Skocz do zawartości

Kącik turystyczny - polecane campingi


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

mogę polecić campingi:

1. "Leśny" w Łebie - niewielki , przytulny, cichy, mili gospodarze, czyste sanitariaty idealny dla małżeństw z dziećmi nawet niewielkimi. Ostatni raz byłemj tam w 2005r. Ceny na poziomie średnim "morskim" (samochód, prąd, N126E, 3 dorosłe osoby ok. 50-60 pln)do plaży kawałek.

2. "Pod cyprysami" w Jastarni - podobny do tego j.w. jednakże z jednej strony campingu o godz.5 z minutami potęzna lokomotywa DIESEL PKP stawiała mnie i rodzinę na równe nogi a z drugiej dosyć ruchliwa ulica w trakcie dnia. Do plaży bardzo blisko ceny umiarkowane.

Mimo tych niedogodności spędziłem tam miło urlop.

3. Dźwirzyno nie pamiętam nazwy ale na wylocie w kierunku na Kołobrzeg - dosyć duży ale za to czysty, z miłą obsługą czystymi sanitariatami , blisko plaży. Ceny także umiarkowane jak na warunki "morskie".

4."Oland" (chyba) pomiedzy Jastrzębią Górą a Chłapowem - duży po części zalesiony, spokojny z możliwością nauki lub doskonalenia jazdy konnej.Nowe i czyste sanitariaty. Do mankamentów muszę zaliczyć b.dużą ilość much :D (konie) oraz zejście na plaże po przebyciu kilkudziesieciu schodów w dół (nabrzeże klifowe). Kort tenisowy (płatny) poza tym może być. Ceny stosunkowo niskie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam ! Doskonale to zrobiłeś.Rzeczowo,krótko i na temat.Twój kącik ma przyszłość.Napisz jeszcze jak dokonujesz ewidencji kempingów tzn.w jakiej formie je rejestrujesz.A czy masz podobne podobne spostrzeżenia w odniesieniu do kempingów w UE ? Pozdrawiam - Robin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ewidencji kempingów jako takiej nie prowadzę, po prostu na kempingu jestem no i opisuję co czuje i jak go widzę. Interesują mnie szczególnie kempingi rodzinne tzn. spokojne, w miarę wygodne i czyste - głównie mam tu na myśli toaletę, no i w cenie na moją kieszeń.

Zależałoby mi szczególnie na wrażeniach z kempingów ludzi o podobnych do moich upodobaniach.

Narazie "okupuję" kempingi krajowe - nadmorskie w związku z czym nie mam doświadczeń w UE. Poza tym N126E z 1983r nie bardzo mam odwagę się gdzieś dalej wypuszczać.

No ale się rozgadałem a interesujący mnie (a moż nie tylko) temat czeka:

1. Mielno - chyba BALTIC (przedostatni przed Łazami) ostatnio byłem na nim ok.4 lata temu. Mała choć czysta toaleta, ceny przystępne jednakże kemping typowo młodzieżowy (nocne powroty z imprez, alkoholowa "dorosłość" w namiotach. motory) no nie mój styl. Do plaży bardzo! blisko.

2. Dźiwnów - kemping przy podnoszonym moście (nie pamiętam nazwy bo było to ok.6 lat temu) bardzo czysty, spokojny godny polecenia. Do morza kawałek.Ceny jak pamiętam niezbyt wygórowane (6lat wstecz). Miejszowość bardzo urokliwa.

Reszta to "historia" do której uważam nie warto wracać.

Oczekuję od innych uzytkowników kempingów podobnych opisów z wrażeń z pobytu i pozdrawiam szczególnie Ciebie Robin za pierwszą reakcję na moją propozycję - Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc i ja co nieco napisze :D

 

1. Camping Klif Chłapowo http://lezak.pl/klif2/index.php3 - głównymi zaletami tego campingu są na pewno niskie jak na polskie morze ceny i przepiękny widok. W toaletach czysto (sprzątane dwa razy na dzień) - niestety ilość ubikacji powinna zostać zwiększona (w po obiadowych godzinach szczytu czasami trzeba było chwilkę poczekać co nie jest miłe - wiadomo w takich sytuacjach czas się strasznie dłuży). Camping raczej rodzinny - mało imprezowiczów. W sezonie potrafi być ciasno - jednak zagęszczenie na polu potrafiło się zmieniać z godziny na godzinę :D. Na plażę blisko - niektórych może przerażać zejście po stromych schodach (zapewne podobnych do tych z "Olandu" o którym pisze Jerzy). Do plusów zaliczam również nie wielką odległość do nocnego monopolowego :D.

 

2. Kemping nr. 247 Kretowiny - nie wiadomo czy w tym roku będzie jeszcze działał :D a szkoda bo piękny camping z linią brzegową jeziora Narie. Typowo rodzinny, wiele drzew i żywopłotów. Większość miejsc zacienionych. Stanowiska porozdzielane żywopłotem. Na każdym stanowisku kranik z wodą. Łazienki może nie nowe, ale spore i dość czyste. No i w maju nie warto odwiedzać - kemping pusty, nie do końca posprzątany, widać że dopiero przygotowują się do sezonu. Ceny 8 zł osoba, 8 zł prąd, 10 zł samochód, 8 zł przyczepa.

 

Na weekend majowy mamy zamiar wybrać się z Viki na mazurki i jednym z celów naszej podróży będzie camping w Swaderkach http://www.biwak.go3.pl/index1.html zobaczymy. Porobię troche zdjęć i wstawie na forum. Może okazać się to dobrym miejscem na spędzanie krutszych wyjazdów dla ludzi z Warszawy i okolic - odległość około 200 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

polecam kemping "Drejk" w Chlapowie (obok wladyslawowa), cisz, spokój, takich cen to chyba nigdnie nie ma a trochę wybrzeża zjeździlem tj.osoba-6zl a reszta po 5, PIES ZA DARMO, do morza tyle co schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie! To wszystko "pikuś".Tym razem polecam camping "Biala Góra" w Sanoku.Kto na niego się wdrapie ma od właściciela flachę.Cena 15 od załogi (z prądem),przesympatyczna obsługa i najlepsza recepcjonistka w Polsce.Siedziałem w Sanoku ze względu na pewną unikalną galerię mal.i ryby-których w Sanie jest mnóstwo.A wieczorami :hmm::hmm:

Pozdrawiam - Robin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam kamping na Węgrzech - na północnym brzegu balatonu - w Balatonfured (tam jest tylko jeden kamping).

jest to w zasadzie małe miasteczko z własną plażą, sklepami, kafejkami, itp.

Podczas rejestrowania się w recepcji warto wziąć sobie mapkę i przejść pieszo przez kamping i wybrać sobie najidealniejsze miejsce - a każdy znajdzie dla siebie cos odpowiedniego.

 

jest to chyba jedyne miejsce nad balatonem z plażą piaszczystą. Woda długo jest pyłytka - istotne dla dzieci. W pobliżu kilka ciekawych miejsc dla turystów (np. płw. Tihany)

 

http://www.balatontourist.hu/balaton/egyseg.php?id=34&sid=1f5ce82367fd7b34740361165444b725

 

odleglosc ze slaska jest chyba mniejsza niz nad polskie morze okolo 450 km, koszt pobytu na wydzielonym zywoplotem placyku o powierzchni 70 m. kw. dla rodziny typu 2+1 z samochodem i przyczepka wynosil 110 zl na dobe

 

na kampoingu mozna dowoli nacieszyc oko nieckimi i holenderskimi przyczepami i kamperami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam camping w Bornym Sulinowie. Cena 7 zł za osobę. Czyli za przyczepę, auto, podłączenie do prądu i 2 osoby płaciłem 14 zł za dobę. Camping czynny praktycznie cały rok. Nazywa się PRL. Mankamentem jest tylko jedna toaleta. Więc czasem trzeba poczekać. W samym Bornym dosyć słabe zaopatrzenie. 3 restauracje - takie sobie - nie najniższe ceny. Ale można zjeść obiad w jednym z pensjonatów. My jedliśmi u "ANI". Cena za obiad 15 zł (zupa, drugie, kompot) - bardzo smaczne. Za to okolica przepiękna. Jak ktoś lubi łowić ryby - raj. Dużo tras rowerowych, ale trzeba mieć górala bo ścieżki piaszczyste. A w okolicy także największe w Europie wrzosowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.