Jump to content
tymar

Napęd przyczepy

Recommended Posts

tymar

Witajcie.

Muszę się pochwalić, a co...yay.gif

Do wypchnięcia przyczepy z mojej działki potrzebuję czterech chłopasciana.gif. Logistycznie było to bardzo utrudnione. Każdy wyjazd to stres związany z tym, że nie mam gdzie wypchnąć i zostawić na noc. Trzeba to zrobić przed samym wyjazdem, a jak się chce wyjechać o 5.rano...niewiem.gif

W związku z tym, że nie chciałem podwajać wartości przyczepy, szukałem od poprzedniego lata rozwiązani wśród używek.

No i się trafiło. Napęd z 2002r niemieckiej firmy RK . A najlepsza była cena, którą nie wiem czy mogę podać na forum (1000złslinka.gif)

Zdjęcie

Zakup trochę stresowy, bo odbiór tyko osobisty i to w Łomiankach (257km w jedną stronę), no ale jakoś, przy okazji innych wyjazdów odebrałem. Pan, który sprzedał mi to handluje częściami przyczep z Holandii, naprawia całe itp...

Poniżej link do zdjęć:

Zdjęcia

Resztę opiszę później bo czas mi się skończył.

Edited by tymar (see edit history)

bodzioklb

farciarz :slina:

ptaku

szczęściarz yay.gif

też tak bym chciał hmm.gif

patriks

Tymar a ten drugi mover jest sprawny? Oglądałeś go? Może bym zakupił i przyjechał do Ciebie na montaż :piwo:

Pozdr

Patryk

tymar

Farciarz, farciarz -tak się właśnie czuję...slinka.gif

Patryk, ten drugi napęd (po tym jak zapodałem linka na forum do trwającej aukcji) został sprzedany mlot.gifw dwie godziny. Nie wiem czy kupił ktoś z forum, ale jak swój odbierałem, tamtego już nie było.

Po powrocie z odebranym sprzętem podłączyłem go na szybko pod akumulator i sprawdziłem silniki -wszystko ok, odetchnąłem.

Na sobotę zaplanowałem montaż, synu275490107-glaszcze.gif był mi do tego niezbędny.

Pogoda słoneczna, +5stC. I tak dłużej bym nie czekał, już chciałem zobaczyć jak cepka ruszy dziarsko do przodu, a ja będę to obserwował z fotela obok270635636-JUMP2.gif.

Przód przyczepy podnieśliśmy maksymalnie do góry, tak, że tył opierał się o podłoże. Dało to dużo miejsca pod przyczepą, przed osią. Bez problemu można było wczołgać się pod nią.

Montaż tak prosty, że właściwie nie ma o czym pisać. Na jednym ze zdjęć widać jak to jest zamocowane. Żadnego wiercenia, płytka blaszana grubości ok 5mm dociska do ramy rurę urządzenia, przy pomocy jarzmowych objemek fi8.

Po luźnym podwieszeniu trzeba tak przysunąć silnik do opony,

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

CIN CINO

Witam.

Mariusz mógłbyś podać namiary na tego handlarza , nie chodzi mi o movera tylko inne urządzenie do przyczepy - może on mi pomoże .

A ceny jak widać po Twoim zakupie ma gość chyba przyzwoite :)

Edited by tomik (see edit history)

California

Witam, Mariusz ale ci zazdraszczam beksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gif, niech się dobrze sprawuje i wyciąga ci przyczepkę z najcięższych opresji terenowych.

Pozdrawiam serdecznie.

patriks

Cholera, mogłem ten drugi wciągnąć, jak zapodałeś linka ale obawiałem się czy sprawne są i kompletne... :krzykacz:

Tymar SUPER masz :ok:

Gregorio

Gratuluję zakupu, okazje się czasem trafiają waytogo.gif Widziałem na kempingu jak taki mover przydaje się do łapania sygnały tv sat. Pewien kolega forumowy cały wieczór jeździł przyczepą po placu ale sygnał złapał hahaha.gif

Przemo.D

Tymar gratki dobrej ceny.

Dam Ci taką radę jak zamontowałeś zabawkę przed osią przyczepy to musisz uważać na większych dziurach, krawężnikach itd. bo można uderzyć moverem i przesunie się wtedy na ramie i problem jest gotowy.

Już szwagier takie coś trenował ;(

Zobacz czy nie masz możliwości zamontowania go za osią budy (czyli od strony tyłu przyczepy) to o wiele bezpieczniejsze miejsce -> tylko nie w każdej przyczepie są techniczne warunki aby tak go zamocować.

przemyśl sprawe bo gdzieś w drodze robi się przykro jak Cię dopadnie ten problem.

Ogólnie super zabawka i kręgosłup odpoczywa :ok:

Pozdrawiam

Przemek

Luksiak

Gratuluję zakupu, okazje się czasem trafiają waytogo.gif Widziałem na kempingu jak taki mover przydaje się do łapania sygnały tv sat. Pewien kolega forumowy cały wieczór jeździł przyczepą po placu ale sygnał złapał hahaha.gif

[/quot

oj Grzesiu takie żarty sobie robisz hihi ale przyznajeże tak było hehe(1).gif ale może dla innych to będzie cenna informacja że do tego te sie sprawdza 270635636-JUMP2.gif

a codo sprzętu to będziesz zadowolony bo się przydaje , choć potrzebowałem kilka jazd testowych aby opanować kiedy co i jak

pozdrawiam marcin

tymar

Numer gościa od którego kupiłem, a który ma dostęp do części różnych używanych -podaję za zgodą uzyskaną przed chwilą telefonicznie.

503163078

A teraz dalej.

Czas na montaż elektryczny. Kupiłem (60PLN) 10 mb kabla 10kwadrat do zasilania głównego i 6mb kabla 6kwadrat (jak to się pisze?

oslabiony.gif)

Centralkę zamontowałem w skrzyni pod siedziskiem

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Gregorio

Tymar, Przemo dobrze radzi. Weź pod uwagę jego poradę, bo ja też widziałem przyczepę z rozwalonym moverem zamontowanym z przodu osi .

Tomii

A nie jest tak że w momencie gdy mover jest za osią to może rolka przycierać oponę która wpadnie w dołek (amortyzacja na osi) ?