Skocz do zawartości

Pytanie do zaawansowanych w dziedzinie ciągania przyczep


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj.

1. Pamiętaj o dopuszczalnej prędkości jazdy z przyczepą w Polsce :):)

2. Trzeba popatrzeć na przebieg momentu obrotowego. W silnikach 1,4 hdi max moment jest osiągany przy ok 1750obr/min.

 

Teoretycznie więc można jechać na 5 biegu 90, ale też można na 5 jechać przepisowe 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie autko tylko że kombi

 

nie wiem jaką masz przyczepę ale u mnie to tylko z niewiadówka w bezwietrzne dni dawało radę 90km/h

 

ogólnie trzymaj wyższy bieg bo masz dużo niższe spalanie pozatym w tych hdi turbina się zapina od około 1750 obrotów a przy 90 na V jest około 2000 więc lepiej na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuch na prostej silnik sie nie meczy nawet jak obroty sa troche nizsze niz 2000 .Co innego przy wzniesieniach .Lepiej zawczasu redukowac na 4.Jesli chodzi o predkosc to mialem na mysli jazde 90km/h po niemieckiej autostradzie zeby ciagle nie byc wyprzedzanym przez tiry.Mam przyczepe z 2001 roku ze stabilizatorem al-ko kupiona w Holandi,bez naklejki 100km/h. Z jaka predkoscia moge jezdzic u naszych zachodnich sasiadow? Jaka jest dopuszczalna predkosc w polsce?70km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech 80-siat, ale jak masz zamiar jezdzic czesciej w tych regionach, to mozesz zrobic sobie 100-wke. Wystarczy pojechac przez granice do najblizszej stacji diagnostycznej Dekra-y czy TüV-u i przy spelnionych warunkach wystawiaja swistek o dopuszczalnej predkosci.

Duzo Holendrow i Dunow tak robi z tego co czytalam a Holendrom to nawet niemiecki TüV w paru miejscach zrobili zeby granicy przekraczac nie musieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule czy to znaczy,że jak jechaliśmy po niemieckich autostradach ok.100 ,to popełnialiśmy wykroczenie? Dobrze rozumiem? Przecież na autostradach nie ma ograniczenia prędkości.Czy to nie dotyczy samochodów ciągnących przyczepy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popelniliscie wykroczenie, oj niegrzecznie, niegrzecznie

Obiecujemy poprawę :)

Jakoś nie próbowaliśmy się nawet dowiedzieć ,bo wydawało się nam,że jak samochody to my przyczepowcy też. :):]:]

Jechaliśmy przez pewien czas w kolumnie przyczep z Holendrami i oni też tak "gnali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapinaj przyczepy której DMC jest taka jak w dowodzie rejestracyjnym .

Ciekawe czemu? Moja Astra w dowodzie ma 850 DMC i właśnie tyle ma mój Dethleffsik. Astra swoje lata ma (auto z 2000 roku), kilometrów tez już trochę zrobiła (215 tysięcy km). Powiem tak - to jest tak pewne auto, że dziś znów mogę podpinać przyczepę i jechać z powrotem do Chorwacji nie obawiając się niczego :). Z przyczepą tez trochę jeżdżę (w tym roku zrobiłem już ponad 4 kkm z ogonkiem). Wszystko jak ktoś wspomniał - kwestia techniki jazdy. Powoli, bez stresu i wysokich obrotów no i wiadomo - o auto trzeba dbać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał

Nie jestem zaawansowany ale właśnie zrobiłem 740 km z przyczepą, samochodem wyposażonym w silnik 1.6 HDI i powiem tak - do 90 -100 km/h jest bardzo ok, nawet się tej przyczepy specjalnie na haku nie czuje.

Bezpieczna prędkość przelotowa to jednak ok. 90 km/h bo samochód ma jeszcze drobne rezerwy mocy np. na wyprzedzenie zawalidrogi TIRa. Powyżej 100km/h jest już ciężko i czasem robi się nieprzyjemnie szczególnie przy wyprzedzaniu szybszych TIRów. Na prostej drodze jak najbardziej 5 bieg i 90 km/h (przynajmniej u mnie) wzniesienia autostradowe do 8% nachylenia 4 bieg i też bez problemu daje sobie radę. Inna sprawa to koleiny pomiędzy Katowicami a Częstochową - ta droga (a przynajmniej jej prawy pas) to istna rzeźnia, więcej jak 60 -70 nie dało się jechać :) .

 

Tak a propos 100km/h moja ma wbite w niemiecki dowód, że można z nią jechać właśnie do 100 - Czy w Polsce tez mi to wbiją w dowód?

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.