Skocz do zawartości

Łazienka w N126n


Rekomendowane odpowiedzi

A nie myslales, zeby calej podlogi przedzialu lazienkowego wylaminowac z 2-3 warstw plotna (aznaczam - plotna, nie maty szklanej)? Mialbys wtedy w 100% zagospodarowana przestrzen i 100% szczelnosc lazienki. Wzorek plotna nawet bylby ok, jako antyposlizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

gdyby zrobił po szerokości łazienke to by nie musiał na siusiu chodzić po laminacie , który pęka ....

Mam 30letnie lodke z laminatu, po ktorej pokladzie chodze a baltyckie fale wala w burty i nie peka ;) Wersja po szerokosci mi sie podoba i wlasnie przy takiej wersji chyba najfajniej by bylo miec cala podloge jako monolit - albo przylaminowny do podlogi budki, albo z jakas warstwa izolacyjna (ale nie styropian bo sie ropusci). Poszedlbym nawet dalej i rowniez scianki oblaminowal jedna wastwa - szczelnosc 100% niskim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz minimalne nóżki zostawić , niewiele to podniesie brodzik i te nóżki się przykręca do podłogi , potem ta pianka , taka jak do okien plastykowych ale niskorozprężna ( 5 zł droższa)_ trzyma jak cholera....

No to cóż....pozostaje mi kupić ten brodzik z linku....trochę się obawiam czy uda się dostosować go zgodnie z zamierzeniami ale...inaczej się nie dowiem :niewiem: mam jeszcze 3 dni do zakończenia aukcji :smirk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales, zeby calej podlogi przedzialu lazienkowego wylaminowac z 2-3 warstw plotna (aznaczam - plotna, nie maty szklanej)? Mialbys wtedy w 100% zagospodarowana przestrzen i 100% szczelnosc lazienki. Wzorek plotna nawet bylby ok, jako antyposlizg.

 

Płótno powiadzasz...i należało by je tak samo żywicą poliestrową zalać?Zostają ostre krawędzie przynajmniej przy macie, płótna nie znam.... :niewiem: Nie spotkałem się z płótnem a była by to jakaś alternatywa do materiałów z których pasjonat zrobił "brodzik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płótno powiadzasz...i należało by je tak samo żywicą poliestrową zalać?Zostają ostre krawędzie przynajmniej przy macie, płótna nie znam.... :niewiem: Nie spotkałem się z płótnem a była by to jakaś alternatywa do materiałów z których pasjonat zrobił "brodzik"

Metoda laminowania jest dokladnie taka sama, czyli przesaczenie zywica poliestrowa (lub epoksydowa, ale ta drozsza jest). Roznica jest taka, ze plotno sie nie strzepi, nic nie odchodzi razem z pedzlem, nie wystaja igielki - zupelnie inny komfort pracy. Jak tylko mozesz zapomnij o macie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda laminowania jest dokladnie taka sama, czyli przesaczenie zywica poliestrowa (lub epoksydowa, ale ta drozsza jest). Roznica jest taka, ze plotno sie nie strzepi, nic nie odchodzi razem z pedzlem, nie wystaja igielki - zupelnie inny komfort pracy. Jak tylko mozesz zapomnij o macie ;)

 

 

bardzo ciekawa alternatywa....muszę się przyjrzeć płótnu...dzięki za pomysł :tuptup:

 

a jak tego szukać...nazwa produktu to.... ?

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz płótna? a może koce gaśnicze? koszt jednego to niecałe 20 zł Tylko nie znam wymiarów ale może większe i czy żywica przez nie przeniknie? Te starsze kiedyś były zajefajne do takich prac .nowe widziałem tylko w opakowaniach.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby zrobił po szerokości łazienke to by nie musiał na siusiu chodzić po laminacie , który pęka ....

 

wg katalogu tam jest spanie ok 65cm, więc pewnie realnie po odliczeniu ścianki zostanie koło 60cm max

nie wiem czy nie mało na WC :niewiem:

 

można by zamknąć faktycznie cały przód, ale przy drzwiach tylko jakieś półeczki, wtedy przednia szyba mleczna (okleina)

a łazienka "w poprzek" a nie po długości :hmm:

 

może wtedy podział nie wypadł by na połowie okna

 

 

co do brodzika, można spokojnie położyć na "ziemi" tylko podłóż coś miękkiego

czyli ta pianka, albo jakiś inny elastyczny element

 

a takie coś, może te ranty da się obciąć i zyskać z 5cm ?

http://allegro.pl/art7-okazja-ladny-brodzik-80x80x40-i2074958252.html

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uciąć nózki można tylko zupełnie na podłodze postawić sie nie da....przecież jeszcze jakiś syfon musi dojść.....najmniejszy jaki widziałem 6,5 cm przestrzeni potrzebuje.

Ja mam 176 cm wzrostu a przyczepa z danych technicznych oficjalnie 183 cm. Muszę zmierzyc dokładnie.

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciąć nózki można tylko zupełnie na podłodze postawić sie nie da....przecież jeszcze jakiś syfon musi dojść.....najmniejszy jaki widziałem 6,5 cm przestrzeni potrzebuje.

Ja mam 176 cm wzrostu a przyczepa z danych technicznych oficjalnie 183 cm. Muszę zmierzyc dokładnie.

 

właśnie nie dajesz syfonu, po co ci syfon ? u mnie nie ma i nie wiem czy gdziekolwiek jest ?

woda leci przecież pod spód do zbiornika, a nie do kanalizacji jak w domu

 

robiłem brodzik i wannę na bloczkach z gazobetonu i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie dajesz syfonu, po co ci syfon ? u mnie nie ma i nie wiem czy gdziekolwiek jest ?

woda leci przecież pod spód do zbiornika, a nie do kanalizacji jak w domu

 

 

Coś musi tą wodę wyprowadzić przez podłogę pod przyczepkę....przynajmniej z kawałek węża. Mój zbiornik na wode szarą to baniak stawiany pod przyczepką. Więc i koniec takiego elastycznego węża muszę włozyć do otworu baniaka

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi tą wodę wyprowadzić przez podłogę pod przyczepkę....przynajmniej z kawałek węża. Mój zbiornik na wode szarą to baniak stawiany pod przyczepką. Więc i koniec takiego elastycznego węża muszę włozyć do otworu baniaka

 

"lejek" prosto z dziury w brodziku pod przyczepę, przez podłogę

kolanko czy zagięcie przewodem elastycznym jest pod przyczepą

 

najlepiej jakbyś podjechał gdzieś i zobaczył na żywo jak to wygląda, bo ciężko to tak wytłumaczyć

na tej fotce widać na samym dole czarną rurę która idzie poziomo, do niej podłączone są wszytskie urządzenia (umywalka, brodzik i zlew)

wtedy masz jeden odpływ do zbiornika pod przyczepką

po prawej widać kawałek elastycznej rurki która chyba wchodzi do brodzika

 

IMG_1675.jpg

 

tak to wygląda, cała instalacja jest pod podłogą przyczepy, i brodzik leży prawie na podłodze

nie możesz iść do góry bo eNka jest niska i będziesz się musiał schylać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.