Skocz do zawartości

Dacia Duster


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 976
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To inaczej....

Wczoraj był na TVN Turbo program super samochody lat 90 tych.

Ferrari Testarossa i Porsche 959 skradły moje serce. To ostatnie to marzenie  mojego syna. Potem pokazali najmowsze 918 Spider. I co ...zajefajne ale... No właśnie ale...jak z gry komputerowej, jak wydrukowane. Nieprzyzwoicie poprawne. Naszpikowane wszystkim, że aż kierowca wydawał się zbędny.

 

Ale to moje zdanie. Motoryzacyjnego, niepoprawnego wariata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Commander napisał:

To inaczej....

Wczoraj był na TVN Turbo program super samochody lat 90 tych.

Ferrari Testarossa i Porsche 959 skradły moje serce. To ostatnie to marzenie  mojego syna. Potem pokazali najmowsze 918 Spider. I co ...zajefajne ale... No właśnie ale...jak z gry komputerowej, jak wydrukowane. Nieprzyzwoicie poprawne. Naszpikowane wszystkim, że aż kierowca wydawał się zbędny.

 

Ale to moje zdanie. Motoryzacyjnego, niepoprawnego wariata...

Tylko to trochę złe porównanie. Porównujesz zarąbiste klasyki do jeszcze bardziej zarąbistych nowych aut klasy premium. A porównanie daci do innego przeciętnego auta to co innego. W daci chodzi o to że to najtańsze wozidło, tandeta plastików aż bije po oczach i nosie. Ten samochód nadaje się np jak ktoś napisał dla rumuńskiego drwala. W najtańszej wersji jest sens, w doposażonej już ceną podbija do np c4 picasso, który jest już przyjemny w dotyku, jest bardziej ,,luksusowy,,. Jedyny atut daćki to tylko 4x4. Jedynie to przekonuje do tego auta. Bo już kupując wersje na ośke i fajnie wyposażoną to sensu żadnego nie ma

P.s. Żeby ktoś przypadkiem nie poczuł się urażony tym drwalem :) to jest moje zdanie nie mające na celu nikogo obrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

To inaczej.... Wczoraj był na TVN Turbo program super samochody lat 90 tych.

Ferrari Testarossa i Porsche 959 skradły moje serce. To ostatnie to marzenie  mojego syna. Potem pokazali najmowsze 918 Spider. I co ...zajefajne ale... No właśnie ale...jak z gry komputerowej, jak wydrukowane. Nieprzyzwoicie poprawne. Naszpikowane wszystkim, że aż kierowca wydawał się zbędny.

 

Ale to moje zdanie. Motoryzacyjnego, niepoprawnego wariata...

 

 

Ale poczekaj. Mówisz, że Dacia to kultowe auto i przez taki pryzmat mamy na nie patrzeć?

 

A stare auta są kultowe dziś, a nie kiedy je wprowadzono do sprzedaży. Dlatego nie jesteś w stanie przewidzieć, gdzie będzie 918 Spider za 20-30 lat? Tego nie wiemy, bo auta oceniasz z perspektywy czasu. Za 20 lat może się okazać, że to tak samo kultowe auto, jak dziś Ferrari Testarosa czy Porsche 959.

 

Ja też z wielkim sentymentem wspominam swój pierwszy samochód, Skodę Favorit. Naprawdę bardzo fajne auto, które dawalo mi mnóstwo frajdy z jazdy. Ale nie znaczy, że chciałbym codziennie takim autem jeździć.

 

Wbrew pozorom pewne rzeczy w aucie chciałbym mieć, bo mi po prostu wygodniej w ten sposób się podróżuje. Nawigacja, radio, to są podstawy, których od auta oczekiwałem już kilka lat temu. Z tego samego powodu codziennie korzystam ze smartfona, a nie ze starej Nokii 3310, mimo że na baterii trzyma może i tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiele aut zachowało swoją "duszę" i jeszcze długo dzięki hobbystom tych marek będziemy mieli okazję wracać do przeszłości. Uważam, że auto jest tym piękniejsze im bardziej oryginalne w swoim  wyglądzie. Stajemy się coraz bardziej wygodniejsi to i wyposażenie aut staje się coraz bardziej dopasowane do naszych potrzeb. Przykładowo: ABS, klimatyzacja, centralny zamek, elektryczne szyby poduszki powietrzne kierowcy i pasażera oraz poduszki boczne to chyba bezapelacyjnie podstawa wyposażenia na chwilę obecną każdego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

System start&stop jest upierdliwy i niebezpieczny, przy próbie "wstrzelenia się" w jakąś dziurę w sznurze samochodów.

S&S działa z pewnym opóźnieniem, które może kosztować życie, więc niech kosztuje mnie benzynę :)

Trzeba wyciągnąć wtyczkę od "cycka" pod klapą silnika, zmostkować cienkim drucikiem bieguny wtyczki, wsadzić delikatnie wtyczkę w gniazdo, i szlag trafił S&S.

Podkreślam, że taki patent nie powoduje wyskakiwania błędów na "komputerze" :)

Na zdjęciu widać że S&S wyłączył silnik , bo pali się ikona z przekreślonym kołem, ale obrotomierz pokazuje, że silnik pracuje nadal :)IMG_20180308_181330.thumb.jpg.14322c46e1156a7549f428db862d4fb2.jpg

IMG_20180403_134426.jpg

IMG_20180403_134526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

na samym początku chciałem powitać szacowne grono forumowiczów.

Przymierzam się do zakupu przyczepki ale należy zacząć od podstaw więc od montażu haka

Posiadam autko dacia duster 1,6 , 4x2, 2014 rok

Pytanie do Was jaki moduł wybrać do wiązki z ładowaniem bez zęby spokojnie przyczepkę potem podpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hitek napisał:

na samym początku chciałem powitać szacowne grono forumowiczów.

Przymierzam się do zakupu przyczepki ale należy zacząć od podstaw więc od montażu haka

Posiadam autko dacia duster 1,6 , 4x2, 2014 rok

Pytanie do Was jaki moduł wybrać do wiązki z ładowaniem bez zęby spokojnie przyczepkę potem podpiąć

Bierz wszysko markowe. Widziałem fajny hak Westfalii.... W komplecie było wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tutaj, mają i haki i wiązki dedykowane.

https://dobrehaki.pl/haki-holownicze-dacia-duster-2013-2017-c-1_338_343_345.html#SrodekKolumna

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu montowałem hak steinhof 7 pin i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości czy wytrzymałości a ciągam dużą budę. Nie kosztował majątku, nie mam modułu ( u Ciebie pewnie też jest zbędny). 

Godzinę temu, hitek napisał:

A zastanawia mnie jeszcze sprawa przydatności stałego + i ładowania aku przez wiązkę

Miało by to sens jakbyś wykonał osobną wiązkę z aku auta do przyczepy odpowiednio grubymi kablami bo przy oryginalnych przekrojach to nie wiem czy cokolwiek naładujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Dacia Duster

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.