Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazowe wody w przyczepie


Michalcc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko, jak wygląda wydajność gazowego ogrzewania wody w przyczepie????

 

Mam tu na myśli Burstnera z 1999r., którego jadę oglądać celem zakupu.

Jest to jakiś bojler z tworzywa sztucznego (plastik), którego ogrzewa ciepłe powietrze z grzejnika.

 

Sam właściciel na ten temat nie potrafi za wiele powiedzieć, ponieważ jak twierdzi, nigdy z tego nie korzystał (używał wyłącznie 230V).

 

Zdaje to w ogóle egzamin? Jak długo musi pracować grzejnik, żeby ogrzać te 10l. wody.?

Edytowane przez Michalcc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę jest to przelotowy* podgrzewacz wody z zasobnikiem około 5l.

Grzejnik z nadmucham musi chodzić dosyć długo , skuteczność słaba ale po jakimś czasie "marnowania gazu" w piecyku ciepła woda istotnie leci.

Są wersje bardzo podobne z grzałką elektryczną 230V , to już jakiś mały konkrecik.

* ciepłe powietrze przelatując przez radiator ogrzewa go , a ten oddaje ciepło do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie o czym piszesz, bo jeśli ten bojler ogrzewany jest ciepłym powietrzem z piecyka , który to grzeje powietrze , które z kolei rozprowadzane jest rurkami po przyczepie to wydajność tegowego jest mizerna. Na 220V jest lepiej ale za około 1 godz.woda z kranu leci na tyle gorąca, że nie da się ręki pod nią włożyć, trzeba mieszać z zimną.Z tego co się orientuję , to typowe podgrzewacze gazowe do grzania wody  są o niebo bardziej wydajne ale raczej nie należą do wyposażenia standardowego w przyczepkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właściciel na ten temat nie potrafi za wiele powiedzieć, ponieważ jak twierdzi, nigdy z tego nie korzystał (używał wyłącznie 230V).

 

Zdaje to w ogóle egzamin?

@Michalcc

Nigdy nie korzystamy z bojlera elektrycznego 220V, na każdym kempingu jest łazienka.

Wożenie w przyczepie bojlera gazowego + elektryczny = 2 klamoty więcej ...

Ale skoro jest popyt to jest i podaż takich wynalazków.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Na trasie zagrzewamy wodę wlewamy do zbiornika mamy kąpiel w przyczepie pod prysznicem.

Na parkingach można korzystać za opłatą kilku z pryszniców a w PL nawet za darmo > post #265

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w działa to w niemieckich wynalazkach, miałem gazowy ogrzewacz wody w angielce to grzał na gazie ok 12l wody do temp 75 w ciągu kilkunastu minut.

Hhhi hi...  :] 

Bo to jest rasowy bojler gazowy !!!

...

typowe podgrzewacze gazowe do grzania wody  są o niebo bardziej wydajne ale raczej nie należą do wyposażenia standardowego w przyczepkach.

A w angielkach są standardem :]

...

w przyczepie bojlera gazowego + elektryczny = 2 klamoty więcej ...

Oj nieeeee ired.

Jak jest bojler gazowy (angielki 99%) to elektrycznego wynalazku (kontynentki 99%) raczej nie ma i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam miło wspominam gazowo elektryczny carvera - cascade 2. Natomiast pisanie o tym, że bojler jest niepotrzebny proponuje zostawić dla siebie.

 

nie na każdym polu biwakowym w Pl jest łazienka z prysznicem i ciepłą wodą - a część z nas jednak jeździ też po kraju.

 

wyjazdy wiosenne i jesienne - proponuje przegonić dzieci do łazienki pod prysznic przy kilku stopniach powyżej zera - tylko najpierw umówić wizytę u lekarza.

 

także ja zdecydowanie polecam każdy sprawnie działający bojler - od kombajnów Trumy przez Carvera - po zwykłą grzałkę 230V w zbiorniku na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, że my na polu nigdy nie byliśmy i nie zanosi się.... Przyczepka służy nam praktycznie tylko na Szerokim Ostrowiu - tam nawet jak jest pole to i tak bez dostępu do prądu i tego dostępu nigdy nie będzie - Mazurski Park Krajobrazowy.

Tam najwyższą formą cywilizacji jest akumulator 12V i to jest nasz enklawa od wszelkiej cywilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.