Skocz do zawartości

Fabrycznie nowa BURSTNER AVERSO 440 TK....a cooo tam


MyBlue

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani:

 

Po prawie 3-letniej przerwie po sprzedaży mojego HOBBY Excellent Easy 495 rocznik 2003 i po kilkunastu wyprawach po Europie - nadszedł ten moment, że udało mi się namówić żonę na zakup w końcu nowej budki.

Korzystając z kilku lat doświadczeń z Hobbitką, a także po negatywnych doświadczeniach z turbulencjami w samolotach podczas wylotów na urlopy -stwierdziliśmy,że mamy dosyć hoteli i samolotów - tym razem spróbujemy coś o rozmiar mniejszego zewnętrznie,ale za to w środku własny salooooon. ( nie mam problemów z parkowaniem - mam C+E),ale niektóre campingi dały mi popalić koniecznością wjazdu na minimalne place.

Dzieciaki ( rodzina 2+2) już szaleją na myśl o kolejnych wyprawach i szaleństwach na łóżkach piętrowych, ja jestem w trakcie rejestracji i procedur. Gorączkowo korzystam z zimowych wyprzedaży zadłużając się u siebie samego na kolejne "niezbędne " i okazyjne/posezonowe dodatki jak podkładki pod podpory, osłony, moover, butla kompozytowa BP, reduktor itp...

Właśnie instaluję tego Moovera model Enduro II i kupiłem makabrycznie ciężki akumulator żelowy do zasilania diabelstwa z prostownikiem. Całość jest w trakcie montażu - przyczepę odbieram około połowy grudnia 2011. No tak ....po co Mover...nawet u mnie na podwórku w Gdyni jest podjazd pod stromą górkę. Ostatnio parkując tyłem dałem nieźle popalić mojemu sprzęgłu...

Teraz wszystko NOWE !!!!! Po doświadczeniach z przyczepą kupioną "okazyjnie" z wypożyczalni....ehchhh nic nie piszę więcej...

Moją jedyną wątpliwością jest udźwig łóżka podwójnego, automatycznie opuszczanego nad stół główny/podkowę. Fajny bajer, sterowany na pilota, niby dwuosobowy,ale moje 110 kg mięśni+ 70 kg żony biustu....wrrrr- chyba bara- bara nie będzie....

Macie jakieś doświadczenia z tymi łózkami??? W jednym ze zdjęć - podsyłam ten mechanizm.

Przyczepa w trakcie rejestracji - Pojedzie do Gdyni, zimować będzie w hali produkcyjnej ( bezzapachowej i bezkurzowej, odszczurzonej) na wsi na Kaszubach.

Ale jestem posikany !!!!!!!!

Dane techniczne:

 

AVERSO PLUS 440 TK ( 6 dużych łóżek !!! ) SILVER EDITION +ALU+ alcantara/zamsz na ścianach i siedziskach

 

Długość całkowita: 660 cm

Długość zabudowy: 520 cm

Długość wnętrza: 460 cm

Szerokość całkowita: 230 cm

Wysokość zewnętrzna: 275 cm

Wysokość wnętrza: 195 cm

 

Wymiary łóżek

część przednia: 2 szt x 95 x 220 ( piętrowe)

część tylna: 170 x 210 cm ( podkowa)

podwieszone/automatycznie opuszczane: 145 x 200

 

Dopuszczalna masa całkowita: 1360 kg=lekka, nawet za lekka....ale mover ją dociąży z 40kg akumulatorem, a jak naleję40 l. wody do zbiornika i doleję do spłuczki z 12l....

Masa własna: 1100 kg

Ładowność: ca. 260 kg

 

Cena:

Posezonowa i bez VAT-u...Było warto

Rocznik 2010, I rej teraz.

W kibelku, lodówce i na elementach siedzisk jeszcze folia....

WADY:

Brak prysznica (ale w porównaniu za tę cenę co kupuję -z nowymi przyczepami - nie marudzę). Spróbuję wymienić wylewkę w umywalce, aby chociaż dziecko ochlapać - robiliście takie rzeczy??? JAk to uszczelić - przecież kabina nie jest przystosowana a zasłona/kurtyna nic nie da...

Brak przedsionka,ale zamówię coś na przedsionki .pl

 

Znajomi się mocno pukają w głowę, ale wiem,że tylko Wy mnie zrozumiecie....

PS: Pojadę też do DEKRY do Mińska Mazowieckiego( jedyna w Polsce taka stacja dla przyczep) aby dostać "100" na niemieckie autostrady. W Polsce to koszt 390 PLN i 4 tyg czekania na certyfikat po przeglądzie.

 

 

post-766-0-15495700-1322517037_thumb.jpg

post-766-0-49182900-1322517052_thumb.jpg

post-766-0-48004500-1322517122_thumb.jpg

post-766-0-24925900-1322517177_thumb.jpg

post-766-0-98431700-1322517212_thumb.jpg

post-766-0-95168400-1322517268_thumb.jpg

post-766-0-84622300-1322517315_thumb.jpg

post-766-0-21113400-1322517620_thumb.jpg

post-766-0-36884700-1322517651_thumb.jpg

post-766-0-12586100-1322517757_thumb.jpg

Edytowane przez MyBlue (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Piękna przyczepka.

 

Wytrzymałość łóżka musisz przetestować :bzik: . Może niech dzieciaki skaczą a Ty będziesz patrzył jak się ugina. Świetny pomysł z tym łóżkiem. Powiedz czy jest tam jeszcze miejsce na pościel po jego zamknięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ją jak była jeszcze wystawiona, cena naprawdę super. Był taki temat na forum i napisałem, że można

kupić przyczepę w granicach 12 tys. euro to ktoś mnie wyśmiał. Tu jest najlepszy dowód na to, że można i to w Polsce.

W związku z prysznicem to mi szkoda by było moczyć nową przyczepę, myślę że konstrukcja jest bardziej delikatna,

niż tych z lat 80 - 90. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz Ty, qrka.... ale zazdraszczam koledze... Znaczy nie zawiszczę, absolutnie - niech się dobrze sprawuje, ale chciałoby się takiej :-) Ech, pogratulować tylko. Innymi się nie przejmować, wiem co będą myśleć :-) Oby zadowalała użytkowników jak najdłużej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.