Skocz do zawartości

Zobaczcie prosze co to jest


koszak

Rekomendowane odpowiedzi

Mirek: rozumiem Twoją irytację, ale zrozum też potencjalnych klientów.

Tak jak napisał gfizyk, na fotkach widać przód i jedną stronę. Nic nie kosztuje aby dać zamiast 11 fotek, 30 fotek.

Jak będzie zdjęcie każdej strony to będzie lepiej. Nie ma tez fotki kibla, a warto ją dać.

 

Gdy ja kupowałem to też zarówno u Ciebie, u (chyba) brata jak i s-campie miałem upatrzonych kilka budek, ale w każdym przypadku brakowało pełnej dokumentacji zdjęciowej. Gdybym miał jechać celowo tyle km to trochę by mi było szkoda. A że byłem po drodze to nie marnując kasy podjechałem. Miałem szczęście, nie zawiodłem się i trafiłem dobrze. Ale nie zmienia to faktu że mnóstwo zdjęć dobrej jakości wpływa bardzo pozytywnie na potencjalnych klientów!

 

Sorki, ale wybrałem egzemplarz w S-campie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przeglądam właśnie wasze różne opinie i jestem zszokowany jak można pisać takie bzdury na temat danej rzeczy nie widząc jej na oczy.Co jeden z was jest mądrzejszy i coraz więcej w danej przyczepie doszukuje się wad nieprawidłowości itd a wszystko to z palca wyssane.Kolego jeden z drugim nie byłes,nie widziałeś to dlaczego mącisz ludziom w głowach .Pozdrawiam właściciel Center-camp Mirosław Klaja

 

Hmm? piszesz Kolego o tej budce z linka? To gdzie jest napisane, że są nieprawidłowości? Ja napisałem, że wygląda ładnie, tylko brak fotek pozostałych stron. Co w tym złego?

 

A jeżeli Twój post odnosi się do "historycznych opisów" - to konkrety prosimy. Konkrety! Napisz, gdzie się pomyliliśmy, rozwiej wątpliwości, zamieść fotkę z innym światłem, odcieniem. Zyskasz klientów, a my napiszemy, że nie miałeś racji. A może zajrzyj do mojej galerii i pokaż w ilu budkach nie miałem/nie mieliśmy racji?

 

Ale bardzo proszę - konkretne linki do budek, nasze opisy i Twoja weryfikacja. Jeżeli nie, to nie mamy o czym rozmawiać. Po prostu - nie masz racji. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Spokojnie Gfizyk. Kolega Mirosław jest wyjątkowy, bo chyba jako jedyny sprzedawca ( cepek), oficjalnie się wypowiada.

 

Inni ??? wiemy co robią. :mlot:

 

Ale my Klienci, też mamy dość nabijania w butelkę i skubania kasy. Należy to zrozumieć.

 

Fajnie że jest gwarancja. Człowiek chociaż może spać spokojnie. :yes:

 

Warto poczytać forum, aby się dowiedzieć, czego my Klienci oczekujemy od komisu, i jakich błędów nie popełniać przy sprzedaży. :foch:

 

Historia uczy, że można mieć super towar i splajtować. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt.

Można poczytać opinie kolegi Gfizyka odnośnie przyczep albo budek przyczepo podobnych. Nie dziwi fakt, że sprzedawcy się bulwersują. Taka kolej rzeczy. Tyle, że sprzedawca też powinien zrozumieć, że my dbamy o swoje finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm? piszesz Kolego o tej budce z linka? To gdzie jest napisane, że są nieprawidłowości? Ja napisałem, że wygląda ładnie, tylko brak fotek pozostałych stron. Co w tym złego?

 

A jeżeli Twój post odnosi się do "historycznych opisów" - to konkrety prosimy. Konkrety! Napisz, gdzie się pomyliliśmy, rozwiej wątpliwości, zamieść fotkę z innym światłem, odcieniem. Zyskasz klientów, a my napiszemy, że nie miałeś racji. A może zajrzyj do mojej galerii i pokaż w ilu budkach nie miałem/nie mieliśmy racji?

 

Ale bardzo proszę - konkretne linki do budek, nasze opisy i Twoja weryfikacja. Jeżeli nie, to nie mamy o czym rozmawiać. Po prostu - nie masz racji. :niewiem:

 

 

Grzesiu! nie ma co się przejmować tym bełkotem, póki autor nie przytoczy - tak jak piszesz - faktów. Faktów potwierdzających, że jakakolwiek opinia Twoja, Wojtka czy kogokolwiek innego z Forum był nie trafiona, nierzetelna, nieorawdziwa. :ok:

A narazie - przynajmiej ja - traktuję, wypowiedź użytkowinka center-camp jako próbę jątrzenia i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam ,,jątrzenia,,

 

Kolega ma dobry towar, zna się na rzeczy a tu czyta że są ,,mądrzejsi,, co biznes psują.

 

Ale jak poczyta ten wątek to sądzę że wiele spraw się wyjaśni.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/4504-komorniki-wp-caravans/page__pid__243354__st__75#entry243354

 

Głupio tylko wygląda że (uczciwy komis- tak postrzegany) broni ,,handlarzy i podhandlarzy.

 

Ja bym się starał podkreślać swoją uczciwość w interesach i rozwiewać wątpliwości. Ale to JA.

 

Miłego Dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogawa ta przyczepa jak na 99r. ale jak dobra to może warta :niewiem:

 

Jeżdziłem po wielu komisach i akurat tam mieli dobre przyczepy i miła obsługę pozwolili mi nawet włazić na dach,jedną z nich kupił bartosz_b ,miałem ją kupować ale znalazłem okazje w niemczech.

Wybór jest prosty albo kupujemy coś taniej do remontu albo jedziemy tam gdzie są gotowe do jazdy ale droższe.Jeśli dobrze pamiętam to w omawianym komisie dają roczną gwarancję.

Faktem jest ,że zdjęć można wiele wywnioskować, niestety nie zawsze bo nawet te najlepsze moga coś ukryć, nie wiem czy to przyczepa która była juz na placu w czerwcu ubiegłego roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - zgadzam się z Wami. Nie oceniam kol. Mirka jako sprzedawcy. Nazwisko i firmę znam z opinii forum i z netu. Cieszę się, że jest pozytywnie odbierany! Więcej takich osób. Aleee, tu zarzucił nam bezpodstawną nierzetelność. Dlatego jestem gotowy do konfrontacji.

Czekam na odpowiedź Panie Mirku. Bo jak głosi przysłowie - "prawdziwa cnota krytyki się nie boi".

PS

w poprzednim poście wkradła się literówka - powinno być: Zyskasz klientów, a my napiszemy, że miałeś rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleee, tu zarzucił nam bezpodstawną nierzetelność. Dlatego jestem gotowy do konfrontacji.

Czekam na odpowiedź Panie Mirku. Bo jak głosi przysłowie - "prawdziwa cnota krytyki się nie boi".

 

 

Nie wiem o jakim przypadku mówi Pan Mirek, lecz moja przyczepa Cheateu kiedyś była tu oceniana i tylko dlatego, że jestem użytkownikiem forum ( raczej biernym, lecz zdarza czasem mi się wypowiedzieć), miałem okazję sprostować nieprawidłowości, sytuacji wyglądała tak, że nowy forumowicz chciał się poradzić czy przyczepa jest ok, zamieścił link do ogłoszenia i usłyszał, że przyczepa ma prawdopodobnie krzywą oś, pogięty dach, no i zaciek w którymś tam rogu, gdybym był osobą która nie ma styczności z forum karawaning.pl to ta przyczepa by tu już na zawsze pozostała z taką opinią i ona by była głoszona każdej kolejnej osobie która by się o nią pytała, a że wtedy postanowiłem to sprostować to umieściłem zdjęcia "nieprawidłowych" elementów i rozmowa na ten temat dobiegła końca, gdy okazało się, że żaden z defektów wskazanych przez forumowiczów tej przyczepie nie występował.

Całkiem niedawno inna moja przyczepa była oceniana, lecz tym razem nie były to jakieś dokładne oględziny no i może dlatego niepadły tym razem głosy o defektach wyssanych z palca.

Więc trafność ocen w moim przypadku na próbie 2 przyczep, ja mogę ocenić na 50%. Jeżeli inne moje przyczepy będą oceniane z ogłoszeń to wtedy chętnie się wypowiem co do dalszych trafności ocen i zmienię statystykę, lecz na razie jest 1:1.

pozdrawiam

Edytowane przez Przyczepo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepo, problem polega na tym, ze jezeli ktos blednie cos odczyta ze zdjec (a ma takie prawo, bo nie zawsze zdjecia oddaja rzeczywistosc) to sprzedawca widzac to zawsze moze sprostowac taka opinie, przedstawiajac i argumentujac (dokumentujac) fakt zaistnienia omylki czy to innymi zdjeciami czy to szczegolowym opisem. Ale forum jest wlasnie po to zeby pewne watpliwosci wyjasniac a nie rodzic pretensje i oskarzac czy ponizac innych ludzi, bo to powoduje zniechecenie do siebie, bo "kto mieczem wojuje, od miecza ginie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepo, problem polega na tym, ze jezeli ktos blednie cos odczyta ze zdjec (a ma takie prawo, bo nie zawsze zdjecia oddaja rzeczywistosc) to sprzedawca widzac to zawsze moze sprostowac taka opinie, przedstawiajac i argumentujac (dokumentujac) fakt zaistnienia omylki czy to innymi zdjeciami czy to szczegolowym opisem. Ale forum jest wlasnie po to zeby pewne watpliwosci wyjasniac a nie rodzic pretensje i oskarzac czy ponizac innych ludzi, bo to powoduje zniechecenie do siebie, bo "kto mieczem wojuje, od miecza ginie".

 

może sprostować jak jest na forum i trafi na odpowiedni temat :-]

ogólnie forum to jest potężna broń, można wiele stracić, ale i wiele zyskać, można też kogoś niesłusznie obrzucić błotem

 

ale to co było wielokrotnie wałkowane, większość uwag należy traktować jako wskazówkę, na co patrzeć przy oględzinach na żywo :yes:

przy dużych odległościach sprzedawca zawsze może dosłać zdjęcia el. które wzbudziły podejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz zważmy na to, że na allegro jest do sprzedania około 2tys przyczep kempingowych(+ogłoszenia na innych portalach), według mnie nie każda osoba która oferuje tam swoją cepkę ma konto na karawaning.pl i nie każda śledzi na bieżąco lub prawie na bieżąco to co jest pisane na tym portalu w dziale "Kącik kupującego", a co za tym idzie nie każdy z właścicieli ocenianych tu przyczep ma prawo cokolwiek sprostować gdyż często właściciele nie wiedzą, iż ich przyczepa jest gdziekolwiek oceniana(je nie miałem o tym pojęcia, nikt mnie o tym nie poinformował tylko sam jako bierny użytkownik to zaobserwowałem). Aby każdy mógł (tak jak ja ) sprostować błędnie oszacowane defekty, musiał by być aktywnym użytkownikiem forum lub przed ocena musiał by dostać maila o przykładowej treści:

" Jestem zainteresowany Pana/Pani przyczepą kempingową, chciała/chciał bym ją zobaczyć na żywo lecz pierw poddam ją ocenie kolegów z portalu karawaning.pl i jeżeli będą wyciągnięte niesłuszne wnioski proszę włączyć się do rozmowy i udokumentować naszą pomyłkę należytymi zdjęciami. Ocena i opinie o przyczepie będą miały miejsce pod adresem www.forum.karawaning.pl/...."

Po takim mailu każdy z pewnością wchodził by na stronę i ewentualnie by pokazywał gdzie jest błąd w ocenie lub rozwiewał innego typu wątpliwości. A jestem skłony zaryzykować i stwierdzić, że właściciele ocenianych przyczep nie dostają takich maili.

Więc niestety sprzedawca nie może często nic udokumentować bo nawet nie wie o takim procederze. Każdy z forumowiczów z pewnością sprzedawał chociaż by jedną rzecz za pomocą allegro i czy wystawiając ją szukaliście po każdym forum z którym wasza rzecz mogła by być powiązana czy przez przypadek nikt nic o niej nie pisze żeby ewentualnie sprostować błędnie wyciągnięte wnioski?

A skoro każdy umieszcza pod swoim wpisem cytat to i ja sobie na to pozwolę, lecz oczywiście słowo światło i głos należy odpowiednio zinterpretować:

"Jeżeli widzisz tylko tyle, co objawia światło i słyszysz tylko tyle, co obwieszcza głos-to nigdy nie zobaczysz i nie usłyszysz prawdy"

Khalil Gibran

Gdyż pamiętajmy, że często po ocenie na forum zainteresowanie przyczepą mija jedynie po ocenach zdjęć zamieszczonych w ogłoszeniu, nikt nie jedzie jej oglądać i nikt nie dowiaduje się całej prawdy o niej, tylko wnioskuje na podstawie opinii i zdjęć. A na zdjęciu to z największego śmiecia można zrobić marzenie i w drugą stronę. Tylko w tą drugą stronę często to jest nieświadomie. Mówię to obiektywnie, gdyż ja nigdy żadnej rzeczy nie odrzucałem po zdjęciach, tylko zawsze chciałem ją zobaczyć na żywo, oczywiści nie mówię o sytuacjach gdzie defekt widzi każdy i istnieje on ewidentnie, mówię o sytuacjach domniemywania defektów tak jak to było między innymi w mojej przyczepie.

Edytowane przez Przyczepo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sprostować jak jest na forum i trafi na odpowiedni temat :-]

ogólnie forum to jest potężna broń, można wiele stracić, ale i wiele zyskać, można też kogoś niesłusznie obrzucić błotem

 

ale to co było wielokrotnie wałkowane, większość uwag należy traktować jako wskazówkę, na co patrzeć przy oględzinach na żywo :yes:

przy dużych odległościach sprzedawca zawsze może dosłać zdjęcia el. które wzbudziły podejrzenia

 

To gdzie jest to forum ,,handlarzy,, Chętnie paru z nas tam wpadnie i wyjaśni ile kasy umoczyli na oszukańczych ogłoszeniach.

 

A może to handlarze lub sprzedawcy powinni tu przychodzić na forum i dzielić się swoimi uwagami.

 

Nic z tego nie rozumiem. Forum, potencjalnie 2000 klientów i sprzedawcy tu nie zaglądają?????

 

 

Koniec świata, jak mawiał mój znajomy.

 

Miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepo, tak, po czesci masz racje, ale sprzedajac przedmioty w stosunkowo rzadkiej dziedzinie jaka jest karawaning to nie trzeba wiele, zeby odwiedzic 2 najwieksze fora i zapisac sobie w ustawieniach obserwacje tematu "kącik kupującego" i jednoczesnie o wszystkich zapytaniach bedziesz informowany mailem.

 

To prawda, ze zdjecia moga nie pokazac wszystkiego jak i tez zdjecia mozna retuszowac, ale i tak po wstepnych ogledzinach wszystko wychodzi na jaw. Problem polega na tym, zeby zaoszczedzic sobie naprawde sporo czasu, pieniedzy i nerwow, jadac "po nic" kilkaset kilometrow, w momencie kiedy cos jest ewidentnie zle. Ale skoro mowisz, ze nigdy nie ocenia sie na podstawie zdjec, to po co w ogole je umieszczac...?

Informacje udzielane na forum na podstawie zdjec, sa tylko i wylacznie podpowiedzia, a nie "zielonym" lub "czerwonym" swiatlem w zakupie.

Edytowane przez koszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.