Skocz do zawartości

Operacja plastyczna przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie znawcy tematu.

Wielu z Was coś robi w swoich przyczepach i w związku z tym doszedłem do wniosku, ze też należałoby coś zrobić w mojej :nono:

 

Przyczepę nabyłem kilka dni temu i chciałbym zrobić poprawkę po poprzednim właścicielu. Miejsce, które widzicie na zdjęciach jest szczelne i suche ale wygląda niezbyt estetycznie. Z zewnątrz jest to zaklejone jakimś lepikiem czy czymś podobnym.

Co radzicie ? Czy od środka można "potraktować" to miejsce żywicą i wypełnić SikaLastomer'em ? Czy z zewnątrz zdjąć ten lepik, położyć watę z żywicą, uszczelnić i pomalować ? Czy może wszystko zostawić i czekać co będzie się działo ?

Nie mam doświadczenia w tej kwestii i liczę na pomoc specjalistów :)

 


widok zewnętrzny

post-72155-imported-ce86d0d3-ff29-4d23-9ea3-79592faffa09_thumb.jpg

 

widok wewnętrzny

post-72155-imported-91faa9d6-40cb-4d7c-918d-a720d8533d21_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to już jest przegnite :)

 

Wiesz, normalnie trzeba by było odnowiś szkielet w tym miejscu. Jednak to czasochłonne, kosztowne i trzeba mieć troszkę narzędzi.

 

Jeśli chcesz to zrobić dobrze wymień szkielet i na nowo pouszczelniaj, jeśli nie chcesz za mocno ingerować w konstrukcję wzmocnij ją od wewnątrz. Będzie to mniej estetyczne, ale powinno też zdać egzamin.

 

O remontach było już u nas na forum, więc podpowiedzi się znajdą :nono:

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=3811&postdays=0&postorder=asc&start=30

 

Tu jest coś przykładowego, ale znajdziesz napewno więcej w kąciku napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paskudnie to wygląda :nono: ale jeśli ta wyżerka jest skutkiem kolizji i jest sucho to właściwie tylko estetyka ,ale jeśli to jest wynikiem nieszczelności ..........hm grubsza robota , konstrukcja pewnie już gnije . Kolego masz parę wątków na temat naprawy , zapraszamy do lektury i trzymamy kciuki za zdrowie Twoje i przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newralgiczne miejsce przyczepy ,połączenie sciany podłogi i listwy poprzecznej.Właśnie w tych miejscach cieknie i gnije najszybciej.Wbij srubokręt w listwę poprzeczną koło tego białego flopa którym przybity jest kabel.Odpowiedź bedzie natychmiast .Zobacz jak daleko w lewo zmiękła,oraz czy nie jest mokra (może nadal cieknie).Listwę pionową też bym obadał jak wysoko jest miękka.Ale najgorsze jest że listwa w dolna w ścianie jest w dwa razy gorszym stanie,wcieka w nią woda.Przyczepa się nie powinna rozlecieć spoko,Sprawdz drugą stronę wbij delikatnie w listwy (na środku na styku płyt ściany) śrubokręcik ale wąski żeby nie porobić niepotrzebnie śladów.Od tego zależy co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce wygląda tak jak po "urazie " z zewnątrz czyli po kolizji albo na skutek przecieku spod kedru lub listwy maskującej kedr, a wtedy przeciek mógł powstać wyżej niż widać a zdjęciu :nono: w każdym bądź razie na pewno zawilgotniały jest i szkielet i uszczelnienie i izolacja.... a to już generuje pracochłonność jak i koszty remontu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już generuje pracochłonność jak i koszty remontu..

 

Wyczytałem na forum, że poleciłeś komuś niejakiego Pana Stanisława. Kontaktowałem się z owym Panem. Na sobotę jestem umówiony na konsultację w celu postawienia diagnozy. Zobaczymy jaka ona będzie i czy tytułowa operacja będzie przeprowadzona :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na forum, że poleciłeś komuś niejakiego Pana Stanisława.

 

tak, kiedyś polecałem, jakiś czas temu gdy byłem u niego po jakiś drobiazg dla Kolegi z Forum, to oznajmił mi, że raczej zrezygnuje z napraw z uwagi na sprawy rodzinne, wie teraz o nim nie wspominałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po konsultacji. Osławiony Pan Stanisław powiedział tylko:

"To jest drobiazg"

Obiecał, że zajmie się tym tylko zrobi się cieplej :ok: Dwa dni i po robocie.

Teraz pozostaje mi tylko wyglądać czy słoneczko już jest na odpowiedniej wysokości oraz zerkać na termometr zewnętrzny :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.