Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

Fajne gniazdo :) pomysłowy patent

Mam tak samo w skodzinie, widziałeś - wtedy mówiłeś że badziew :P

Jacek gratuluję nowego nabytku. Znajomy wziął ostatnio espace initiale oraz talismana initiale. Szczególnie podoba mi się środek espace w tej wersji :)

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PLopaPL napisał:

Mam tak samo w skodzinie, widziałeś - wtedy mówiłeś że badziew :P

Jacek gratuluję nowego nabytku. Znajomy wziął ostatnio espace initiale oraz talismana initiale. Szczególnie podoba mi się środek espace w tej wersji :)

Dzięki :)

Espace to trochę wyższa półka jednak :) Zwłaszcza Initiale. Chociaż ten tablet i kilka elementów jest wspólnych i dokładnie takich samych.

Nigdy bym nie pomyślał, że weźmiemy Renault. Zawsze tylko Citroen. No ale teraz Citroena nowego  C4P nikt nie chciał mi sprzedać :) Oby tylko się Renault sprawował tak dobrze jak Citroen.


I foto z wczorajszego odbioru

received_10214083844684175.thumb.jpeg.4c76e412cae1bac189052ff685c5230f.jpeg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, PLopaPL napisał:

Mam tak samo w skodzinie, widziałeś - wtedy mówiłeś że badziew :P

Jacek gratuluję nowego nabytku. Znajomy wziął ostatnio espace initiale oraz talismana initiale. Szczególnie podoba mi się środek espace w tej wersji :)

Ale Ty to przekręt jesteś :) nie mówiłem że badziew tylko że śmiesznie wypada spod zderzaka,  jak jaja barana :D a na gniazdo nie zwróciłem uwagi że masz takie zintegrowane

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lbuster napisał:

Wygląda miód-malina, gratulacje.

Dzięki ;)

14 minut temu, jacekzoo napisał:

Ale Ty to przekręt jesteś :) nie mówiłem że badziew tylko że śmiesznie wypada spod zderzaka,  jak jaja barana :D a na gniazdo nie zwróciłem uwagi że masz takie zintegrowane

Dobra dobra, jak Ci pokazywałem ten filmik na privie to też mówiłeś, że badziew,  i że taki sam badziew ma @PLopaPL ;) Pamiętam jajk dziś :P *

 

 

 

* to oczywiście żart ;)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Dzięki :)

Espace to trochę wyższa półka jednak :) Zwłaszcza Initiale. Chociaż ten tablet i kilka elementów jest wspólnych i dokładnie takich samych.

Nigdy bym nie pomyślał, że weźmiemy Renault. Zawsze tylko Citroen. No ale teraz Citroena nowego  C4P nikt nie chciał mi sprzedać :) Oby tylko się Renault sprawował tak dobrze jak Citroen.


I foto z wczorajszego odbioru

received_10214083844684175.thumb.jpeg.4c76e412cae1bac189052ff685c5230f.jpeg

Gratki....niech sie dobrze sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanie. Przyczepa Kanus waga 980kg (DMC1300) obecny holownik Audi A4 (Diesel 143KM). Myśle o zmianie auta i  jestem zmuszony  kupić mniejsze , myśle o Golfie 7 (Diesel 140-170Km) , jak myślicie poradzi sobie Golf z taką przyczepa? Czy jazda będzie dużo bardziej uciążliwa niż w przypadku Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

I foto z wczorajszego odbioru

Super autko! śliczne. Szczerze powiedziawszy nie widziałem jeszcze tej generacji scenica, słyszałem tylko że jest i to chyba od dłuższego czasu. 

I jak wrażenia z jazdy? Picasso przyjemniejsza czy Scenic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Super autko! śliczne. Szczerze powiedziawszy nie widziałem jeszcze tej generacji scenica, słyszałem tylko że jest i to chyba od dłuższego czasu. 

I jak wrażenia z jazdy? Picasso przyjemniejsza czy Scenic?

Ciężko to w ogóle porównać. W końcu oba auta dzieli 7 lat różnicy, a w motoryzacji to jednak szmat czasu. Na pewno przyjemniejszy jest Scenic, ale to też z tego powodu, że to nowość. Jak wziąłem sobie na testy na weekend nowe C4 Picasso to nie zrobił na mnie takiego wrażenia dużego (wszystko bardzo podobne do C4P). Jeździło się też tak samo.

W Scenicu przede wszystkim jest dużo ciszej, nawet przy prędkościach autostradowych. Spalanie zdecydowanie mniejsze, bo z trasy z Bielska do Warszawy miałem je na poziomie 6,2 litra przy średniej ponad 90 km/h (chyba 93 km/h miałem). C4P przy prędkościach rzędu 130-140 palił prawie 8 litrów a silnik już "wył" - to kwestia też skrzyni 5 biegowej vs 6 biegów. Ale różnica jest odczuwalna. W środku Scenic też robi dużo lepsze wrażenie, ale też nie ma sensu tego porównywać, bo C4P był średnią wersją wyposażenia, a Scenic jest w najwyższej wersji już. Na pewno na plus duża ilość schowków. Tutaj bije na głowę C4P, a nowego to już w ogóle bo C4PII został mocno wykastrowany ze schowków. Z minusów zdecydowanie brak 3 niezależnych miejsc z tyłu, ale jakoś to przeżyjemy :)

Na pewno nie ma takiego przeskoku jak pomiędzy Citroenem Xsarą (którego miałem przed C4P) a C4P. Wtedy jednak przeskok był dużo większy, i było dużo większe łoł :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:
13 minut temu, maarec napisał:
Fajny ten scenic, super kolor, oby służył emoji6.png

Żona właśnie ze względu na kolor go chciała ;-)

Z kolorem nie moje klimaty, ja wole czarne i granatowe, ale moja Aga też potwierdza że ładny :)

 

i te felgi 20’’ :rolleyes:

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodi napisał:

Koledzy mam takie pytanie. Przyczepa Kanus waga 980kg (DMC1300) obecny holownik Audi A4 (Diesel 143KM). Myśle o zmianie auta i  jestem zmuszony  kupić mniejsze , myśle o Golfie 7 (Diesel 140-170Km) , jak myślicie poradzi sobie Golf z taką przyczepa? Czy jazda będzie dużo bardziej uciążliwa niż w przypadku Audi?

A dlaczego ma być bardziej uciażliwa? Golf troche lżejszy od starego A4, ale to nie jest jakas przepaść, wielkosciowo wewnatrz to chyba nawet golf wiekszy niz to A4. Nie pamietam odkladnie ale na haku Golf z 2.0 TDI bedzie mial na pewno conajmniej 1600kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorem nie moje klimaty, ja wole czarne i granatowe, ale moja Aga też potwierdza że ładny
 
i te felgi 20’’ :rolleyes:
Akurat Twój granatowy kolor jest mega, jeden z lepszych w C4P :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.