Skocz do zawartości

Zobaczcie prosze co to jest


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepo - czy możesz zalinkować miejsce w forum, gdzie ocenialiśmy Twojego Cheateu? Bardzo chętnie wrócę pamięcią do tego tematu. Do miejsca gdzie my (ja) ocenialiśmy ją i do miejsca gdzie nawiązałeś dyskusję i wskazałeś (udowodniłeś) nasze błędne oceny. Ja pamiętam jedną budkę, z "rzekomo" krzywą osią (ale nie ja takie stwierdzenie podałem). Pamiętam też, że były tam również inne uszkodzenia i do mojego posta - nikt się nie odniósł. Proszę o link - raz jeszcze przejrzę i jeżeli miałeś rację - przyznam ci ją.

 

Przy okazji - chyba nie znasz zasad statystyki. Pooglądaj zdjęcia w mojej galerii. Wszystkie (na pewno 96%) budki miały być suche, piękne zadbane i większość bezwypadkowe. Policz ile ich było. Wtedy porozmawiamy o tzw. bilansie. Dodatkowo wiele budek było ocenianych pozytywnie. O rozmowach PW nie wspominam.

 

Powtórzę - prawdziwa cnota krytyki się nie boi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje udzielane na forum na podstawie zdjec, sa tylko i wylacznie podpowiedzia, a nie "zielonym" lub "czerwonym" swiatlem w zakupie.

 

Zdjęcia umieszczam pewnie jak większość ludzie po to żeby kupujący zobaczył jak ona wygląda ( Knaus Sudwind wychodził pod jedną nazwą, przez ok. 20-25 lat, a np. w nie których okresach wychodziły pod tą samą nawą dwie budki o innej linii zabudowy) i żeby zobaczył, że nie brakuje w niej ściany lub że nie ma defektów które gołym okiem widać i które dyskwalifikują przyczepę, jak również dodaję w każdym ogłoszeniu że zawsze chętnie dośle więcej zdjęć szczegółowych do potwierdzenia stanu, jeżeli ktoś ma jechać z daleka, a nie po to żeby ktoś ze zdjęcia próbował odczytać czy opona ma 6 czy 7 mm bieżnika.(proszę też nie brać dosłownie tego zdania , gdyż od początku porównania w nim miały być hiperboliczne dla pokazania tego o czym mówię)

Każdy mówi że informacje na forum to podpowiedź, a nie czerwone czy zielone światło, a ile razy można przeczytać komentarze: odpuść, nie warta zachodu, itp.itd.

 

gfizyk-postaram się to odszukać i zaraz wkleić link.

Edytowane przez Przyczepo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co ma na celu ta dyskusja ?

 

Chyba nikt nie przekona nas do tezy, że oceny budek przez Kolegów nie są przydatne ?

Tak długo jak będą się pojawiać budki do oceny tak długo będą oceniane. To chyba naturalne.

 

Kolego Przyczepo - nie reagujesz na PW, nie reagujesz na ostrzeżenia, więc żeby nie było później, że robimy cenzurę na forum - wyjaśnie jeszcze raz:

Lubimy wiedzieć z kim mamy przyjemność rozmawiać, dlatego na forum prosimy osoby zajmujące się pośrednictwem w sprzedaży akcesoriów lub przyczep o zmianę profilu na "firmowy".

Zgłoś się w tym celu do Piotrka - administratora.

 

Zastrzegam że kolejne ostrzeżenie będzie połączone z czasową blokadą konta.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekwwa - ja wlaczylem sie do dyskusji tylko po to, zeby poprzec i zeby nie czuli sie zniecheceni Ci Forumowicze, ktorzy pomagaja innym (przede wszystkim poczatkujacym) w zakupie przyczepek

Edytowane przez koszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam link do dyskusji o której wspomnieliśmy http://forum.karawan...pa/page__st__30

 

To jest przyczepa moich rodziców dokładnie, a dyskusja zaczyna się od momentu zdjęć.

Nie bardzo rozumiem co ma na celu ta dyskusja ?

 

Chyba nikt nie przekona nas do tezy, że oceny budek przez Kolegów nie są przydatne ?

Tak długo jak będą się pojawiać budki do oceny tak długo będą oceniane. To chyba naturalne.

 

Kolego Przyczepo - nie reagujesz na PW, nie reagujesz na ostrzeżenia, więc żeby nie było później, że robimy cenzurę na forum - wyjaśnie jeszcze raz:

Lubimy wiedzieć z kim mamy przyjemność rozmawiać, dlatego na forum prosimy osoby zajmujące się pośrednictwem w sprzedaży akcesoriów lub przyczep o zmianę profilu na "firmowy".

Zgłoś się w tym celu do Piotrka - administratora.

 

Zastrzegam że kolejne ostrzeżenie będzie połączone z czasową blokadą konta.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

 

Cel: Zgoda ze słowami Pana Mirka z Center-Camp, iż go popieram i opinie bywają z palca wyssane.

apropo PW: nie ogłaszam się na forum karawaning.pl, nie mam żadnego przedmiotu w dziale ogłoszeń, teraz mam nawet już tylko jedną przyczepę w profilu wpisaną, więc nie czuję abym tutaj figurował jako firma i dlatego chcę aby mój profil pozostał taki jak jest, czyli prywatnego użytkownika karawaning.pl.

pozdrawiam

 

 

jacekwwa i koszak-zgadzam się z wami, nikt nie ma nic przeciwko pomocy laikom, lecz chodzi o to, że jak z całego forum tylko kilka osób(myślę, że<10) wyciąga daleko idące wnioski to tu chyba jest coś nie tak, jeżeli ktoś wrzuci przyczepę oceniacie coś co widać ewidentnie to jest fajne, bo naprawdę ktoś nie musi marnować własnego czasu, na wyprawę po nic, ale jak się szuka czegoś czego nikt nie widział i po wskazaniu miejsca nadal się tego ciężko dopatrzyć to to chyba jest trochę nie fair?

Przywołuję przykład krzywej osi, ja nawet po tym komentarzu nie mogłem się dopatrzyć gdzie widać tą krzywą oś.

Edytowane przez Przyczepo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przyczepo, podzielam zdanie kolegi Jacka. Chciałbym również wiedzieć z kim rozmawiam i kto mi doradza.

Wiesz takie czasy. Przykro to mówić, ale prawdą jest, że inaczej doradza firma, a inaczej osoba prywatna. Wiesz trochę w grę wchodzi sprzeczność interesów.

Ale mimo wszystko :piwko:, albo nawet :piwo: bo razem jesteśmy z Mazowsza i może gdzieś wspólnie :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przyczepo, podzielam zdanie kolegi Jacka. Chciałbym również wiedzieć z kim rozmawiam i kto mi doradza.

Wiesz takie czasy. Przykro to mówić, ale prawdą jest, że inaczej doradza firma, a inaczej osoba prywatna. Wiesz trochę w grę wchodzi sprzeczność interesów.

Ale mimo wszystko :piwko:, albo nawet :piwo: bo razem jesteśmy z Mazowsza i może gdzieś wspólnie :biwak:

 

Mało, że z mazowsza to dzieli nas ok30km :) więc to pifo.gif jest mocno prawdopodobne.

 

P.S. A raczej nie pełnię roli osoby doradzającej na forum, raczej obserwuję:)

Edytowane przez Przyczepo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że jak z całego forum tylko kilka osób(myślę, że<10) wyciąga daleko idące wnioski to tu chyba jest coś nie tak

Forum jest dobrowolne. Pytania zadajemy dobrowolnie i dobrowolnie czytamy odpowiedzi. Czy są trafne - nikt nie wie. Ale skoro ludzie pytają, to znaczy, że do czegos te odpowiedzi sie jednak przydają. Jak sie komuś nie podoba ocena to moze wyjasnić - jeśli ma ochotę, albo nie wyjaśniać i czekać na klienta nie czytajacego forum. Przyczep w Polsce sprzedaje sie pewnie kilka tysiecy rocznie, a w kąciku kupującego oceniane jest kilkadziesiąt / kilkaset. Nie ma to wpływu na rynek ogółem.

 

 

Nie ma i nie będzie sprawiedliwości, bo to jest niemozliwe. Nie da się dokładnie i idealnie trafnie ocenić przyczepy ze zdjęć. W prawie karnym wątpliwości interpretuje się na korzyść oskarżonego i doktryna jest taka, że lepiej wypuścić przestpcę niż posadzić niewinnego.

A w zakupie budki jest inaczej. Lepiej nie kupić dobrej, co do której były wątpliwosci, niż kupić zgniłą, co do której były wątpliwości. Ja tak uważam i pewnie wielu innych również. Wolę nie ryzykować. Z prostego powodu - handlarze w dużej części oszukują. Piszą idealne opisy do zgniłych przyczep itd. Ten sam syf jak na rynku aut używanych. Dlatego trzeba się mieć na bacznosci, a i tak nie ma gwarancji uniknięcia miny.

Mamy prawo pisać co widzimy i dzielić się wątpliwościami. To nie jest "coś nie tak". Właśnie opisy idealnych bud to jest "coś nie tak" bo człowiek jedzie na oględziny i na miejscu wychodzą rzeczy, które handlarz powienien powiedzieć i pokazać juz na początku w ogłoszeniu. Ale on próbuje często robić z kupującego jelenia. Mówiąc wprost - oszukać kupującego próbując mu wcisnąć towar wart połowę oferowanej ceny albo i nie. Jak nie wierzysz to zerknij po jaką ja idealna budkę jechałem w wyjatkowym stanie technicznym za niemal 17 tys zł: http://forum.karawan...l/page__st__150 (post #165).

 

Jeśli ktoś twierdzi, że został skrzywdzony na forum poprzez nieprawidłową ocenę, to ma drogę cywilną w sądzie - prosze bardzo. Dokładnie tak jak kupujący, który został nabity w butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przyczepo - wypowiedziałeś się w temacie ośki pod nickiem DanielNL. Owszem, ale - ja w swojej ocenie nie wskazywałem osi. Wskazałem w poście nr #54 - 5 miejsc w których miałem wątpliwości. Nie odniosłeś się do wszystkich, pomimo zadałem Ci pytanie w poście nr #97:

 

Kolego DanielNL - a co w temacie pozostałych uszkodzeń? Warto odnieść się do innych "wątpliwości", żeby był całkowity obraz.

 

nie odpisałeś, nie odniosłeś się. Przejrzałem dokładnie watek. Domyślam się, że uwagi kol. Marcopolo dotyczyły innej budki (wnoszę po marce).

 

Więc - bądźmy konsekwentni. Tzn - w tym przypadku - TY bądź konsekwentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie :hmm: czy tak wolno ? ....

 

Kolego Przyczepo - wypowiedziałeś się w temacie ośki pod nickiem DanielNL.

 

( ....)

 

 

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu jestem nieaktywnym uczestnikiem tego forum, chociaż teraz pod innym nickiem gdyż do dawnego konta zapomniałem hasło.

(... )

 

To tak wolno? :niewiem: to chyba wbrew regulaminowi ??

 

Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.