Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy lekkiej z anglii


bambosz99

Rekomendowane odpowiedzi

A to zależy jaki diagnosta się trafi ......... ja raz miałem taki przypadek że nie chciało mus ie mierzyć budy bo to nie jego zadanie i wysłał mnie na ocenę rzeczoznawcy a jak bym miał kwity jakieś od budy to by przepisał z tych kwitów bo w bazie nie maił takiej przyczepy.

 

heh u mnie było odwrotnie - gość mimo soboty i totalnego braku zajęć - przerwałem mu :palacz: - zabrał miarkę, o nic nie pytał, sam znalazł vin na ramie i jedynie prosił o przytrzymanie miarki :]

 

problem powstał przy sprawdzeniu hamulca - on nie chciał za bardzo ale ja się uparłem - przyszło jego 2 pomagierów i we 3 wymyślili jak obsługuję się ten przyrząd do zblokowania hamulca najazdowego :]

 

ale wiadomo - że nie wiadomo na kogo trafisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taka przyczepka do przewozu motocykla podlega w ogóle obowiązkowi rejestracji? A wózek do wożenia np złomu ciągany przez motorynkę też?

W WK powiedzą , że taaaak, oczywiście, mus a mus, bo dla opłat skarbowych zrobi się wszystko co mają w dyrektywach.

Tak samo jak możesz ubezpieczyć OC na wózek dziecięcy.

A napisz z angolem umowę kupna na "Wózek Transportowy" tylko po to, żeby nikt o kradzież cie nie podejrzewał/oskarżał.

 

Jeśli będzie to typowa przyczepka do transportu motocykli to na pewno podlega rejestracji. ( np taka jak na fotce poniżej ).

 

Chyba, że autor i założyciel wątku ma jakąś fotkę tej przyczepki i ją tutaj zamieści....

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka do motocykla to zupełnie inna bajka. Nie podlega ona rejestracji. Musi być wyposażona w światła, a tablicę wiesza się tą z motocykla. Tylko nie może ona być cięższa jak 100kg. No chyba że motocykl nie ma w papierach że to motocykl, tylko pojazd samochodowy (np motocykle trzykołowe)

Taka przyczepka w polsce podlega rejestracji. Np w takiej anglii lub holandii nie podlega.

Zdjęcia. Jasne nie ma sprawy. Sama przyczepka i z ładunkiem który ma dostarczyć do PL

A tak jeszcze się zapytam. Po numerze VIN można rozszyfrować kto jest producentem itp. Czy ktoś ma dojście do takich danych i było by możliwe ustalić producenta?

Ze sklepu mi odpisali że nie mają żadnych certyfikatów na takie przyczepy. Może producent by coś podesłał?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może ktoś wie cz przy przeglądzie 0-wym przyczepy kempingowej ,podlega kontroli stan techniczny wnętrza przyczepy chodzi mi o instalację elektryczną,gazową itp.

 

Środek przyczepy nie podlega kontroli w czasie przeglądu na stacji diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.. Widziałem wśród Was właścicieli SWIFT CORNISCHE 12/2. Czy może mi ktoś powiedzieć jaka w dowodzie jest wpisana masa tej przyczepki ? Czy to lekka przyczepka i można na kat. B holować czy już nie ?

Konkretnie chodzi mi o rocznik 1985.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dziś byłem z moją przyczepką do przewozu motocykli na pierwszym przeglądzie. Myślałem że odbędzie sie to szybko i się przeliczyłem. Spędziłem na stacji ponad dwie godziny!!!

Pan diagnosta najpierw przyczepkę zmierzył, a później zabrał się za odczytywanie danych z tabliczki. Zadzwonił po kolegę i razem ustalali która wartość jest czym. Jak już to ustalili to pojawił sie kolejny problem. Jak ją sklasyfikować? Ostatecznie zaliczyli ja jako przyczepa lekka, inna, do przewozu pojazdów. Tak się panowie zakręcili że zapomnieli świateł posprawdzać haha

Jutro US. Aż boję się myśleć co będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś jestem po wizycie w WK i powiem tak. Sprawa utknęła w d....

Wypełniłem wniosek. Papiery sprawdzone. Nowa tablica na stół. Na mojej twarzy banan. A nagle przychodzi jakaś pani i mówi że jest problem bo oni w swojej bazie nie maja takiej nazwy producenta jak jest podana w papierach z przeglądu itp. No i zkąd diagnosta wynalazł tą nazwę. (wszystko było dokładnie przepisane z tabliczki)

Pocieszające jest to że powiedzieli że będą to wyjaśniać z diagnostą we własnym zakresie. Tak czy siak czekam do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

odświeżyć  bym chciał wątek...

zakupilem ponton z przyczepą we francji, ale tu taka przyczepka do 500kg jest uznana za lekką i nie potrzeba ani OC ani DR ani tym bardziej dodatkowych tablic, robi sie kopie tablicy auta co ją ciągnie a następnie rusza w drogę. Wszystko fajnie tylko teraz jak mam to zaciągnąć do polski skoro zerowego przegladu zrobić nie mogę bo fizycznie przyczepa jest we francji i nie ma żadnego DR i OC.

 

ktoś coś wie w temacie?  

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.