestracji takiej przyczepy. Tak jak z samochodem - myślisz, że udałoby się Tobie zarejestrować samochód, który nie posiada dowodu rrej. i blach ? Nie sądzę. Przyczepa to też pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.