Skocz do zawartości

espace,v-klasa,mondeo mk3,vectra lub trojaczki


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co Cię tak cieszy. przejedź się A6 lub A4 a potem wsiądź do swojej limuzyny Mondeo. Jak nie widzisz różnicy to znaczy, że jesteś zaślepiony miłością do swojego 2,o TDCi.

 

Zdecydowanie wole forda - znacznie młodszy, nie zajechany, a w stosunku do A4 to czujesz się jak w dużym aucie. A jakości materiałów nie ma przepaści. Fakt - są tańsze, ale nieźle spasowane i wystarczająco estetyczne. A porównując do VW to tej różnicy praktycznie nie odczujesz. W VW łuszczą się podłokietniki, bujają się fotele... więc z jakością też jest w kratkę.

 

TDI - TDCI - z traktora do limuzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chłopaki, naprawdę trochę obiektywniej.

 

Porównajcie jakość skóry w S-Max i zoabczcie jaka jest w Passacie.

 

Jeżdże 2 letnim Fordem (45 tys. przebiegu), szczerze powiem, że gdybym tylko miał taką możliwość to zamieniłbym na Golfa, Jette, czy A3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a ja uważam, że ford jest lepszym kompromisem. To za co się dopłaca w VW uważam, że jest zbędne i nie warte tej ceny. Praktyczności nie podnosi. W dodatku design tych aut... o zgrozo. No, może poza audi.

 

Ale niektórym to się podoba i z tym się nie dyskutuje :)

 

Co do wykończenia to powiedziałbym, że francuzi ostatnio najlepiej to robią. Materiały są megaprzyjemne wizualnie i dotykowo, trwałość jest niezła. Spasowanie też zaczyna być coraz lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykończenia to powiedziałbym, że francuzi ostatnio najlepiej to robią. Materiały są megaprzyjemne wizualnie i dotykowo, trwałość jest niezła. Spasowanie też zaczyna być coraz lepsze.

 

Zgadzam się. Przymierzałem się do C4 Grand Picasso. W środku rewelka.

 

Jacek, a ja uważam, że ford jest lepszym kompromisem. To za co się dopłaca w VW uważam, że jest zbędne i nie warte tej ceny. Praktyczności nie podnosi. W dodatku design tych aut... o zgrozo. No, może poza audi.

 

Ale niektórym to się podoba i z tym się nie dyskutuje :)

 

 

Oczywiście, że Ford to kompromis.

Zwróciłem tylko uwagę bodziowi, że jak jeździł A6 to jak wsiądzie do Mondeo to będzie zawiedziony jakością szczegółów we wnętrzu. Nie odbieram Fordowi atutów w postaci dobrze i równo pracującego TDCi (choć mój szarpie 1800-2000 obr/min :) ), oraz rewelacyjnego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem czy zawiedziony... w latach 90 ta różnica była widoczna, teraz wg mnie przepaści nie ma. A bogatsze wersje forda mają lepsze plastiki od tych podstawowch i wówczas wogóle nie ma co narzekać. Tak samo da się zauważyć różnicę w autach z polskiego salonu (np. jak mój) i kolegi, który ma ściągańca. Mam wrażenie, że te z zachodu lepiej są wykonane. Mimo tego samego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto to auto... zmienia sie co jakis czas... moj tata jezdzil autami po ponad 10 lat i zmienial... teraz sa inne czasy... auta nie sa po to aby chcialo sie je miec tak jak kiedys... teraz trzeba auto posiadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDI - TDCI - z traktora do limuzyny.

 

wszystko pobija CDI Mercedesa :) czuje się jak w ciężarówce :)

 

a co do różnic w jakości aut to wszystko się zmieniło i już nie ma takiej przepaści ;) wspomniany wyżej Ford poprawił się i nie ustępuje Vw w jakości wykonania i materiałów ;)

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golf IV ----> nowy focus - jakość materiałów w focusie co najmniej o klasę niżej,

no tak, tu się zgadzam, szczególnie po kilku latach użytkowania Focusy wyglądają strasznieczerwona.gif

 

..., Passat ----> nowe Mondeo - j.w.

kwestia gustu i wyposażenia startowego (nowego autka)

A4/A6, ... ----> nowe Mondeo - j.w.

no nie, nie, nie

nie można Audi porównywać z Fordem (czy VW)sciana.gif

Audi to klasa Premium, więc różnica w użytych materiałach czy jakości wykończenia jest oczywista,

tak jak pary: Toyota-Lexus, Nissan-Infinity, czy FIAT-Lancia

trwałość materiałów jest zwykle wynikiem chłodnej kalkulacji kosztów, np. chińskie autka są tańsze, bo w założeniu są wykonane z tańszych komponentów (niższe wymagania kupujących)

 

 

Zwróciłem tylko uwagę bodziowi, że jak jeździł A6 to jak wsiądzie do Mondeo to będzie zawiedziony jakością szczegółów we wnętrzu.

no tak, tu też się zgadzam,

chociaż w wersji ze wstawkami z plastikowego aluminium tragedii nie ma (kwestia gustu znowu)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

1. Toyota, Honda

 

po 2000 roku... hmm toyota sienna fajne auto ... honda odyssey rowniez ale jakos nie mam przekonania do biegow w kierownicy... a na nowsze modele mnienie stac

 

2. Ford, Audi :)

 

audi mialem ... ford - hmmm

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, nie zauważyłem.

 

to ja głosuję za V70 :)

 

 

najpierw skupie sie na vanach ze wzgledu na ilosc miejsca i twardsze zawieszenie z tylu... v70 czy mondek to alternatywa

przegladam oferty i dumam... bardziej wole vana ale... kombi poreczniejsze

sam nie wiem a bede musial cos kupic w marcu aby polatac tym 2 m-ce przed wyjazdem aby wyszly ewentualne bolaczki auta... nie chce sie pchac na poludnie autem swiezo kupionym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.