Skocz do zawartości

Łazienka w N126n


Rekomendowane odpowiedzi

"lejek" prosto z dziury w brodziku pod przyczepę, przez podłogę

kolanko czy zagięcie przewodem elastycznym jest pod przyczepą

 

najlepiej jakbyś podjechał gdzieś i zobaczył na żywo jak to wygląda, bo ciężko to tak wytłumaczyć

na tej fotce widać na samym dole czarną rurę która idzie poziomo, do niej podłączone są wszytskie urządzenia (umywalka, brodzik i zlew)

wtedy masz jeden odpływ do zbiornika pod przyczepką

po prawej widać kawałek elastycznej rurki która chyba wchodzi do brodzika

 

IMG_1675.jpg

 

tak to wygląda, cała instalacja jest pod podłogą przyczepy, i brodzik leży prawie na podłodze

nie możesz iść do góry bo eNka jest niska i będziesz się musiał schylać

 

 

Jedna rura pod przyczepą zbierająca wszystkie zlewki dobra rzecz. "Lejek prosto pod przyczepę"....nie ma "lejka" tylko zwykła dziura w brodziku. Jak połączyć wąż elastyczny z dziurą brodzika.....a przecież musi byc jakoś połączone bo inaczej będzie podłoga zamakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

"Lejek prosto pod przyczepę"....nie ma "lejka" tylko zwykła dziura w brodziku. Jak połączyć wąż elastyczny z dziurą brodzika.....a przecież musi byc jakoś połączone bo inaczej będzie podłoga zamakać

 

jakieś wyjście będziesz miał, dziura jest i w to wchodzi sitko z kawałkiem rurki, redukcja i coś trza pokombinować

7f4f22d48e305bc0ebf1fc35bc5855b5_b.jpg

jak kolega Kogut to w Ivonce rozwiązał ?

 

otwór w brodziku jest chyba typowy ? czyli takie wyjście jak jest z umywalki czy zlewu też dopasujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś wyjście będziesz miał, dziura jest i w to wchodzi sitko z kawałkiem rurki, redukcja i coś trza pokombinować

7f4f22d48e305bc0ebf1fc35bc5855b5_b.jpg

jak kolega Kogut to w Ivonce rozwiązał ?

 

otwór w brodziku jest chyba typowy ? czyli takie wyjście jak jest z umywalki czy zlewu też dopasujesz ?

 

Zgadza się...otwór jest 50-siątka. No i otóż to...wydaje mi się że musi byc coś jak na zdjęciu i ....to coś (nazwałem wcześniej, może nieprawidłowo-syfonem) ma najmniej 6,5 cm wysokości......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się...otwór jest 50-siątka. No i otóż to...wydaje mi się że musi byc coś jak na zdjęciu i ....to coś (nazwałem wcześniej, może nieprawidłowo-syfonem) ma najmniej 6,5 cm wysokości......

 

na zdjęciu jest kpl syfon pod prysznic, ale Ty montujesz tylko sitko do brodzika z kawałkiem pionowej rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ivonie nie ma syfonu pod brodzikiem i szczerze to odradzam takie rozwiązanie ze względu na to , że z syfonu nie ma łatwej możliwości wypompowania wody (która jest tam zawsze ) na zimę ...... kampery nie mają syfonów pod podwoziem , wewnątrz widziałem ale sporadycznie ..... Kabina w Ivonie była juz wyposażona w wyjście z brodzika razem z automatycznym korkiem .....potem kolanko i prosta droga do zbiornika szarej wody .... W przyczepach rzadko kiedy są zbiorniki na szarą wodę , więc i ryzyko powrotu smrodu ( o to biega w syfonie) jest nikłe ..... Proponuję korek i po sprawie :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z brodzika wyprowadziłem króciec na przestrzał podłogi od rury starego odkurzacza. W to na polu biwakowym wtykam wąż od odkurzacza a koniec w baniak.

Jeśli zastosujesz podkładany baniak zewnętrzny to taka rada na łonie natury. podstawiaj baniak na "szarą wodę" z pewną ilością wody w której utopisz koniec rury. Bo robactwo lubi takim wężem włazić do przyczepy.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastosujesz podkładany baniak zewnętrzny to taka rada na łonie natury. podstawiaj baniak na "szarą wodę" z pewną ilością wody w której utopisz koniec rury. Bo robactwo lubi takim wężem włazić do przyczepy.

Jak zabezpieczasz się przed robactwem, kiedy przyczepa nie jest na polu kempingowym "w użyciu", tylko na postoju na parkingu ewentualnie poza sezonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązań wiele - można zrobić w zależności od typu rury coś typu korka - jeśli końcówkę zrobić chociażby z rury pcv (szarej) małej średnicy można dokupić normalny korek uszczelniany pcv - wygląda jak z kompletu - znajomy tak miał.

na upartego nawet szmatę można włożyć - choć to mniej profesjonalne:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabezpieczasz się przed robactwem, kiedy przyczepa nie jest na polu kempingowym "w użyciu", tylko na postoju na parkingu ewentualnie poza sezonem?

 

Przede wszystkim wszelkie kratki wentylacyjne uzbroić w siateczki , (jeśli takowych fabrycznie nie mają ) , Brodzik i zlew sam w sobie to tak jak kolega mówił , nawet szmatą jeśli korka nie masz.. Wietrzenie oknami z moskitierą . Próg - też szmata . Jeśli mimo wszelkich zabezpieczeń robactwo się pojawia , kup gekona i go zamknij w przyczepie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do pasjonata:

 

czy poliwęglan z którego jest "podłoga" w Twojej kabinie można zamienić np na pleksi o takiej samej grubości? Ew czy poliwęglan może być cieńszy lub pleksi cieńsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązałem kontakt z firmą zajmujacą sie poliwęglanem i formatka poliwęglanu 3 mm 2 x UV 70 x 100 cm na całą podłogę w kabinie jest w przystępnej cenie. Tylko jeszcze pytanie jak te małe boczki pionowe dokleić...jaki klej...będzie szczelne...dam radę ?

...Pasjonat....a ten Twój poliwęglan to kolor "mleczny" ? bo... podoba mi się i taki bym chciał....

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha...no i się wyjaśniło...byłem dzisiaj w przyczepce....zmierzyłem wysokość i...skucha tylko 178 cm. Dobrze że z zakupem brodzika się nie pośpieszyłem bo bym musiał się schylać biorąc prysznic. Będzie zatem brodzik z poliwęglanu bezpośrednio na podłodze. Temperatury jeszcze nie sprzyjające do prac polowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przeczytałem cały wątek i tak się zastanawiam . Czy Kolega za bardzo nie przekombinował ?

Też jestem użytkownikiem N-ki .

 

 

Też jeździmy we dwoje , też chcę łazienkę

Kupiłem N -132 T . Trzy osoby plus łazienka ( czytaj pomieszczenie ) .

Jednak na nasze wojaże N -132T jakby za wielka .

 

 

Więc było tylko jedno rozwiązanie Kupić N -126 NT . Po jakimś czasie się udało i jest .

 

 

Zrobi się wypas w łazience i w trasę . Jednak zakup czegoś takiego ma swoje plusy . Nie ingerujemy w budę , okna są takie jak mają być , układ wnętrza zostanie tez bez zmian . A oryginalne miejsce na łazienkę , wielkością i dla mojego wzrostu jest ok !!

Przyczepa jest do lekkiego remontu , ale na razie mam z czym jeździć :]

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.