Skocz do zawartości

Łazienka w N126n


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem w trakcie remontu mojej N-ki. Przyczepkę przystosowuję na 2 osoby więc miejsca trochę jest.

 

Zastanawiam się jakie cechy powinien mieć brodzik......czy różni się czymś taki dedykowany do przyczepy czy kampera od takiego akrylowego z Castoramy ? Wpadł mi w oko taki: http://allegro.pl/br...2149265707.html Waga 8 kilo...nie wiem czy to dużo... :niewiem: Albo taki

http://allegro.pl/brodzik-80-akrylowy-wyprzedaz-nr-12-80x80x14-expo-i2110541599.html Wiem że nie jest za wysoki ale i tak będzie zasłonka 360 stopni do samej ziemi.

 

 

 

Myślę o stworzeniu łazienki tak jak to jest w modelu N126nt. :

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

drugie zdjęcie z modelu nt

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz kupować zwykły brodzik kabinowy na allegro pamiętaj że niektóre wymagają specjalnie dedykowanych podkładów ze styropianu (chyba że są w zestawie) by nacisk był równomiernie tłumiony. Bez tych wkładów może Ci strzelić po stąpnięciu na pustą przestrzeń pod brodzikiem. Poza tym czy nie wydaje Ci się że w modelach jakie zaprezentowałeś jest bardzo duża strata miejsca w okół na burtach?. Niby duże ale samej powierzchni na stopy trochę mało. Jak będziesz chciał wstawić nawet najmniejszy kasetowy kibelek to nie będziesz miał na czym stanąć. Ponadto brodziki do zwykłych kabin na zewnętrznych krawędziach są na ogół obłe . Ciężko będzie w takim miejscu porządnie zespolić i uszczelnić ze ścianą.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sądzisz, że lepszy będzie duży kuchenny zlewozmywak z ociekaczem? Na ociekaczu położysz chemiczny kibelek i jak się otoczysz zasłonką to siedząc na kibelku możesz się umyć. Woda z ociekacza spływa do zlewu. Jeżeli kupisz z nierdzewki to można dociąć i dogiąć boki. Z uszczelnieniem będzie mniej kłopotu.

AH :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik z pierwszego linku jest niby dedykowany do przyczepki/kampera.....

 

Taki mam właśnie zamiar żeby po lewej stronie wstawić wc chemiczne na jakimś podwyższeniu. A pomysł z zlewozmywakiem jest do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o brodzik - "domowy" tez moze byc tylko nalezy pamietac aby mial jak nagrubsze dno... pozatym im wyzsze boki tym mniejsze ryzyko wychlapania wody na boki ;)

 

 

tu masz moja lazienke - i zwykly brodzik

 

 

 

http://forum.karawaning.pl/topic/4229-pomysl-na-kabine-prysznicowa/page__st__30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może całą kabinę wstaw z suwanymi drzwiczkami ( do przyczepy tylko plastyk ), będzie szczelnie i fajnie . Uwierz , da się zrobić .... moja jest z castoramy :skromny:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogut69 czytam Twoją relację i jestem pod wielkim wrażeniem Twoich zdolności manualnych. Świetna sprawa zrobić po "swojemu" takiego kampera. Właśnie ona mnie natchnęła do działań . Myślę nad całą kabiną...owszem......Dzięki za zabranie głosu w dyskusji :-)

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to przyczepka jest zupełnie pusta i myślę nad zabudowa od początku. Pewnie szafki górne zostawię i łóżka a reszta do zrobienia. Rozglądam się za elementami. Wstawiając wc chemiczne na jakiejś nadstawce wykorzystam zaoblenie i zyskam jakieś 10 cm więc zostanie mi ok 80 cm na brodzik. Takie wstępne pomiary. Zobaczę co uda mi się wyszukać w marketach. Największą bolączką jest DMC 100 kg więcej niż MW. Muszę zważać na każdy kilogram.

 

Wczorajsze pomiary.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie biorę pod uwagę przestrzeń jak na fotce 80 x 110 cm ale zabierze to dużo miejsca w przyczepce. Ideałem byłby brodzik 70 x 70 cm. Wtedy najpierw osadzić wc po lewej, potem solidnie zamocować brodzik a następnie zabudawać w jakiś sposób. Jak będzie przestrzeń 70 x 100 lub 110 cm to już można się odświerzyć w takiej klitce....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.