Skocz do zawartości
szary11

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?

370 użytkowników zagłosowało

1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

• inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      133
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63

Rekomendowane odpowiedzi

elias26

1.9 TDI 110Km ASV- spalanie ok 7.5l po polskich krajówkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BJoe

a ja gaz gaz i jeszcze raz gaz

trzecie autko na gazie i nie narzekam

Zawsze troche oszczędniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BIGL

MB 124E 2.5L Diesel wolnossący - demon prędkości to to nie jest (nawet solo :bukiet: ) ale dla mnie w 100% wystarcza. Spalanie jest w normie i bardzo zadawalające - mimo że jestem zawodowym kierowcą i potrafię skutecznie przeliczać różne normy itp. to prywatnie jakoś specjalnie nie dociekam ile auto pali -chyba że spalanie znacznie odbiega od normy . Z moich takich lużnych obserwacji spalanie mieści się w 7L/100km z przeważającym cyklem miejskim, zbiornik 60 litrowy podobno ma wystarczać na 1000 km ale w tym przypadku raczej chodzi o trasy. Dodam że staram się tankować tylko na Shell-u (wieloletnie doświadczenie wyrobiło moją bardzo pozytywną opinie o ON na tej stacji), i tu głównie jest pies pogrzebany - tankując na innych stacjach (Auchan, Lotos,Orlen, itp) przebieg na zbiorniku to 600 km więc ok 10L/100km :slina: . Pozorna oszcządność na cenie paliwa nie przekłada się zupełanie na jego jakość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekwwa

W moim holowniku mam 90 KM i 215 Nm - do Niewiadówki świat i ludzie (spalanie na poziomie 6,7 litra)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
John

W moim holowniku 90 KM benzyna 1,4 na moje potrzeby wystarczy.

Z przyczepką 1200 DMC idzie dobrze trochę słabiej pod górkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mark

Mój holownik to 3,8 benzyna 154KW + LPG. Srednie spalania z ogonkiem 1500 DMC to 20l. LPG w trasie i 15l solo. Ale za to żadna górka mu nie straszna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ARCADARKA

no ja też cosik wystukam :jesc:

mój holownik 2 l oczywiście benzyna 80 koników +gaz zbiornik 140 litrów pali 20 litrów gazu na 100km, no napiszę , że oszczędniej na gazie ;) jak przełączę na benzynę 15 litrów na 100km

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zibi

Mój holownik to Seat Altea 1,6 102 km. 2 zawory na cylinder ( oczywiście benzyna) . Spalanie z przyczepą 800 kg. MW około 10l , bez 7 litrów. Jestem zadowolony z tego auta , do spokojnej jazdy wystarcza , z górkami nie ma większego problemu . Pewnie że chciałoby się coś lepszego ale .... Roczny przebieg z przyczepą to około 4 tys. totalny 30 tys. więc chyba nie warto zmieniać auta ze względu na przyczepę. Poprzednio jeżdziłem Leonem z LPG sekwencyjnym , nie było żle , ale ..... nie zagazuję już innych samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AKISSJG

W naszym przypadku skoda O1 1,9 TDI 110 KM, średnie spalanie w trasie solo to 5-6l/100 a z cepką 8-9l/100. Do Nieborowa z wiatrem 7,7 a z powrotem do domciu 8,9 pod wiatr (a momentami naprawdę podwiewało). Do niedawna w stajni stały benzyniaki z gazem 2xpolduch 1,6 75KM, astra 1,6 75KM, a nawet pług 206 1,1 60KM, ale ten ostatni to do cepy w ogóle się nie nadawał i został wymieniony na obecną octavkę i dopiero teraz wiemy jak można bez stresowo wyprzedzić na drodze nawet z przyczepą. Potwierdzam że mruczki są głośniejsze od benzyniaków, pod tym względem najciszej było w Astrze, mimo że staruszka urodziła się w 1992r i przejechała 300 000 to jest w niej najciszej. Następne auto to również będzie dizel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skoli

2litry i 150KM w trasie 8l/100 w mieście 10l/100 a z przyczepka 14l/100.

oczywiście benzyna ;) gaz jest świetny ale do TRUMA :jesc:;);)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Arkady11

Opel omega kombi 2,0, 115 kM w gazie IV generacji czyli pali tyle samo na lpg co i na pb czyli ok. 12-13 w mieście na trasie solo ok. 9,0 a przyczepką to i z 15. Nie czuć żadnej różnicy w mocy czy to na pb czy na lpg, jednak na gazie jest zdecydowanie ciszej . Następnym holownikiem będzie zdecydowanie też omega kombi ale z końca produkcji (2003r.)i kusi mnie silnik 2,2 dti.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MARYŚ

2.5 l oczywiście diesel i tylni napęd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
irek w

Megi 1,9 dt 90kM ,solo miesci sie w 5l,a z Wilkiem z tyłu około 6-6,5 l . :jesc:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patriks

Jeden holownik to benzyna + gaz

Drugi to Diesel.

Zdecydowanie wygrał Diesel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin B

Opel Astra 1,6 75KM benzyna + gazik

Szału nie ma ale daje rade - następny też będzie z gazikiem tylko co najmniej 2,0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi