Skocz do zawartości
jacekzoo

Dojazdówka- problem

Rekomendowane odpowiedzi

jacekzoo

Witam, poszukuję do mojej cytryny dojazdówki, rozmiar kół mam 17” na profilu 55. A wszędzie gdzie widze dojazdówki szer 125 czy podobne mają profil 80, czasami są z profilem 70. Spotkał się ktoś z dojazdówką o profilu 55? Bo jak są z profilem 55 to już normalne szerokie koła np 185 albo 195. 

Oryginalnie mam zestaw naprawczy, ale jadąc z dzieciakami w trasę wolałbym mieć dojazdówke w razie w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przemysław

Z tego co się orientuję to wysokość profilu 55 to 55% procent szerokości czyli dla profilu 55 i szerokości 185 będzie 185x0,55=101,75, natomiast dla profilu 80 i szerokości 125 będzie 125x0,8=100. Także im szersza opona przy tym samym indeksie wysokości będzie miała wyższy "balon". Wg mnie wszystko powinno być ok. Zmierz średnicę swojego koła o profilu 55 i zapytaj przed kupnem ile ma dojazdówka. Kilkoma milimetrami bym się nie przejmował.

PS. Nie przypominałem sobie tych wiadomości, pamiętam coś tam z technikum, także mogę się mylić:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
Napisano (edytowane)

Ale czemu koniecznie szukasz profilu 55? Tu masz koło dojazdowe dla Ciebie. Rozmiar taki o jakim pisze właśnie @Przemysław

http://dojazdowe.pl/kola-dojazdowe-kola-dojazdowe-16-i-wieksze-uzywane-kolo-dojazdowe-5x108-125-80-r17-citroen-c4-c4-picasso-2013/p,410141

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo
15 minut temu, jacek00 napisał:

Ale czemu koniecznie szukasz profilu 55? Tu masz koło dojazdowe dla Ciebie. Rozmiar taki o jakim pisze właśnie @Przemysław

http://dojazdowe.pl/kola-dojazdowe-kola-dojazdowe-16-i-wieksze-uzywane-kolo-dojazdowe-5x108-125-80-r17-citroen-c4-c4-picasso-2013/p,410141

Czytałem że jak jest inny profil to komputer głupieje i sypie błędami jak z rękawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr
5 minut temu, jacekzoo napisał:

Czytałem że jak jest inny profil to komputer głupieje i sypie błędami jak z rękawa

Skoro lubi to nie wrzeszczy, Ty masz na tym dojechać do wulkanizacji i już, średnica zewnętrzna jest ważna a nie profil.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

No tak, tylko wychodzi na to że wysokość opony w aucie i w dojazdówce będzie inna. Przy dojazdówce wysokość opony jest 100mm a w kołach mam 112,75mm. Czyli na średnicy wyjdzie ponad 5mm różnicy. Nie wiem czy to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

nie przeszkadza - dojazdówka to zaślepka awaryjna, max prędkość na takim kole to zdaje się jest 60km/h, (powinna być bardzo czytelnie nadrukowana na koło) więc  różnica 5mm będzie bez większego znaczenia. Jak masz przewidziane miejsce na dojazdówkę? Pod samochodem czy w bagażniku? Też się zastanawiam, w sumie to już od ponad 2 lat, ale na razie jakoś ciągle o tym zapominam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

To zamówię tą co podlinkował @jacek00 i tyle. 

@Łza Włóczynutka niestety nie mam żadnego miejsca przewidzianego. W dieslu pod spodem nie może być (zbiornik adblue), a przy wersji 7 osobowej też nie może być w bagażniku bo są fotele :/ będzie luzem w bagażniku. Ale będę brał tylko na dalsze wyjazdy z dzieciakami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

U mnie dla odmiany miejsce jest i to nawet na pełnowymiarowe koło - ale pod podwoziem. Nawet niektóre modele były wcześniej sprzedawane z kołem zapasowym. Ale nie ma mocowania, trzeba by coś wyjanuszyć, bo za bardzo nie widzę na internetach systemów mocowań do mojego auta. Do poprzedniej generacji jest, a do mojej nie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
No tak, tylko wychodzi na to że wysokość opony w aucie i w dojazdówce będzie inna. Przy dojazdówce wysokość opony jest 100mm a w kołach mam 112,75mm. Czyli na średnicy wyjdzie ponad 5mm różnicy. Nie wiem czy to nie przeszkadza
Tak przewidział producent. Znaczy chyba taki wymiar jest dobry :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4
U mnie dla odmiany miejsce jest i to nawet na pełnowymiarowe koło - ale pod podwoziem. Nawet niektóre modele były wcześniej sprzedawane z kołem zapasowym. Ale nie ma mocowania, trzeba by coś wyjanuszyć, bo za bardzo nie widzę na internetach systemów mocowań do mojego auta. Do poprzedniej generacji jest, a do mojej nie
Ja mam w Connectcie pełnowymiarowe koło zapasowe, ale nie było w standardzie tylko za dopłatą (jak dobrze pamiętam to ok 500 zł)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Ja mam w Connectcie pełnowymiarowe koło zapasowe, ale nie było w standardzie tylko za dopłatą (jak dobrze pamiętam to ok 500 zł)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dziś to już norma, że w standardzie masz tylko zestaw naprawczy. A jak chcesz koło zapasowe/dojazdowe to płać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Pytanko, czy koło może opierać się tylko na śrubach? Chodzi o to że dzisiaj przyszła ta dojazdówka, ale nabite na niej jest volvo, a z tego co czytałem volvo mają otór 65mm a w cytrynie mam 60,1mm czyli na piaście by się nie opierało. Jutro dla pewności przymierzę i założe koło, ale chciałbym wiedzieć czy tak będzie mogło być jak się okaże że jest otwór za duży

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
golob
Napisano (edytowane)
6 minut temu, jacekzoo napisał:

Pytanko, czy koło może opierać się tylko na śrubach? Chodzi o to że dzisiaj przyszła ta dojazdówka, ale nabite na niej jest volvo, a z tego co czytałem volvo mają otór 65mm a w cytrynie mam 60,1mm czyli na piaście by się nie opierało. Jutro dla pewności przymierzę i założe koło, ale chciałbym wiedzieć czy tak będzie mogło być jak się okaże że jest otwór za duży

Daj pierscien centrujacy i po kłopocie - 6zl przykładowo: https://www.mador-opony.pl/pl/p/Pierscienie-centrujace-65.160.1-MADE-IN-EU-1-SZT/1019

I tak na dojazdówce nie bedziesz szaleć.

Choć z tego co czytam to Citroen tez powinien mieć 65.1, spawdz to najpierw.

Edytowane przez golob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer
Napisano (edytowane)
W dniu 9.05.2018 o 18:52, jacekzoo napisał:

Witam, poszukuję do mojej cytryny dojazdówki, rozmiar kół mam 17” na profilu 55. A wszędzie gdzie widze dojazdówki szer 125 czy podobne mają profil 80, czasami są z profilem 70. Spotkał się ktoś z dojazdówką o profilu 55? Bo jak są z profilem 55 to już normalne szerokie koła np 185 albo 195. 

Oryginalnie mam zestaw naprawczy, ale jadąc z dzieciakami w trasę wolałbym mieć dojazdówke w razie w

... a sprawdzałeś, czy producent dla Twojego samochodu w ogóle przewiduje możliwość stosowania "koła dojazdowego" :hmm:

Jeśli nie, a ponadto samochód nie posiada w homologacji wzmianki o tym i producent również nie wspomina, to obowiązuje Cię pełnowymiarowe koło zapasowe, jeśli już chcesz takie mieć i w razie potrzeby użyć.

IMHO

Edytowane przez Kristofer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi