Skocz do zawartości
Adamhobby

LPG - Węgry, Serbia, Macedonia , Grecja

Rekomendowane odpowiedzi

Adamhobby

Witam wszystkich bardzo serdecznie, proszę mi wybaczyć ale nie znalazłem odpowiedzi. Powiedzcie mi proszę jak z tankowaniem gazu na trasie z Polski do Grecji, nastawić się na LPG czy tylko benzyna i ewentualnie jaka cena LPG na trasie ? Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BartoszK

Nie ma żadnych problemów. Troszkę słabiej wAlbanii ale na 100km przy głównych trasach masz 2-3 stacje. W górach i na wybrzeżu trochę gorze, jak masz pol zbiornika lub mniej to lepiej zatankować do pełna ... stacji z PB od groma....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b

trasę do Grecji przejechałem tam i z powrotem na LPG, przy zasięgu ok 300km 

na ponad 4000km zuzyłem może z 20l noPB

oczywiście warto sie przygotować np http://www.mylpg.eu/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adamhobby

wielkie wielkie dzięki za info,

a tak z innej beczki czy jeździ ktoś z was z odpaloną na gazie lodówką  ( w czasie jazdy ) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

wielkie wielkie dzięki za info,

a tak z innej beczki czy jeździ ktoś z was z odpaloną na gazie lodówką  ( w czasie jazdy ) ?

niestety są osoby, które śmigają mimo braku zabezpieczeń. Można jechać jeżeli : masz reduktor z czujnikiem wypadkowym (np truma monocontrol cs ok 430zł) + wąż ciśnieniowy z zaworem bezp. kolejne 170zł. Jeżeli masz do tego przegląd gazowy i najlepiej gaśnicę minimum 2 kg to możesz spokojnie jechać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ir & Ed

@Adamhobby > ...a tak z innej beczki czy jeździ ktoś z was z odpaloną na gazie lodówką  ( w czasie jazdy ) ?  = nigdy !

Straż pożarna # telefonów:
PL  998
SK 150
H   105
SRB 93
MK 193
GR 199

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adamhobby

jeszcze jedno petanko związane z LPG, czy wystarczy mi końcówka do tankowania  na stacjach benzynowych poszczególnych krajów taka jak w Polsce czy muszę mieć jeszcze jakąś przejściówkę ?

a tak przy okazji czy na kampingach wymienię butlę gazowa i ile taka uprzejmość kosztuje ( może zabrać 2 sztuki)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b

jeszcze jedno petanko związane z LPG, czy wystarczy mi końcówka do tankowania  na stacjach benzynowych poszczególnych krajów taka jak w Polsce czy muszę mieć jeszcze jakąś przejściówkę ?

a tak przy okazji czy na kampingach wymienię butlę gazowa i ile taka uprzejmość kosztuje ( może zabrać 2 sztuki)

żadnej końcówki nie musisz mieć, wszędzie są pistolety na nasz wlew

butli raczej nie wymienisz bo są inne, może uda się gdzieś dolać gazu gdybyś miał końcówkę

a jakie duże te butle zabierasz że muszą być 2szt ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adamhobby

zabieram 11 kg, Starczy na 3 tygodnie ?  - troche na kampach 220 v a troche na " dziko" gaz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

gazu 11kg starczy jakby lodówka miała chodzić 24H przez te 3 tygodnie. Ogrzewania się nie spodziewam. Chyba, że masz bojler gazowy, jak nie to na gotowanie na pewno starczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Adamhobby

dzięki za info, uspokoiłeś mnie, w takim razie jedna butla gazu i kilka innych butli z płynami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
konrad_b

zabieram 11 kg, Starczy na 3 tygodnie ?  - troche na kampach 220 v a troche na " dziko" gaz

mnie 11kg stracza na cały sezon a bywało że lodówka chodziła 2tyg non stop na gazie,

plus kilka weekendów z ogrzewaniem i lodówką (nie używam 230v)

zamiast zabierać drugą butle możesz dokupić koncówkę do tankowania, 

w austrii pewnie nie naleją, ale w "dzikich" krajach powinno się dać

co nie zmienia że 11kg starczy na 3tyg lodówki i gotowania

Edytowane przez konrad_b

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi