Skocz do zawartości

Uszczelnienie Abi Marauder


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest pierwszy zonk w przyczepie dzisiaj pooglądaliśmy z kumplem w środku i zauważyliśmy że w winklu od strony haka siedząc w środku to po lewej stronie był zaciek, wygląda na nieaktywny, ale sklejka zbutwiała na samym rogu, dziwnie to wygląda. Kurcze nie mogę się doczekać już cieplejszych miesięcy aby wyszły wszystkie mankamenty.

 

 

 

 

Mam prośbę szykuję się do wymiany uszczelek dookoła mojego Maraudera i nie wiem jak się do tego zabrać napiszcie mi jak się to robi i czym uszczelnić? Poza tym mam pytanie następne wymiana sklejki w środku gdzie się ją kupuje i czy to musi jakaś specjalna być?

Edytowane przez fangorn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluje zakupu - posiadam taki sam model abi marauder lecz 450 ct . Miałem taki sam zaciek jak u ciebie- jest to wina zbyt cienkiej kostrukcji drewnianej przodu która pod wplywem czasu, drgan w czasie jazdy rozczelnia sie a wiadomo woda robi reszte.. u nas tez był mały zaciek lecz naprawa jest bardzo łatwa lecz czasochłonna .

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest pierwszy zonk w przyczepie dzisiaj pooglądaliśmy z kumplem w środku i zauważyliśmy że w winklu od strony haka siedząc w środku to po lewej stronie był zaciek, wygląda na nieaktywny, ale sklejka zbutwiała na samym rogu, dziwnie to wygląda. Kurcze nie mogę się doczekać już cieplejszych miesięcy aby wyszły wszystkie mankamenty.

 

 

Mam prośbę szykuję się do wymiany uszczelek dookoła mojego Maraudera i nie wiem jak się do tego zabrać napiszcie mi jak się to robi i czym uszczelnić? Poza tym mam pytanie następne wymiana sklejki w środku gdzie się ją kupuje i czy to musi jakaś specjalna być?

 

 

:hmm: nie chcę straszyć ale jak sklejka jest miękka to szkieletu juz nie ma :-]:oslabiony:

 

sklejkę i inne materiały kupisz w marketach, ew jakiś pkt gdzie docinają blaty/płyty, na os zielonym było coś takiego

http://www.stolarnia-nowahuta.pl/

jeśli więcej będzie potrzeba to opłaca się kupić cały arkusz, bo markety to jak kiedyś patrzyłem ceny miały spore

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie napiszę tak po krótce. Muszę ją wywieźć z osiedla na spokojne miejsce i tam podjąć próbę naprawy. W pierwszej kolejności mam w planie usunięccie starych firmowych uszczelek dookoła przyczepy i zastąpienie ich nowymi. Jako uszczelnienia użyję taśm butylowych 50 mm w rolce uszczelnienie będzie z zewnątrz i od wewnątrz. Tak mam w planie, tylko nigdy wcześniej tego nie robiłem i nie wiem szczerze powiedziawszy jak się do tego zabrać. Jednym słowem zagwóżdka.Jeśli macie doświadczenia w tej kwestii, to proszę podzielcie się nimi ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wraz z nową uszczelką licz się z zakupem nowego klina na obręczy bo może być zmurszały i jeśli nie popęka przy demontażu to montaż w całości będzie graniczył z mordęgą i cudem. Jeśli jednak będzie zdatny do ponownego montażu to użyj opalarki by go sukcesywnie zmiękczać upychając na miejsce.

Ponadto dobrze było by nowe śrubki zastąpić nierdzewkami.

Możesz też mieć problem z odkręceniem starych śrubek. Nie wszystkie będą chciały się wykręcić. Proponuje w takim wypadku rozwiercać łepki by przypadkiem nie wyrywać z listwą bo się odkształci. , a po zdjęciu listwy cęgami powyrywasz.

 

Pozdrawiam i Życzę powodzenia w pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję o takie rady mi chodzi. Generalnie rzecz ujmując, nie jestem czlowiekiem , który nie potrafi zrobić tego czy owego ale typem gościa , który zanim się weźmie do roboty to musi mieć wszystko skompletowane narzędzia etc. i dopiero wtedy zacznę odkręcać bo gdybym nie mógł z powrotem przykręcić tego co odkręciłem to koniec padaczka jakaś. :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....uszczelnianie i odtwarzanie ścian to skomplikowana i wieloetapowa praca.Nie przechwalając się trochę zęby na tym sobie zjadłem.Odtwarzałem u siebie cały przód z zewnątrz jak i wewnątrz.Uszczelnienie to jedna z podstawowych czynności jakie trzeba wykonać bardzo starannie.Z resztą wszystko trzeba wykonać starannie aby sytuacja się nie powtórzyła.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.