Skocz do zawartości
AdamH

[Relacja] Albania - nad morze i w góry

Rekomendowane odpowiedzi

jacek l

A jak tam jest wlasnie z kempingami, zrobili juz jakies? bo jak kiedys patrzylem to dwa byly, ale to dawno temu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grace

Mam nadzieje na WIELKA relacje, taka jak nasza z naszej Rumunii kochanej, co ja do konca zycia bede pamietal i znajac opowiesci Grace to sobie wiele obiecuje fajnych wrazen.

Jacku, ja to jestem "cienki Bolek" w porównaniu z innymi relacjami na naszym forum. A ostatnio jakoś w ogóle nie pisałam - gdyby nie mój Adaś, nie byłoby żadnego śladu z naszych wyjazdów... Ale tym razem muszę się zmobilizować i myślę że razem z Adamami coś napiszę... Tym bardziej, że AdaśH już rozpoczął temat ;-)

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Warto pisać relacje, szczególnie z mniej popularnych miejsc, sam chętnie poczytam o dalszych podróżach na Bałkany.

Wiem, że ciężko znaleźć czas i motywację ale lepiej idzie jak wiesz, że ktoś czyta. Nasze forum powinno być przepełnione relacjami, nawet z samymi fotkami i kilka zdań. Cały sezon jeździmy a mało kto coś pisze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek l

Grace - Twoje/Wasze relacje zawsze sie dobrze czyta, bo ciekawe i rzetelne bardzo sa i juz ich duzo tu bylo, wlasnie przeczytalem te o pograniczu czesko - niemieckim, baaardzo fajna, szczegolnie ten most w skalach i ta zapora, moje klimaty...Ta Albania kuszaca jak nie wiem co jest i po niej to juz chyba tylko Bialorus nieodkryta zostanie, koledzy moi w Himare byli, to zachwyceni wrocili... Pozdrawiam serdecznie.J.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bodzioklb
Napisano (edytowane)

A jak tam jest wlasnie z kempingami, zrobili juz jakies? bo jak kiedys patrzylem to dwa byly, ale to dawno temu...

Jest dużo kempingów w nadmorskich rejonach.

Standard różny - od niskiego czyli klepisko ogrodzone elektrycznym pastuchem i kontenerowe prysznice po takie powiedzmy średniej klasy...

Luksusów nie ma.

Ale to w zupełności wystarczy jako baza noclegowo plażowa

Jak jeździliśmy w głąb kraju to wzdłuż E853 nie widziałem typowych kempingów.

Ale przy niektórych stacjach paliw coś a'la nasze auto porty stały kamperki i cepki i było widać że nocują tranzytem.

Tubylcy są życzliwi jak wiedza że masz euro - za symboliczną opłatą dostaniesz prąd z gniazdka.

Prysznice i łazienki na dużych stacjach są jak najbardziej OK.

Raz korzystałem z takowego przy E852 jak mnie rano po nocnej jeździe spanie brało.

Ja wziąłem prysznic a dziewczyny robiły toaletę - w knajpie śniadanie i za wszystko zapłaciłem niecałe 900 leków.

Rachunek był wystawiany "gestykulacyjnie" za wszystko razem wiec nie wiem ile kosztowały same łazienki.

Stacja była mała ale fajna - nawet mieli zaplecze z kącikiem do zabaw dla dzieci i żywą maskotkę :-)

Stanęliśmy tam nad ranem aby przyciąć komara - kimnąłem sie może z godzinkę - jak się zbudziłem i wyszedłem z auta zapalić to podszedł właściciel i zapytał czy "alles gut?" - następnie powiedział że mają zaplecze sanitarne od zaplecza stacji i czynny bufet od 7:00

post-728-0-73020500-1487798428_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek l

A widzisz, duzo jest znaczy sie kempingow, no to wiadomosc dobra jest dla naszych podroznikow...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bodzioklb
Napisano (edytowane)

Tubylcy  turystów traktują bardzo przyjaźnie bo wiedzą że ruch mają tylko latem i każdy zarobiony grosz sie liczy.

A jak się spodoba to przyjedziesz może kiedyś jeszcze raz - większość się żegna "do zobaczenia - zapraszamy"

prawda jest taka że tam większość to niezależne kampery - stoją przeważnie w malowniczych lokalizacjach i nie koniecznie musi to być cywilizacja...

Czego się bać jak stoi kilka kilkanaście kamperów z EU i do najbliższej cywilizacji naście km...

Jak stanie jeden kamper wieczorem gdzieś to bardzo szybko w pobliżu doklejają sie następne

Często można spotkać w większych nadmorskich kurortach napisane po polsku:

"na sprzedaż" "do wynajęcia" - tyczy się to nieruchomości...

W lokalach napisane kreda na standzie "zapraszamy" i "smacznego"...

post-728-0-67270900-1487799136_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioklb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek l

Dla mnie jasne jest, ze za chwile to bedzie druga Grecjo - Chorwacja, a ze wzgledu na niewielkosc kraju bedzie to zrobione baaardzo szybko, tym bardziej to ostatnie momenty na zobaczenie niezabetonowanej przyrody i normalnych ludzi, za chwile bedzie tam Wladyslawowo i Leba razem wziete. Tak sie juz dzieje w mojej Rumunii ukochanej,to niestety normalne jest i trzeba sie pogodzic, ale tym bardziej jechac trzeba, no bo to satysfakcja jedyna w swoim rodzaju jest jak sie uda odkryc cos na co jeszcze biletow nie sprzedaja a miejscowi nie patrza na Ciebie jak na bankomat...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bodzioklb

AdamH, Grace - jak będziecie mieli możliwość to zaplanujcie trasę z Borsh przez Dukat do Vlore.

Do zatrzymania się na pauzę:

Góra Cika - blisko od drogi i ładne widoki i blisko Panorama Llogara... Warto!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarek49

AdamH, Grace - jak będziecie mieli możliwość to zaplanujcie trasę z Borsh przez Dukat do Vlore.

Do zatrzymania się na pauzę:

Góra Cika - blisko od drogi i ładne widoki i blisko Panorama Llogara... Warto!

Witam ,

nie polecam m.Borsh---spedzilem tu 2 urlopy--bylo o" key---stalem na dziko przy Policji.

W 2016 r. wrzesien chcialem stanac tu ponownie---niestety droga jest gleboko--poprzecznie przekopana i juz sie nie wjedzie.

Staniecie wzdluz gl. plazy // po lewej od wjazdu // --dla mnie-bez sensu.

Droga zwirowa idaca wzdluz plazy powoduje ciagle tumany kurzu// duzy ruch.samoch.//

Jadac od str. Llogary tuz przed Himare jest znak w prawo na trzy campy---piekna zatoka--ja spedzilem w ub.r 10 pieknych dni na campingu u Nashosa--ostatni

kamp. z knajpa.

Placilem raz 8 E i raz 10 E---woda ciepla non-stop, prad w cenie, na plazy parasol + lezanki tez w cenie---i prysznic rowniez.

Ten wlasciciel to rodowity Grek---b. sympatyczny ---kucharz---podaje wspaniale posilki --gl. grecka kuchnia---jeszcze -tanio.

Minus----mowi tylko po grecku i troche po wlosku---dalismy rade.

Piwo lane z " kija "---bomba----duzy tv i grecka muzyka w tawernie na powietrzu.

N 40 st.06 " 21, 6" E19 st 43" 44.4"

Wystarczy wpisac w google -camping Nashos Himare Grecja.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AdamH

Jarek49 - dzięki za kemping :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grace

Piszcie, piszcie - każda informacja jest dla nas Ważna :-)

Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kierownikwycieczki

Nad jeziorem Szkoderskim.

Full wypas

http://www.lakeshkodraresort.com/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AdamH

W zasadzie trasę mamy prawie ustaloną.

Prosimy Was o kilka informacji;

- czy ktoś zna camp w pobliżu półwyspu Rodonit????

- czy ktoś był na campie w Velipoje na końcu drogi SH 27???

- czy ktoś nocował na campie w miejscowości Koman przy zaporze???

Ponieważ robimy wycieczki całodniowe więc p-ki powinny stać w miarę bezpiecznym miejscu.

Dziękuję za jakiekolwiek info.

:yes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AdamH

Dlaczego moje pytania z wczoraj się nie wyświetlają?

Co ja robię nieprawidłowo?

Dzieje się tak gdy ruszam 'niechodliwy' temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi