Skocz do zawartości

Fabrycznie nowa BURSTNER AVERSO 440 TK....a cooo tam


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki Kochani za tyle miłych słów. Wiedziałem, że mnie zrozumiecie !!!!!

Z testowaniem łóżka - faktycznie wpuszczam najpierw skaczące dzieci, później sam delikatnie wejdę a na koniec....spróbuję zasnąć.

Co do fornirów - wydaje się delikatna,ale trwalsza od poprzedniej Hobby, chociaż życie pokaże.

CO do ceny - uważam, że ostatecznie 48.000PLN brutto za nową , wypasioną w wersji SILVER PLUS = to naprawdę okazyjna cena ( nowa na zachodzie kosztuje w zależności od salonów ok. 15.000EURO a u nas dowalają jeszcze VAT). Po prostu firma w Polsce co ją kupiła do dalszej odsprzedaży/później najmu- pada i wyzbywają się nawet ze stratą ( miała służyć też w wypożyczalni,ale ani razu nie wyjechała w trasę).

Co do testowania w trasie: Będziecie mnie mogli zobaczyć w środę 7.12 wieczorem w Okolicach Rzeszowa na trasie w kierunku Łodzi, 8.12 Łódź , 9.12 trasa Łódź - Mińsk MAzowiecki- Toruń -Tuchola -Gdynia (trasa przez Kaszuby) - całość ok. 670 km. Jak na początek pierwszego testu - powinno wystarczyć. Po drodze montuję w AllKampie w Łodzi Movera.

Na zimę odstawiam ją na Kaszuby do hali - jak już wspomniałem.

 

Jeszcze raz dzięki za tyle miłych słów.

Edytowane przez MyBlue (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i wiem co czujesz :ok: :ok:

Oby długo i sprawnie służyła :przyczepa:

 

Zapytam z ciekawości:

Piszesz o dużym akumulatorze, który zakładasz - możesz napisać coś więcej i jakieś foto ?

Ciekawy też jestem, jak wygląda wnętrze z całkowicie złożonym łóżkiem - foto, i czy można złożyć razem z pościelą (Bluesmen też był zainteresowany)?

 

P.S.

Łóżko przetestuj dokładnie z żoną, co ma być, niech będzie :]:lol:

Lepiej teraz, niż w podróży, masz chyba gwarancję :niewiem::jump:

 

Jeszcze raz gratuluję :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kochani za tyle miłych słów. Wiedziałem, że mnie zrozumiecie !!!!!

Z testowaniem łóżka - faktycznie wpuszczam najpierw skaczące dzieci, później sam delikatnie wejdę a na koniec....spróbuję zasnąć.

Co do fornirów - wydaje się delikatna,ale trwalsza od poprzedniej Hobby, chociaż życie pokaże.

CO do ceny - uważam, że ostatecznie 48.000PLN brutto za nową , wypasioną w wersji SILVER PLUS = to naprawdę okazyjna cena ( nowa na zachodzie kosztuje w zależności od salonów ok. 15.000EURO a u nas dowalają jeszcze VAT). Po prostu firma w Polsce co ją kupiła do dalszej odsprzedaży/później najmu- pada i wyzbywają się nawet ze stratą ( miała służyć też w wypożyczalni,ale ani razu nie wyjechała w trasę).

Co do testowania w trasie: Będziecie mnie mogli zobaczyć w środę 7.12 wieczorem w Okolicach Rzeszowa na trasie w kierunku Łodzi, 8.12 Łódź , 9.12 trasa Łódź - Mińsk MAzowiecki- Toruń -Tuchola -Gdynia (trasa przez Kaszuby) - całość ok. 670 km. Jak na początek pierwszego testu - powinno wystarczyć. Po drodze montuję w ElKampie w Łodzi Movera.

Na zimę odstawiam ją na Kaszuby do hali - jak już wspomniałem.

 

Jeszcze raz dzięki za tyle miłych słów.

 

gratuluję pięknej przyczepy.

 

nie chcę aby było na mnie, ale jest grudzień, za parę dni ma padać śnieg - prosta podpowiedź - wykup AC przed wyjazdem koniecznie :]

 

pozdrawiam i szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za miłe słowa:

Już śpieszę z odpowiedzią:

 

AC - właśnie wykupiłem....1600PLN z max zniżkami w Generali z OC i ASS.....ale chyba warto, bo odpukać -ewentualna naprawa zaboli, oj zaboli.

Co do łóżka podnoszonego:

Łóżko można pozostawić praktycznie w dowolnej pozycji podniesienia. Podciągając pilotem automatycznie do góry z warstwą pościeli - nie będzie problemu - po prostu o grubość pościeli będzie obniżone - czyli o parę centymetrów( pościel zostanie dociśnięta do sufitu).

Najciekawsze - moim zdaniem jest opuszczenie łóżka prawie do połowy -ta pozycja ( jak na zdjęciu) pozwala na spokojne zjedzenie kolacji dorosłym osobom przy stole na dole oraz spokojne czytanie a nawet siedzenie na górnym łóżku.

Siedząc jednak na dole ( nawet nie dotykając głową spodu opuszczonego łóżka) - jest jednak wrażenie niesamowitej klaustrofobii, więc raczej nie będę łóżka tak nisko opuszczał.

Co do testów obciążenia....nie podpuszczajcie mnie!!!! - proszę. Zacznę od wpuszczenia dzieci, później dołożę żonę, ale całą rodziną...chyba nie zaryzykuję,

Wystarczy, że w mojej poprzedniej Hobby złamałem kolanem ( przy ścieleniu łóżka) złożony stół na podkowie. Od tego czasu i po bolesnym w kosztach zakupie nowej nogi do stołu - podkładam 6mm sklejkę łącząc na szerokość oba siedziska, tak aby rozłożyć obciążenie punktowe na stole i na siedziskach. Ostatnio działało, a teraz sklejka będzie jednym z pierwszych zakupów po przyprowadzeniu przyczepy.

Co do akumulatora:

Zakupiłem akumulator żelowy za 760PLN na Allegro o dużej mocy ( i wadze 38KG) bo 120 Ah, ale za to ruszy mi movera i zasili urządzenia wewnątrz przyczepy na dłużej - na ile ??? - będę testował. Ostatnio musiałem ciąnąć prąd z samochodu i błyskawicznie siadał ( nie daj boże używając lodówki). Mam też generator KIPOR 2.200W , z którego często w trasie korzystałem a także podczas awarii pod Norymbergą, gdzie musiałem czekać praktycznie w polu pod warsztatem 3 dni na elementy rozwalonej turbiny do mojej poprzedniej Toyoty.

Jak będę miał zdjęcia - za ok. tydzień - podeślę wraz z zainstalowanym moverem i wrażeniami z "moverowania".

 

Pozdrawiam.

MyBlue

Edytowane przez MyBlue (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za miłe słowa:

Już śpieszę z odpowiedzią:

Jak będę miał zdjęcia - za ok. tydzień - podeślę wraz z zainstalowanym moverem i wrażeniami z "moverowania".

 

Pozdrawiam.

MyBlue

 

W takim razie czekamy :skromny:

Czy akumulator montuje Ci ta sama firma, co Mover ?

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie po świętach:

 

Już śpieszę z aktualizacjami:

Przyczepka już stoi w hali ( niestety przecieka w niej dach- w hali oczywiście....) i musiałem przyczepę teraz przykryć oddychającym specjalny pokrowcem do przyczep ( koty nie sikają, jakieś wróble też się przestały interesować). Przyczepa uprzednio wymyta i osuszona.

Co do akumulatora: Tak - montowałem go w allCampie w Łodzi - tam gdzie montowałem movera, chociaż to żaden problem, bo przytwierdzony jest w pudełku plastikowym z tyłu przyczepy max schowany w narożniku dla przeciwwagi bakisty. Żelowy akumulator nie paruje, jest praktycznie bezobsługowy,ale i tak stoi w relatywnie wentylowanym pomieszczeniu.

Z moverem to super zabawa. Na pilota, wolno rusza, bez szarpnięć - ale zabawa!!!! - zdjęcie movera - model ENDURO II.

W zasadzie jedyną wadą jego jest konieczność manualnego przyciągnięcia kluczem od kół do opony ( jednym ruchem dociągam sprężynę o dużej mocy docisku).

 

W sprawie nadania homologacji na "100" ( bardzo proszę kolegę z Łodzi o ponowny kontakt na prv., chociaż w sprawie ew. powielenia znaczka - piszę poniżej)

 

Homologacja na "100":

 

Właśnie dostałem pocztą dokumenty z "100" z DEKRY.

DEKRA Mińsk Mazowiecki - ładnie się spisała i załatwili mi to w dwa tygodnie łącznie ze świętami!!!! - noooo, ale to jest poza sezonem.

A teraz uwaga:

NIe ma możliwości nawet zeskanować tej naklejki, bo jest w wersji przyklejanej na szybę od wewnątrz, czyli klejem od strony logo.

Gdybym zdjął podkład pod naklejkę i położył tak na skanerze, to by mi się przykleiła do skanera....dla Was - spróbuję coś wykombinować.

Nowością jest dołożenie na samej setce - homologacji landu w którym została ona wydana - w moim przypadku Lipsk , co jest wytłoczone rodzajem znaku wodnego i doklejone na dole setki.

Kompletnie nie nadaję się na fałszerza i nie mam koncepcji jak to powielić???

Do tej naklejki ( połowa wielkości formatu A4) dołączono kilka stron specyfikacji technicznych konkretnie tej przyczepy i numerów rej. i właściciela.

Naklejkę planuję nakleić w najbliższym czasie kilkunastu dni, ale wcześniej pokażę ją komuś z punktu XERO do oględzin....

 

 

 

Pozdarwiam serdecznie.

post-766-0-57174100-1325024784_thumb.jpg

post-766-0-60152900-1325025174_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super przyczepka. Jak przymirzalismy się do zakupu nowej to też oglądaliśmy ten typ tyle że w wersji z zielonym malowaniem - faktycznie cudo. Życzę miłego uzytkowania.

A co do prysznica to można zamontować kran z wyciaganą rączką (prysznicowy) na sufit wieszak do zasłonki prysznicowej i nie ma problemu - nam takie rozwiązanie zaproponowano u dystrybutora Burstnera w Niemczech (bez utraty gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.