Skocz do zawartości

No to fajnie...


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Kiszon, jakby mieli odpowiednio płacone w normalne dni, to też by się pchali do pracy w święta ?

 

Co do pogotowia, straży, itp. to są to służby które w zamian za pracę w święta mają, lub powinny mieć różne bonusy dodatkowe, np. wcześniejsze emerytury.

Problem jest chyba bardziej złożony.

 

Nie będący z LPR ani tym podobnych, Troll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem dokonywali świadomego wyboru.

Mrsulki! A nie przyszło Ci do głowy,że to nie był świadomy wybór lecz konieczność?

Jestem zdecydowanie za zakazem handlu w niedzielę! Oczywiście z wyjątkiem stacji benzynowych-te powinny być czynne na okrągło.

Na marginesie dodam,że sama pracuję w handlu i i do głowy mi nigdy nie przyszło,żeby otwierać sklep w niedzielę/choćby miała pracować tylko załoga/.

Zapomnieliście /albo jesteście za młodzi żeby pamiętać/ jak walczyliśmy o to ,żeby były wolne soboty? A teraz ludzie dobrowolnie pracują w niedziele i święta-nie rozumiem tego!!!

:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz Elaola. :niewiem:

 

Ja bym jeszcze dodał, że walczyliśmy też o związki zawodowe i gdzie one są ?

Przecież nie kłócą się z naszym ustrojem jak widać u zachodnich sąsiadów.

Ale nic, jeszcze z milion ludzi wyjedzie i zrobi się normalnie.

Tylko w życiu nie dostaniemy emerytur, no zostanie mieszkać w przyczepie.

 

Pozdrawiam, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem dokonywali świadomego wyboru.

Mrsulki! A nie przyszło Ci do głowy,że to nie był świadomy wybór lecz konieczność?

Jestem zdecydowanie za zakazem handlu w niedzielę! Oczywiście z wyjątkiem stacji benzynowych-te powinny być czynne na okrągło.

Na marginesie dodam,że sama pracuję w handlu i i do głowy mi nigdy nie przyszło,żeby otwierać sklep w niedzielę/choćby miała pracować tylko załoga/.

Zapomnieliście /albo jesteście za młodzi żeby pamiętać/ jak walczyliśmy o to ,żeby były wolne soboty? A teraz ludzie dobrowolnie pracują w niedziele i święta-nie rozumiem tego!!!

:niewiem:

 

elaola czasem poprostu sytuacji finansowa zmusza i już. Ja tez nie jestem za tym aby pracowac w soboty i niedziele , ale ten kto chce i może niech sobie pracuje, ja nie raz jestem zmuszony pracowac w weekendy ( fakt jestem za to inaczej rozliczany nic w dni powszednie )ale o świetach nie ma mowy .

 

Stacje powinny byc otwarte, ale sklepy nie .I tu sie chyba wszyscy zgadzamy , ale co z tymi co chca pracowac , choćby z powodu tego ze sa na tym świecie sami ( samotni) ...?????pójscie do pracy i zajecie sie czyms czasem w taki dni sa zbawieniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samotnych jednakże jest na tyle mało, że może ten wolny czas jakoś ogarną co ? :niewiem:

 

Albo zapiszą się na jakieś forum, może na nasze ?

Albo na rower wsiądą ?

 

Czasem bym chciałbym być samotny.( są to krótkie chwile )

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takk.. super dysputa,, u mnie za to ze sie pracuje w soboty niedziele i swieta nie ma zadnych wczesniejszych emerytur... fakt ze jest to stosownieoplacane.. wystarczy pracowac sobota i niedziele to tak jak sie ora przez 5 dni... ot i tyle.. a restauracje , kawiarnie i puby .. to co?? pracownicy na emeryture odchodza wczesniej??? i jak sie komus w markecie nalezy to dlaczego temu z kawiarni nie?? gdzie jest rownosc wobec prawa???

a moze nie zakazywac pracy tylko nakazac lepsza place??? takie jest moje myslenie.. a zastapienie pracownikow na umowe zlecenie to przecie jest paranoja .. kolejne papiery i kolejne formalnosci do spelnienia a beda ci sami pracownicy... dalej,...kto da kase i towar na 1 dzien obcemu??? bzdura na maksa.. zaplacic godniej i tyle a pracownicy sami chetnie przystana na prace w te dni... a jesli wlasciciel jak elaola, nie chce otwierac sklepu to juz po prostu jej(go) sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak całkiem, w centrach handlowych niestety to adm. centrum narzuca właścicielom sklepów czas otwarcia i tyle.

 

Ps. właśnie w radiu jakiś gościu mówił, że stacje w święta mogą pracować, czyli nie jest tak żle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dla jednych praca w święta będzie czymś pozytywnym, innym nie. Złotego środka raczej nie ma więc dyskusje dalsze do niczego dobrzego nie doprowadzą :niewiem:

 

Fajnie by było leniuchować, ale nie jest to możliwe :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.