Skocz do zawartości

Napęd przyczepy


tymar

Rekomendowane odpowiedzi

A nie jest tak że w momencie gdy mover jest za osią to może rolka przycierać oponę która wpadnie w dołek (amortyzacja na osi) ?

 

Nie ma znaczenia instrukcja movera pozwala na montaż z dowolnej strony osi przyczepy zależnie od możliwości technicznych(czasem kanalizacja,piec, nawiewy przeszkadzają) .

Więc pewnie ten problem nie istnieje bo wahacz ma niewielki ruch .

Niestety przed osią jest bardziej narażony na uszkodzenia. Wadą jest także to, że obniża nam prześwit pod ramą i to znacznie, dopiero te nowe modele moverów (chyba trumy) są montowane do wnętrza ramy ALKO i nie tracimy wtedy prześwitu.

Najgorsze jest to ,że z przyczepą często najeżdżamy na krawężniki bo zestaw zachodzi na skręcie i jak mover jest przed osią to wyłapuje pierwszy krawężnik a puźniej dopiero koło przyczepy. Jak jest za osią to koło wskakuje na krawężnik i problemu nie ma dlatego polecam montaż za osią.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gratuluję zakupu, okazje się czasem trafiają waytogo.gif Widziałem na kempingu jak taki mover przydaje się do łapania sygnały tv sat. Pewien kolega forumowy cały wieczór jeździł przyczepą po placu ale sygnał złapał hahaha.gif

 

... zaraz łapał sygnał... po prostu demonstrował jak działa i tym zachęcał innych do zakupu swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całe dwa dni się cieszyłem, że mam napęd.

A już miałem przygotowane, aby zamontować za osią, ale gdzieś przeczytałem, że przed osią lepiej, bo czyściej. W czasie jazdy odpryski z pod kół, kamienie, błoto itp mogą uszkodzić napęd niewiem.gif

Tak myślę, że jak jadę do przodu, a napęd mam przed osią, koła obracając się do przodu, po stronie napędu mają ruch w dół. W czasie uderzenia napęd pchany jest w dół, pod koło. Gdyby był z tyłu i doszło do jakiegoś przypadku to jest wciągany do góry i wtedy chyba dużo większe szkody?niewiem.gif

Napiszcie do jakich uszkodzeń doszło w czasie tych przypadków z uderzeniem w napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontowałem z tyłu, ale dlatego że przed osią mam odpływy z łazienki i kuchni.

Natomiast co do kamieni i błota... To chyba po zaoranym polu nie będziesz jeździł niewiem.gif

Kupowałem nowy napęd i w instrukcji jest napisane montować z przodu. Jak zamontowałem z tyłu to mam teraz sterowanie na pilocie zamienione, strzałka do przodu a jedzie do tyłu 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takową instrukcje gdzieś przeczytałem i dlatego tak zamontowałem. A żeby na pilocie mieć zgodne kierunki jazdy, zamieniłem biegunowość kabli zasilających silniki w centralce bo było odwrotnie. Ktoś to miał zamontowane z tyłu osi sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji nie zabraniają montować z tyłu osi. Tylko właśnie trzeba zamienić przewody.

Jest tam napisane że pod górę lepiej radzi sobie napęd pchając niż ciągnąć, więc jak masz z przodu to musisz o tym pamiętać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka Movera polecam kontakt z Szantymenem z Łodzi . Kupiłem nowy Enduro za 1800 zł , dostałem rabat na hasło i pasy sztormowe dorzucił, a maszyna chodzi jak burza. POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to następna sobota na przekładkę na tył osi

rant.gifrant.gifrant.gif, ale trza było najpierw pisać a potem robić

oslabiony.gif

A teraz o próbach jazdy.

Popróbowałem na działce. Teren trawiasty, trochę nierówny, dość miękko bo ziemia zaczęła puszczać po zimie.

Siła i moc tego urządzenia bez zastrzeżeń, czepka dziarsko jeździ. Fajnie, że ruszanie jest dość łagodne, nie szarpie.

Teren mam taki, że jak pisałem wcześniej potrzeba ze czterech chłopa, aby ją wypchnąć. Napęd zastępuje mi ich i mniej marudzi hehe(1).gif

Martwi mnie teraz, na ile ten akumulator mlot.gif, ale próby pod względem siły dały radę. Tyko jak daleko na tym zajadę zanim pad.gif.

Na razie, na dobrze naładowanym akumulatorze wyjechałem i wjechałem na działkę trzy razy, postawiłem przyczepę na swoim miejscu i nie było oznak osłabienia akumulatora.

Miernika, ani żadnego wskaźnika nie mam, więc nie wiem jak długo jeszcze bym pojeździł. Stwierdziłem jednak, że na moje potrzeby wystarczy i nie mam zamiaru kupować większego, czy żelowego. Zostanie więcej na pifo.gif.

Jak myślicie, nie zepsuje mi się ten akumulator w najmniej oczekiwanym momencie?

Edytowane przez tymar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest w twoim, nie wiem. Mój napęd sygnalizuje że bateria jest słaba... podobno jest jakaś kontrolka...

Możesz założyć prostownik, jak będziesz stał gdzieś podpięty do sieci, to aku będzie się ładował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie musisz od razu przekładać jak przywalisz pierwszy raz to wtedy przełożysz ;)

Nic akumulatorowi nie będzie jak działa wszystko to nich tak zostanie, możesz pojeździć i podłączyć miernik do baterii, jak nap. podczas ruchu przyczepy zacznie schodzić do ok 10,5V to oznaka, że bateryjka już nie może.I wtedy będziesz wiedział jak długo można pojeździć.

Tak naprawdę to nawet jak bateria będzie słabiutka to mover i tak będzie próbował działać tylko, że wolniej bo napięcie niższe.

PS. Nie ma na pilocie diody czerwonej pokazujące "słaba baterie"? może jeszcze nie pojeździłeś wystarczająco długo?

Pozdro.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mariusz mam pytanko czy mógłbyś zmierzyć wysokość samego movera bez belki poprzecznej i podać ile cm to zajmuje, gdyż ja mam oś jak i zaczep Peitz i tu może być problem z takim urządzeniem nie wiem czy się zmieści :niewiem: .

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mariusz mam pytanko czy mógłbyś zmierzyć wysokość samego movera bez belki poprzecznej i podać ile cm to zajmuje, gdyż ja mam oś jak i zaczep Peitz i tu może być problem z takim urządzeniem nie wiem czy się zmieści :niewiem: .

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Jasne, jutro zmierzę. Ale słyszałem, że pasują do różnych ram, tylko trzeba inne uchwyty stosować. Ale spoko, zmierzę, bo chodzi tu zapewne o wysokość ramy przyczepy. U mnie to po zamontowaniu, widziałem, że silnik prawie dotyka podłogi.icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji nie zabraniają montować z tyłu osi. Tylko właśnie trzeba zamienić przewody.

Jest tam napisane że pod górę lepiej radzi sobie napęd pchając niż ciągnąć, więc jak masz z przodu to musisz o tym pamiętać...

 

Dokładnie jak napisałeś, ale dodatkowo w instrukcji movera zalecają jazdę pod górę na wstecznym tzn dyszlem w dół żeby nie przeważyło przyczepy. U mnie również była opcja montażu za osią jako alternatywa ale nie polecana jak można zamontować przed osią. Miałem okazję przetestować i tak i tak bo w poprzedniej cepce nie miałem miejsca na montaż przed osią i z mojego doświadczenia wynika że jeżeli jest zamontowany przed osią i wyjeżdżamy pod górę dyszlem w dół to idzie o wiele lepiej.

Najlepszym przykładem jest wyjazd ode mnie gdzie lżejszą przyczepą poprzednią nie wyjechałem bo rolki zaczęły ślizgać się po oponie, natomiast cięższa o 400kg przyczepa z napędem przed osią wyjeżdża bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesień montowałem napęd w swoim knausie za osią i jest wszystko ok.Zmieniłem tylko biegunowość kabli żeby chodziło według wskazań na pilocie. Akumulator kwasowy 45 ah na moje potrzeby przemieszczenia budki na kempingu lub wprowadzenie przyczepy do garażu w zupełności wystarcza.Teraz ustawianie przyczepy to sama przyjemność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.