Skocz do zawartości

zwykłe okno uchylne jako dachowe


Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegos czasu chodzi mi po glowie mozliwość zamontowania dużego okna uchylnego jako dachowego. HEKI są dość drogie. czy spotkaliście sie gdzieś z taka przerobką? w sumie chyba nie byloby to skomplikowane, pod warunkiem, że zamontowana zostałaby rama na odpowiedni rozmiar pasująca do okna. co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by było zamontować takie okno mniejszych rozmiarów tylko trzeba by było na samym dachu zabudować ramę uszczelniającą przed napływem wody. Tylko po co komplikować sobie życie. Zawsze profesjonalnie wykonane okno dachowe będzie lepsze i nie koniecznie droższe. Rozwiązaniem dobrym byłby szyberdach z używanego auta , lecz to wcale nie łatwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisu22, ten pomysł też mi po głowie chodzi do przyszłego kampera (o ile go kupię) bo jest w nim ciemno.

Miałem Heki2 w przyczepie, to jest fantastyczna sprawa dlatego zależy mi na czymś dużym u góry.

Niestety, stosując okno boczne na własne życzenie można załatwić sobie dach. Zanim się zorientujemy, będzie już zgniły.

Rozwiązaniem byłby kontrolowany odpływ przedostającej się wody bo na 100% uszczelnienie radosnej twórczości szanse są małe.

Ja bynajmniej jeszcze pomysłu i sił* ,na jego realizację nie mam.

.

.

.

* mam na myśli siły twórczo- techniczne poprawne, jakimi dysponuje np kolega Kogut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby to samo ale jest zasadnicza różnica . Okno uchylne jest duzo bardziej delikatne i z poszycia bocznego przyczepy (sciany) wystaje tylko gumowa uszczelka .Zaś w oknie dachowym np.Heki II jest plastykowy korpus wystający ponad dach na kilka cm a szyba jest bardziej "głęboka" przykrywająca właśnie ten wystający korpus okna.

Tu z eksperymentowaniem byłbym bardzo ostrożny bo wątpie w szczelność takiego okna w pozycji poziomej czyli na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu chodzi mi po glowie mozliwość zamontowania dużego okna uchylnego jako dachowego. HEKI są dość drogie. czy spotkaliście sie gdzieś z taka przerobką? w sumie chyba nie byloby to skomplikowane, pod warunkiem, że zamontowana zostałaby rama na odpowiedni rozmiar pasująca do okna. co sądzicie?

 

Lucek, Wojtek i Marek napisali Ci już konkretnie. Nie chcesz mieć kłopotów z przeciekami i w następstwie degradacją dachu, a może i całej budki, nie kombinuj. Lepiej obserwuj aukcje na np. Allegro, trafiają się używki w bdb. stanie i za przyzwoite kwoty.

Gdyby zamiana zamontowania tych okien była taka prosta, juz dawno ktoś by to zrobił. One najzwyczajniej nie są konstrukcyjnie przystosowane do takiego zastosowania :nono:

Jeśli nie masz kasy na duże, to kup mniejsze, ale dachowe, a nie boczne.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek, Wojtek i Marek napisali Ci już konkretnie. Nie chcesz mieć kłopotów z przeciekami i w następstwie degradacją dachu, a może i całej budki, nie kombinuj. Lepiej obserwuj aukcje na np. Allegro, trafiają się używki w bdb. stanie i za przyzwoite kwoty.

Gdyby zamiana zamontowania tych okien była taka prosta, juz dawno ktoś by to zrobił. One najzwyczajniej nie są konstrukcyjnie przystosowane do takiego zastosowania :nono:

Jeśli nie masz kasy na duże, to kup mniejsze, ale dachowe, a nie boczne.

:hej:

 

napisalem, że chodzi mi po glowie możliwość (rozwiązanie techniczne) tego pomysłu.

raczej decydując się wybrałbym opcje kupna używanego HEKI, ale kto nie pyta - błądzi.

tak czy siak, dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne , że można wsadzić w dach okno boczne , nawet można to fajnie uszczelnić i będzie super ..... będziesz miał ekstra okienko ..... sa też minusy bo tego okienka nie będziesz miał juz po pierwszym gradobiciu .... jak spadnie jakaś gałąź to też się pożegnasz ..... fajnym efektem jest zaleganie śniegu , który napiera na takie okno , plastyk się wygina a w zimie nie lubi tego bardzo i śnieg wpada do środka .... ..... jak jesteś odważny to wycinaj tylko radzę wytnij tak byś mógł w ten otwór wstawić potem coś co się nadaje na dach ...

 

 

pozdrawiam i życzę fajnych doznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.