Skocz do zawartości

Dyskusja na temat tragedii w Smoleńsku


Th0rn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciesze sie, ze trafilem na ten watek, bo mialem wrazenie, ze jestem osamotniony w odczuciach

 

ja początkowo też czułem się osamotniony. Głownie dlatego, że jest mi żal wszystkich osób, które zginęły w wypadku, również żałuję Lecha Kaczyńskiego. Ale to nie znaczy, że nie mogę mieć negatywnej opinii na temat jego prezydentury. To dwie różne sprawy. Po drugie denerwuje mnie na siłę tworzony kult Marii i Lecha Kaczyńskich. A z tym Wawelem to już zupełnie przegięli. Zwróćcie uwagę, że nikt nie zapytał żyjącej córki marszałka Piłsudskiego co myśli na temat dostawienia do krypty jej ojca nowych trumien. Mało tego - ani Piłsudski, ani Sikorski nie zostali pochowani z małżonkami.

 

Wirek, dobrze że ktoś zauważył po kilku dniach, że prezydent Kaczorowski też był na pokładzie samolotu. Ale dla niego już miejsca na Wawelu zabrakło - będzie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej w Wawie.

 

gfizyk - Polacy są różni, są tacy którzy uwielbiali L.Kaczyńskiego za to, że był, i tacy którzy patrzyli na prezydenta sceptycznie. Dla wszystkich jest miejsce i w Polsce i na forum.

 

I teraz najważniejsza sprawa - Lech Kaczyński nie podróżował z przyczepą. Może dlatego nie był prezydentem z mojej bajki?

 

[ Dodano: Sro 14 Kwi, 2010 21:40 ]

wypowiedzi niektórych drażnią innych, po co nam to , ograniczmy się do złożenia kondolenci

lub nie piszmy nic .

 

dlaczego nie mógłbym się wypowiedzieć, skoro całkowicie nie zgadzam się z treścią umieszczaną w większości kondolencji? Rozumiem, że o zmarłych nie mówimy źle, taka polska tradycja, ale banialuk też nie należy opowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy proponują zamknięcie tego wątku mam propozycje - Nie czytajcie .

Nie wiem dlaczego mielibyśmy milczeć , My Naród . Dlaczego zawsze mamy milczeć i pokornie wszystko znosić a politycy których rolą jest służyć Narodowi traktują nasz kraj jak prywatny folwark. A my tylko uszy po sobie i milczmy ,milczmy ,zamknijmy wątek i udawajmy , że nas nie ma i nie mamy zdania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie objechano wtedy ze napisalem wlasne zdanie... hehe :ok:

 

dlatego w sumie juz nic nie mowilem...powiem tak....szkoda wszystkich ludzi ktorzy zgineli...ale to co sie dzieje teraz to przegiecie paly...plus ten Wawel.....zaden z niego wielki czlowiek niestety nie byl zeby klasc go kolo Pilsudskiego i reszty królów. No coz...ale takie to juz jest nasze polskie podworko...cytujac pania w berecie z telewizji....kto bedzie teraz bronil naszej Polski??!!

Ja mam dosc calej tej zaloby itd...dzieci nawet bajek poogladac nie moga bo non stop meczenie buły, jak mi syrene na bloku wlaczyli to mi malo szyb nie wywalilo a tygodniowe dziecko dostalo prawie epilepsji...dla mnie to jakies takie niefajne wszystko...zaluje wszystkich tych ludzi owszem...ale skupianie sie i robienie z prezydenta króla Polski to przesada, hold im wszystkim, ostatnie pozegnanie z narodem...ok...ale gdzies sa jakies granice ktora "organizatorzy" mocno wedlug mnie przekroczyli...takze...nie moj prezydent...nie moja zaloba....ja postoje dziekuje.

 

Ps. Malo tego...bede przewrotny i zlosliwy jak powiem ze dzis se strzele zimnego Leszka? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że nie potrzebnie powstał ten temat , nasze forum nie powinno być polityczne

wypowiedzi niektórych drażnią innych, po co nam to , ograniczmy się do złożenia kondolenci

lub nie piszmy nic .

 

Masz racje kolego, proponuje zamknąć ten temat !

 

Nie rozumiem dlaczego z ta petycją wychodzą Ci którzy już wcześniej zabrali głos w dyskusji :ok:

 

Wydarzenie jest tragiczne - to fakt. To co się dzieje z powodu tragedii może budzić różne odczucia bo ludzie są różni. To że kogoś coś drażni (w tym coś są również poglądy innych) nie skreśla go do mówienia o swoich uczuciach w kulturalny sposób. Są chyba takie tematy których nie można przemilczeć bo potem będzie już za późno.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn :ok: zgadzam się w całej rozciągłości. Też nóż mi się w kieszeni otwiera gdy widzę w TV Naczelnego męskiego Mochera (J.Pospieszalski) i słyszę jego smętne gadki w stylu "co dalej z Polską, co dalej z Narodem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Malo tego...bede przewrotny i zlosliwy jak powiem ze dzis se strzele zimnego Leszka? :ok:

Żałoba to nie prohibicja.

a mnie objechano wtedy ze napisalem wlasne zdanie... hehe

dlatego, że zrobiłeś to w nieodpowiednim wątku.

.nie moj prezydent...nie moja zaloba....ja postoje dziekuje.

i to jest problem Polaków...dlatego nie potrafimy być solidarni, dlatego ciągle się kłócimy i nie jesteśmy w stanie nic wspólnie osiągnąć.

jak mi syrene na bloku wlaczyli to mi malo szyb nie wywalilo

trochę szacunku dla zmarłych (i wyrozumiałości)

Chodzi o kandydowanie Jarosława Wielkiego, na stanowisko Prezydenta RP.

A już się zgłosił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn napisał/a:

Ps. Malo tego...bede przewrotny i zlosliwy jak powiem ze dzis se strzele zimnego Leszka? :ok:

 

Żałoba to nie prohibicja.

 

Chyba Jacku nie zrozumiales hehe.

 

A co do tego co napisales dalej...masz prawo tak to rozumiec...tyle ze ja napisalem dokladnie :ok: zaluje wszystkich tych ludzi...ale robienie z Leszka wielkiego czlowieka i jaki to on nie byl i blablabla...bezprzesady...prezydentem to byl tak slabym jak nasza pilka :ok:

tak wiec...zachowam sie asertywnie :ok: i powiem...troche mi to wisi :ok:

 

Ps. a szacunek dla zmarlych moge miec 1go listopada i na cmentarzu a nie podczas jak syrena wielka jak statek trabi mi prosto w okno i straszy dziecko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nachodzi taka myśl za kilkanaście lub więcej lat pojedziemy z wnuczkami na Wawel pozwiedzać. Będziemy opowiadać, że ten król zrobił to a ten tam to, a tu leży marszałek który doprowadził nasz naród do wolności człowiek legenda. Wnuczek zapyta dziadku, a ten Pan z tą Panią to kto ? Prezydent. Czego dokonał ? :ok: zgiął w wypadku. To co on tu robi. :ok:

 

A tak było poważnie i dostojnie, można było zjednać naród. Jednak Ci na górze potrafią wszystko popsuć :ok::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.