Jump to content
jacekzoo

Dojazdówka- problem

Recommended Posts

jacekzoo

Akurat w tym wypadku mam pewność, w salonie stał identyczny tylko 5 miejscowy i miał koło, nie zwrociłem uwagi czy dojazd czy pełne ale miał. Nie wziąłem go bo był czerwony :) 

a jak Jacek mówi że miały tylko dojazdówki to pewnie tak jest, ale jeszcze się upewnię. 

bertosz

Ja zakupiłem na al.... dojazdówkę od C4GP2 (razem z lewarkiem i kluczem)... Problem u nas jest taki, że przy 2.0BlueHDI miejsce dojazdówki fabrycznie zajmuje zbiornik Adblue i nie da się w salonie zamówić do nowego... Ja na wyjazdy dalsze wrzucam do bagażnika... 

jacek00
Wyciąg z cennika

4E691710-7230-41A3-AB23-7C7BE8C58556.thumb.png.fa0594abc82d2d8b048477d248a748b4.png

oznaczenie (N)

F065C4B0-DE7F-4ACF-9E44-DFB9DDF0E98E.thumb.png.aad470956eb015eeeb3540b57a6d0566.png

opcja AN01 to jest właśnie trzeci rząd siedzeń. Jedno wyklucza drugie przez wspomniany zbiornik adblue. W opcji 5 miejscowej koło jest pod podłogą wewnątrz auta, zamiast dodatkowych foteli

Faktycznie nie da się :-)

bertosz

O tym nie pomyślałem, że w 5os mogą wkładać zamiast foteli... Ja mam 7os więc dostałem info, że się nie da...

Na alle... jest teraz taka dojazdówka (co prawda za aż 370zl)... co ciekawe profil 135/90 R16...

jacekzoo

Gra i bucy :) koło pasuje, otwór centralny jednak też jest w porządku. Tylko trzeba chyba je trochę dopompować i można jechać w drogę

1E97634C-B42C-4D9B-9BAE-3117BE910884.jpeg

Edited by jacekzoo (see edit history)

chris_66

Pamiętaj o tym żeby dojazdowe zakładać zawsze z tyłu.

Wysłane z Tapatalka

jacekzoo

@chris_66 tak słyszałem :) dla przymiarki założyłem bo akurat przód był w cieniu :) 

ale w instrukcji auta nie ma o tym słowa. W sumie jaki problem mieć dojazdówke z przodu? Pytam z ciekawości

chris_66

Jak masz takie same obwody kół to nie ma znaczenia, im większa różnica między kołem a dojazdówką tym większe obciążenie dyferencjału. Niby nic się nie stanie, bo jedziesz powoli i krótko, ale warto wiedzieć o tym.

Wysłane z Tapatalka

jacekzoo
13 minut temu, chris_66 napisał:

Jak masz takie same obwody kół to nie ma znaczenia, im większa różnica między kołem a dojazdówką tym większe obciążenie dyferencjału. Niby nic się nie stanie, bo jedziesz powoli i krótko, ale warto wiedzieć o tym.

Wysłane z Tapatalka

Liczyłem to na średnicy mam 5mm różnicy, to na obwodzie też będzie minimalnie. Bardziej myślałem że to chodzi o przyczepność. 

Będę o tym pamiętał, jeżeli w ogóle dojazdówki użyje, na bieżąco zobacze czy jest sens bawić się w przekładki czy na pare km pojechać na dojazdówce

darkuwitku

Z

Cześć. Zainteresował mnie wątek, który dodałeś na temat dojazdówki. Też znalazłem koło dojazdowe z wytłoczonym logo volvo i zastanawiam się nad kupnem. Na innych forach natknąłem się na informację, że niektóre felgi od dojazdówek mogą w c4 gp obcierać o elementy układu hamulcowego, zwłaszcza z przodu, a widziałem na zdjęciu że do przodu je zamontowałeś. Czy możesz podzielić się ze mną swoim doświadczeniem w tym temacie? Nic w czasie jazdy nie ociera? Wszystko się zgadza? Pozdrawiam

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7503105401

jacekzoo

U mnie nic nie obciera, znalazłem rozmiar dojazdówki jaki występował w opcji do c4gp ale 5 miejscowego i taki wynalazłem na allegro. Akurat był od volvo

darkuwitku

Dałbyś radę podrzucić więcej szczegółów na temat tego koła które kupiłeś? Rozmiar opony i felgi już znam, chodzi mi o et oraz oznaczenia nabite na feldze przez volvo

jacekzoo

Jutro wtarabanie się na strych zrobić fotkę

jacekzoo