Skocz do zawartości

Ładowność przyczepy


marko6

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

niewiedziałem gdzie to dopisze tutaj pytanie dotyczące nośności osi,znalazłem przyczepe o MW 890kg,i DMC 1300kg,z jedną osią,i drugą o tych samych parametrach z 2 osiami,i teraz pytanie czy ta z jedną osią ,a własciwie sama oś zużywa sie szybciej,czy jest jakoś specjalnie wzmacniana,przeważny indeks nośności jest 1300kg,czyli na granicy wytrzymałosci,i 2 pytanie czy rama jest dostosowana do dołożenia drugiej osi,w razie czego ,w każdym modelu,dziekuje w razie jak było to poprosze o link,jakoś niewychodzi mi szukanie bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jak porzednicy uwazam iz instalowanie movera w takiej rozmiarow przyczepie za raczej bez zasadne.Raczej, gdyz nie wiadomo w jakiej kondycji fizycznej jest wlasciciel.Moze ma problemy z kregoslupem,kolanami ....:oslabiony:roznie bywa

Ale dla sprawnego faceta przestawienie takiej cepy to nie problem.Nasza ma 1400kg i przestawiam ja sam reszte czyni auto.

Co do ramy nic jej nie bedzie,nowsze ramy sa juz przygotowane pod mover tj z gotowymi otworami.

Jesli chodzi o nieopatrzne przeladowanie .Stara przyczepe przeladowalismy w zeszlym roku dwukrotnie tj dmc 1000kg przy ladownosci 250 kg a na wadze wyszlo nam 1250kg.Jedynym odczuwalnym objawem bylo dosc spore bujanie zwlaszcza ze opony byly zwyke a nie C.Wydaje mi sie ze dlugotrwale przeladowanie mogloby sie zle skonczyc dla oski i na polskie koleiny nie polecam gdyz czasami sie robi bardzo niebezpiecznie(potrafi niezle zarzucic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dodam swoje 3 grosze- bo uważam, że jeżeli planuje się zabawę w jazdę z :przyczepa: na 5 -10 lat, to warto się w mover zaopatrzyć - oczywiście nie myślę o przyczepach 700-900kg. O ile po twardym podłożu - np kostka brukowa sam spokojnie manewruje swoją przyczepą (ok 1050kg realnej wagi) to już jazda po trawniku dość miękkim wymagała zaproszenia 4 "chłopa" :]

 

ja zdecydowałem się na zakup, gdyż wyjazd z podwórka wymagał albo zaproszenia sąsiadów, albo zaorania trawnika (dodam, że trawnika teściowej :] ).

 

jest to bajer i nie tani, owszem można kupić używane zestawy nawet ok 1000zł i dorobić własną elektronikę - to nic trudnego dla amatora elektryka :].

 

 

w temacie otworów w ramie pod mover - nie zawsze są konieczne - montuje się go do ramy za pomocą uchwytów bez robienia otworów. Producentów i modeli jest wiele, ale skoro można bez otworów to czemu nie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

naszą byłą LMC  WM 950kg przestawiam (łem) sam na trawie , ewentualnie z pomocą klinów (sporadycznie),  z obecną  mam już jednak trudności MW 1200 i czekam niecierpliwie mover ręczny (zamówiony ) na korbkę  od rodzimego producenta w kwocie ok 500zł . Manewrowanie na moim podwórku  z dość sporym spadkiem , powoduje mój dyskomfort psychiczny , zobaczymy czy kwota 500 PLN wyleczy ww wspomniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podobny do tego od dawna oferowanego za 1500PLN - nie będzie miał na pewno podnoszenia w pionie i będzie potrzebne dodatkowe mocowanie identyczne jak koła podporowego tylko z drugiej strony ramy (dyszla). taki był pomysł - zobaczymy czy to wypali :)   ponoć na dniach pierwsze testy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja też czekam na testy.

Co do ładowności: proponuje sprawdzić co wg dane producenta oznacza MW. Np u mnie LMC, wyraźnie w instrukcji ,ma napisane,że MW to:

- ciężar budki jako takiej

zbironiki pełne w 90% ( u mnie 45L wody + C2) - założyli 36kg

gaz pełny w 90% ( 2x 10kg gazu) - 42kg

kabel 220V - 6kg

Dopiero od tego momentu liczona jest ładowność, która wg LMC rozkłada się tak:

+ 10kg/ każde łózko

+10kg/m dł - instalacje (cokolwiek autor miał na myśli)

+30kg (nie wiadomo na co)

+?kg na wyposażenie dodatkowe

+?kg na graty własne

 

.. to wszytsko nie może przekroczyć ładowności określonej w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.