Skocz do zawartości

Jaka latarka czołowa?


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy, nie komplikować sobie życia, ponad miarę i nie tworzyć nauki, o "molekularnych podstawach karawaningu".

No, chyba, że ideą naszych działań, jest zniechęcić innych, do uprawiania w/w hobby.

Latarka czołowa przydaje się w drodze, kiedy mamy awarię.

W powyższych sytuacjach cała wiedza, o ładowarkach i akumulatorkach, niewątpliwie ułatwia wymianę koła po omacku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wystarczy, nie komplikować sobie życia, ponad miarę i nie tworzyć nauki, o "molekularnych podstawach karawaningu".

No, chyba, że ideą naszych działań, jest zniechęcić innych, do uprawiania w/w hobby.

Latarka czołowa przydaje się w drodze, kiedy mamy awarię.

W powyższych sytuacjach cała wiedza, o ładowarkach i akumulatorkach, niewątpliwie ułatwia wymianę koła po omacku :)

 

Jak zawsze celnie!

Edytowane przez Mefju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki opis wrażeń black dimonda i eneloopów. Latarka super, prosta w obsłudze, solidna, tylko regulacja obwodu się rozjeżdża, co pare założeń trzeba poprawić. Przy max mocy po około godzie świecenia wyraźnie słabiej świeci. Podane 6h to raczej do całkowitego zgaśnięcia. Dobrze że kupiłem akumulatorki i ładowarke, na zwykłych bateriach majątek by poszedł. A i taki poważniejszy minus czołówki to jeden aku siedzi głębiej, paznokciem nie mogę wyjàć, trzeba podważyć nożem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia mocy świecenia, fizyki nie oszukasz. jak światło daje tak że na 100m sięga, i z taką mocą że jak popatrzysz w diodę to mroczki przed oczami się pojawiają to muszą żreć prądu. mając akumulatorki i ładowarkę a do tego używać latarkę 20min dziennie to można ładować raz na tydzień. a z tym że słabo świeci po godzinie to miałem na myśli to że widać ubytek mocy a nie że świeci słabo. bo dalej sięga powiedzmy na 40-50m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam kotleta, bo padła mi czołówka z biedry ;)
Szukam jakiejś fajnej, zasilanej AAA. Czy produkty 'black diamand' są wam znane/warte ceny?
A, jeszcze biorę pod uwagę LEDLenser. ktoś/coś zna/poleci? budżet w okolicach 100zł, preferowany kolor zielony lub czarno/zielony

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem black diamonda, tego https://www.ceneo.pl/2342595

świeci, działa, dobrze trzyma łepetyny

tylko jak jest zimno, poniżej zera to szybko aku wyjada, nie wiem czy to taka natura akumulatorków czy latarka bardziej wtedy wyciąga, ale tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłbyś skłonny odpuścić kolorystykę mogę polecić Tiross TS-1102 
Używamy w pracy  tych czołówek nieraz naprawdę w trudnych warunkach zarówno białych jak i UV - konstrukcja spoko, b. wytrzymała daje katalogowo ok 350lm zoom chodzi płynnie nawet po 2 latac pracy w różnym syfie i pyle np. na kotłowniach.
Realnie jak łażę po rożnych obiektach i dziurach zarówno na halach jak i w terenie gdzie wykonuje badania - spoko wystarczająco  jasno 
Przy skierowaniu na przedmiot badań muszę mieć min 500lx - spoko to daje - mierzone wielokrotnie jest dużo więcej,
Wg mnie bardzo dobry stosunek cena jakość przy sensownych AAA wytrzymuje kilka godzin nawet dłużej jak sie zrzuca na tryb mniejszego świecenia
Wada - po roku półtora guma na łeb słabnie znacząco - w moim przypadku nie ma to znaczenia bo i tak siedzi pod klipsami kasku ale przy zastosowaniu amatorsko w terenie będzie miało

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mrówce niedawno kupiłem czołową na dwa ogniwa 18650 z ładowarką i ogniwami w komplecie za 49zł- jak co to polecam.
U mnie były "ukryte" na dolnej półce (by kupować te po 100 na wyższych?), biały kartonik szukać :)

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same w Mrówce co na alledrogo po 4 dychy - owszem latarki dają się nawet lubić i nie są najgorszym szajsem - jeśli używasz raz na czas 
Miałem je również w robocie no cóz mój pracodawca jest "oszczędny" - same latarki ustępują Tirrosom o 30% i jasnością i  jakością wykonania, ale nie to jest istotne
Dodawane do nich w komplecie ładowarki i ogniwa total szmelc .
Jeśli używasz 1 na tydzień ok jak ogniwo jest nowe, ładowarki pala się nagminnie  i nie ma się co czarować porządne ogniwo 18650 kosztuje minimum 10-15zł - a wysokopradowe to 25-30zł  sensowna ładowarka dwu lub 4 gniazdowa to rząd 60-80zł - śmieszą mnie te reklamy że ogniwo ma 8000mAh a jest  lekkie jak piórko. Max realna pojemność ogniw 18650 to 3200mAh  obecnie już 3600,
Samo rozwiązanie z 18650 lepsze niż AAA - jak najbardziej tak, latarka tez ujdzie - ale do tych za 4 dyszki doliczyć należy kupno ładowarki i porządnych ogniw aby to miało sens
Odradzałbym zdecydowanie i z autopsji

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem wywód mocno przesadzony celowo ale w sumie słuszny  - zgoda postawmy najpierw kryteria a później dobierzmy sprzęt to właściwa kolejność
Ja bazowałem na założonym budżecie kolegi i własnych doświadczeniach, dość intensywnego katowania rożnych czołówek przez kilka lat
Latarki przeze mnie opisane Tirosy to też nie jest klasa profi - w profi cena 200 to nie jest wysoka cena
Ogniw i ładowarek  trochę przerzuciłem też i w latarkach i e-fajce która pale od paru lat
Pogadajmy proponuje po 200-300 cyklach ładowań  jak się sprawują tez ogniwa i ładowarka Mrówy o ile dożyją :)  bo realnie ładowarki padały po 80-100 cyklach nie mówiąc o króciuchnym ledwie trzymającym się ich kablu co jest wybitnie niewygodne.
Na odzień używam do badań sprzętu pomiarowego wartego więcej niż auto średniej klasy - nie pisałem ze mierzyłem to takim sprzętem bo  luxomierz to w sumie prymitywny przyrząd za 2-3 tysie :)
Tak latarki maja forum i to niejedno i mozna sie tam sporo dowiedzieć - owszem zdarzają sie tam tacy sami fanatycy jaki  tu gdzie czasem z prymitywnego toczydła jakim jest buda ktoś od czasu do czasu zrobi z budy fetysz lub kapliczkę - to urok for  :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.