Skocz do zawartości

Moje boje z urządzeniem najazdowym


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...
  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiedzcie gdzie dostanę taki element, Bo w środku coś pękło i nie mogę nim nic regulować, pręt który wchodzi z pod przyczepki od hamulców lata w tym luźno....i czy kręcę czy nie nic nie naciąga ani nie luzuje....

 

Zdjęcie użyczyłem z portalu, gdyż moja przyczepka stoi 120 km dalej... mam nadzieję że to nie problem.

post-12521-0-30310400-1443807401_thumb.jpg

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dopisze się w temacie suwadła,powiedzcie proszę czy to normalne że moje suwadło wysuwa się max 5cm,a żeby budka zaczęła hamować to muszę przyhamować holownikiem że opony zapiszczą dopiero zaskakują hamulce,po chwili puszczają i znowu muszę przyhamować,zjeżdżając po górach hamulce holownika spłonęły mi 4 razy na odcinku 15 km,a w budce zimne jak lód,rozbierałem najazd i zdziwiło mnie że suwadło wysunęło się do przodu po odkręceniu teleskopu,wychodzi na to że cały ciężar pociągu leży na amortyzatorze,nie wiem czy to normalne,w razie jak się zerwie teleskop to suwadło z zaczepem zostanie na haku a budka pojedzie w krzak,linki sprawdzone chodzą leciutko zaczep to pietz paderon czy coś takiego

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze się w temacie suwadła,powiedzcie proszę czy to normalne że moje suwadło wysuwa się max 5cm,a żeby budka zaczęła hamować to muszę przyhamować holownikiem że opony zapiszczą dopiero zaskakują hamulce,po chwili puszczają i znowu muszę przyhamować,zjeżdżając po górach hamulce holownika spłonęły mi 4 razy na odcinku 15 km,a w budce zimne jak lód,rozbierałem najazd i zdziwiło mnie że suwadło wysunęło się do przodu po odkręceniu teleskopu,wychodzi na to że cały ciężar pociągu leży na amortyzatorze,nie wiem czy to normalne,w razie jak się zerwie teleskop to suwadło z zaczepem zostanie na haku a budka pojedzie w krzak,linki sprawdzone chodzą leciutko zaczep to pietz paderon czy coś takiego

No to coś jest nie tak, nie wiem jakiej firmy masz najazd (Alko, Knott) ale przy Alko na końcu suwadła jest blacha uniemożliwiająca jego wysunięcie do przodu. Jeśli u Ciebie wszystko trzyma tylko amor to coś jest chyba nie tak. Nie może być tak że wszystkie siły są przenoszone przez siłownik gazowy. Jeśli jest jak opisujesz a masz Alko to urwała się blacha na końcu suwadła. Zrób jakieś zdjęcia to powiem co i jak.

Edytowane przez terrino (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczep to pietz,oglądałem go kilka razy rozebranego,szukałem urwanych elementów i uszkodzeń nic nie ma,jutro

http://forum.karawaning.pl/gallery/image/6198-urzadzenie-najazdowe-peitz-13-w-cz%C4%99%C5%9Bciach/

mam taki sam tulko że 1000 do 2500kg

ile nie oglądałem to wszyskie były wysunięte mocno mój wychodzi tylko 5 cm,wszystko w nim fabryczne

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć.

Posiadam urządzenie najazdowe AL-KO 90S/3, i mam padniętą sprężynę gazową hamulca ręcznego. Jaki tam powinien być siłownik (u mnie oba końce są zakończone uchem oczkowym a nie gwintem), nie mogę znaleźć odpowiedniego (wymiary i siła). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PolariS napisał:

Cześć.

Posiadam urządzenie najazdowe AL-KO 90S/3, i mam padniętą sprężynę gazową hamulca ręcznego. Jaki tam powinien być siłownik (u mnie oba końce są zakończone uchem oczkowym a nie gwintem), nie mogę znaleźć odpowiedniego (wymiary i siła). 

Fajnie byłoby gdybyś wrzucił fotę starego,to coś się znajdzie w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał dostęp to zrobię i sprawdzę wymiary. Generalnie to jest coś takiego https://truckmania.com.pl/ism/sprezyna-gazowa-pchajaca-sr-1000n-skok-150mm/, tylko na moim nie ma nawet podanej siły sprężyny. Myślałem że jest to jakiś typowy siłownik. 

Dźwignia u mnie to chyba ta :http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyczep_-_Podwozie/Zespoly_jezdne__Hamowane/AL204.549,cd57,Dzwignia_hamulca_90S3,cd,products.xml

A w środku jest sprężyna gazowa tak jak tu: http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyczep_-_Podwozie/Urzadzenia_najazdowe__Dzwignie_hamulca/AL220.098,cd25,Dzwignia_ak_hamul_recznego_251sgor_193-795_-_Alko,cd,products.xml

Bez tego siłownika w momencie wypięcia przyczepy po zerwaniu linki nie otworzy się automatycznie hamulec jak dobrze myślę? W jakim stopniu powinien ręczny działać (ile trzeba podnieść dźwignię aby zablokować koła)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PolariS napisał:

Jak będę miał dostęp to zrobię i sprawdzę wymiary. Generalnie to jest coś takiego https://truckmania.com.pl/ism/sprezyna-gazowa-pchajaca-sr-1000n-skok-150mm/, tylko na moim nie ma nawet podanej siły sprężyny. Myślałem że jest to jakiś typowy siłownik. 

Dźwignia u mnie to chyba ta :http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyczep_-_Podwozie/Zespoly_jezdne__Hamowane/AL204.549,cd57,Dzwignia_hamulca_90S3,cd,products.xml

A w środku jest sprężyna gazowa tak jak tu: http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyczep_-_Podwozie/Urzadzenia_najazdowe__Dzwignie_hamulca/AL220.098,cd25,Dzwignia_ak_hamul_recznego_251sgor_193-795_-_Alko,cd,products.xml

Bez tego siłownika w momencie wypięcia przyczepy po zerwaniu linki nie otworzy się automatycznie hamulec jak dobrze myślę? W jakim stopniu powinien ręczny działać (ile trzeba podnieść dźwignię aby zablokować koła)?

Nie ma ktoś z szanownych forumowiczów takiegourzadzenia najazdowej żeby podejrzeć siłę tej sprężyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć.

Mam stary typ suwadła i zastanawiam sie czy w nim jest amortyzator?

Pod tabliczką znamionowa jest spreżyna płaska która powoduje opór i uniemożliwia swobodny ruch suwadła.  Czy mozliwe że zastepuje amortyzator gazowy.

Mimo corocznego smarowania po hamowaniu nie wysuwa się do końca i mam lekkie tarcie na bębnach.

Proszę o rady byłych lub obecnych posiadaczy w/w wynalazku.

Pozdrawiam

Michał

 

rysunek za żadne skarby nie chce być w poziomie:(  to sie umówmy że widok "z góry"

suwadło.jpg

suwadło sprezyna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.