Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli czerwony sportage?

 

Jak odbierzesz to powrzucaj fotki :ok:

Czerwony Sportage.

Dealer ma 7 dni na dostarczenie...ale jeszcze montaż haka :) więc pewnie jakiś dzień/dwa może się wydłużyć....więc 15/16 może 18.09 powinienem już mieć. Chociaż mam nadzieję że może uda im się wszystko trochę wcześniej ogarnąć...ale realnie o nie liczę na to (wolę się pozytywnie "rozczarować")  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony Sportage.

Dealer ma 7 dni na dostarczenie...ale jeszcze montaż haka :) więc pewnie jakiś dzień/dwa może się wydłużyć....więc 15/16 może 18.09 powinienem już mieć. Chociaż mam nadzieję że może uda im się wszystko trochę wcześniej ogarnąć...ale realnie o nie liczę na to (wolę się pozytywnie "rozczarować")   :)

 

Super! Szybko, na Skodę trzeba czekać z dwa miesiące :(. Jakie silnik wybrałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Szybko, na Skodę trzeba czekać z dwa miesiące :(. Jakie silnik wybrałeś ?

2.0 CRDI 136KM 6MT 4WD

 

Silnik i wyposażenie (wersja "L") wybierałem ja :)...kolor żona (no może trochę "udzielała się" przy wyposażeniu :) ) i okazało się że jedna taka sztuka jest na stanie. Normalnie to byśmy musieli do 3 miesięcy czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 CRDI 136KM 6MT 4WD

 

Silnik i wyposażenie (wersja "L") wybierałem ja :)...kolor żona (no może trochę "udzielała się" przy wyposażeniu :) ) i okazało się że jedna taka sztuka jest na stanie. Normalnie to byśmy musieli do 3 miesięcy czekać

Super ! Ja muszę jeszcze trochę poczekać :( może kiedyś w końcu wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam w klubie posiadaczy KIA, gratuluję. Dwa tygodnie temu odebralismy KIA Rio 1.4 XL czerwone żeby nie było, dla żony. Na holownik się nie nada, ale na miasto i wekendowy wypad jak najbardziej.

 

http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1227

 

JAŚKI, jesli byś potrzebował jakieś info, albo porady o KiA to wal śmiało.

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam w klubie posiadaczy KIA, gratuluję. Dwa tygodnie temu odebralismy KIA Rio 1.4 XL czerwone żeby nie było, dla żony. Na holownik się nie nada, ale na miasto i wekendowy wypad jak najbardziej.

 

http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=1227

 

JAŚKI, jesli byś potrzebował jakieś info, albo porady o KiA to wal śmiało.

Zleciłem wymianę sprzęgła w swoim i30, zamówiłem wzmacniane łożysko bo podobno w zestawach jest plastikowe (kupiłem valeo w intercarsie), na coś jeszcze zwrócić uwagę, poprosić serwisantów Hyundaia przy okazji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik staje się wszechobecny, nie znaczy to że gorszy. Jeśli chodzi o hamulce i sprzęgła oryginalne to koledzy mechanicy określają je mianem "delikatnych". Każdy przyzwoity zamiennik zrobi robotę.

 

Aha. Jeszcze jedno w grupie VAG jeden kpl. tarcz hamulcowych wystarcza na dwa kpl. klocków (różnica pomiędzy nominałem a zużyciem granicznym to 3mm. U koreańców jedne tarcze = jedne klocki ( różnica nominał, a granica to 1.6mm), nie bądźcie więc zdziwieni. Ten typ tak ma.

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik staje się wszechobecny, nie znaczy to że gorszy. Jeśli chodzi o hamulce i sprzęgła oryginalne to koledzy mechanicy określają je mianem "delikatnych". Każdy przyzwoity zamiennik zrobi robotę.Aha. Jeszcze jedno w grupie VAG jeden kpl. tarcz hamulcowych wystarcza na dwa kpl. klocków (różnica pomiędzy nominałem a zużyciem granicznym to 3mm. U koreańców jedne tarcze = jedne klocki ( różnica nominał, a granica to 1.6mm), nie bądźcie więc zdziwieni. Ten typ tak ma.

 

W i30 pierwsza wymiana klocków grubo po 90 tyś, więc wymieniłem komplet.

 

Sprzęgło wytrzymało 190 tyś, samochód praktycznie docierany z przyczepą, pierwsza trasa po Francji. Pewnie by jeszcze pojeździł z dwa lata ale wkurza mnie opór przy wciskaniu sprzęgła.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.