Skocz do zawartości

Jaka latarka czołowa?


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, chris_66 napisał:

w razie ciemności wymieniam baterie w minutę i świecę przykładem dalej

z aku tak nie da się

Baterie/akumulatorki nie padają natychmiast, świecą coraz słabiej przez jakiś czas. Zresztą 18650 możesz mieć na zapas :D 

Tak więc ja nie muszę pamiętać, by brać dodatkowe baterie. Po dłuższym użyciu podłączam do ładowarki i mam "nową baterię".  Ekologiczniej i łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.09.2019 o 18:20, OnionSkin napisał:

W Mrówce niedawno kupiłem czołową na dwa ogniwa 18650 z ładowarką i ogniwami w komplecie za 49zł- jak co to polecam.
U mnie były "ukryte" na dolnej półce (by kupować te po 100 na wyższych?), biały kartonik szukać :)

Znalazłem identyczną za 24 zł no i nie mogłem się pohamować :D  - dzisiaj doszła.
Ale co by nie mówić- chińczyki postęp technologiczny mają: na akumulatorkach pisze 8500mAh  :o , a ja głupi zbierałem  "zwykłe" Sanyo/Sony 2500mAh z laptopów.  
Ważne: dla regulacji wiązki światła wsuwać/wysuwać a nigdy kręcąc- kabelki w środku można ukręcić: w ostatniej chwili się skapłem.

 
Ta z pierwszego mojego posta działa jak na razie na rybkach (tygodniowo ok 40h) czwarty miesiąc jak by co.
 

 

 

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OnionSkin napisał:

na akumulatorkach pisze 8500mAh

ano pisze tylko że tylko pisze - zapewne wziąłeś do ręki - pióreczko
w robocie wywalamy je po 2-tygodniach traci toto pojemność a dołączane ładowarki to też chłam palą się nagminnie

same latarki w sumie dość twarde i dają sie lubić

kolejny temat przy tego typu latarkach - zwykle aku to 18650 top pin  - wypukły plus z zabezpieczeniem  - kicha drogie i niewielka dostępność koszt ok 20zł  i więcej za 1 szt przy np litokali lub panasonicu o sensownej prawdziwej pojemności

 

 

 

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OnionSkin napisał:

Znalazłem identyczną za 24 zł no i nie mogłem się pohamować :D  - dzisiaj doszła.

Trzeba było kupić ładowaną z USB - w karawaningu o wiele bardziej przydatna ;)

Godzinę temu, OnionSkin napisał:

akumulatorkach pisze 8500mAh

Jak mają 850 to będzie cud. Jednak na razie mi wystarczają a kupowałem z zamiarem wymiany akumulatorków. Jednak mam 4 takie latarki :hehe:

Godzinę temu, OnionSkin napisał:

Ważne: dla regulacji wiązki światła wsuwać/wysuwać a nigdy kręcąc- kabelki w środku można ukręcić: w ostatniej chwili się skapłem.

U mnie ciężko jest wysuwać bez kręcenia - na razie żyją :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.09.2019 o 09:33, Łza Włóczynutka napisał:

Jak przyjdzie to napiszę jak to wygląda w realu.

po 3 miesiącach używania energola: polecam. Lekki i naprawdę świeci i pozostałem parametry ma jak latarka za 200zł a kosztuje 50zł.
Ma też tryb czerwony, który można użyć np jadąc rowerem i ustawiając latarkę do tyłu, ale ten tryb jest zaprojektowany po to żeby nie razić na biwaku każdego spotkanego, nawet można z komś rozmawiać i nie oślepiać rozmówcy jak na ruskim przesłuchaniu ;)


Poza trybem czerwonym, 3 tryby świecenia różniące się intensywnością i dalekosiężnością. no i tempem zużycia baterii. Polecam, jeśli ktoś się waha, to szkoda kasy na drogie marki. W sprzedaży zarówno modele zasilane bateriami jak i wbudowanym akumulatorami. Ja kupiłem na baterię, bo mm dużo akumulatorów AAA.

Oglnie przezentuje się tak:

IMG_20191205_104204.thumb.jpg.0141139ef875168f470eee494fe59882.jpg

IMG_20191205_104218.thumb.jpg.5ebab32ba30d1937cc2fde4e4938f856.jpg

a tu dostępne tryby  świecenia:

IMG_20191205_104250.thumb.jpg.29cdc832850c0d09fc73029a1e814863.jpg

IMG_20191205_104300.thumb.jpg.327ed924acdfa40c525b218b757ad77a.jpg

IMG_20191205_104308.thumb.jpg.5a20f0d7f602298d3de0e0aba6a610a1.jpg

IMG_20191205_104315.thumb.jpg.9b7ce1f6d955aec224fac8284ee6b61a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.