Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem zestawienie na towcar.com - https://towcar.info/GB/outfitmatch.php . Tam wg nich może ciągnąć 1600 kg
Czyli to kwestia polskiej homologacji. To samo ma Freemont. Auto po przekroczeniu granicy i otrzymaniu polskiej homologacji nagle utraciło możliwości holownicze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Fiat Freemont to kopia Dodga Journeya. Nawet w USA Journey ma bardzo mało kg na haku.

Poza tym towcar nie ma w ogóle freemonta na stronie, a journeya do 2011 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Fiat Freemont to kopia Dodga Journeya. Nawet w USA Journey ma bardzo mało kg na haku. Poza tym towcar nie ma w ogóle freemonta na stronie, a journeya do 2011 roku... 

 

Tu jest Dodge https://www.caravantrekker.nl/  Ale to ta sama baza

 

 

Chyba masz rację. Chociaż wydaje mi się, że gdzieś widziałem, że Freemont miał więcej na haku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1095 kg  - to nawet nie jest ......żenujące  :ph34r:

 

To kompromitacja.

Będę "uszczypliwy" ...... może przyczyną jest szybkość rdzewienia złomu i dlatego producent z obawy o życie użytkowników........:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nowy Cherokee taż ma tonę mniej na haku niż poprzednia generacja , gdzieś obiło mi się o uszy że w tych fiatach i innych dodgach dają tak mało na haku ze względu na rozpadającą się skrzynię AT która nie wytrzymuje obciążeń :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maarec napisał:

Najbardziej rdzewieje mazda 6 a tam można podpiąć przeważnie ok 1500 kg. To chyba nie ten trop. Osobiście mam taki uraz, że jeszcze z 15lat będę patrzał na mazdy tylko z politowaniem.

No nie przesadzaj. Nie ma idealnych samochodów, każdy ma jakieś bolączki, u mazdy akurat to ruda. Jednak to w ogóle nie przekreśla tej marki, bo według mnie są to świetne samochody. Do tej pory porównuję moją starą 14 letnią mazdę z nowym, dwuletnim volvo, a już same poddawanie porównaniom tych samochodów jest duuuużym plusem dla mazdy.

Moja Mazda 6 ma wbite 1600 kg w dowód tak więc zgadzam się, że powyższe 1000 kg to śmiech na sali dla omawianych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lbuster napisał:

No nie przesadzaj. Nie ma idealnych samochodów, każdy ma jakieś bolączki, u mazdy akurat to ruda. Jednak to w ogóle nie przekreśla tej marki, bo według mnie są to świetne samochody. Do tej pory porównuję moją starą 14 letnią mazdę z nowym, dwuletnim volvo, a już same poddawanie porównaniom tych samochodów jest duuuużym plusem dla mazdy.

Moja Mazda 6 ma wbite 1600 kg w dowód tak więc zgadzam się, że powyższe 1000 kg to śmiech na sali dla omawianych samochodów.

Ja moją jeżdżę pona 2 lata, ani rudej ani żadnych usterek, porządny silnik na łancuchu, fakt wykończenie odbiega od niemieckiej technologii - jest surowo ale coś za coś.

A CX-9 to nadal dobry niewysilony silnik na łańcuchu, klasyczny automat... mało już takich aut, stąd zainteresowanie. Zobaczymy czy uda się w tym roku, jak nie to pewnie przyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lbuster napisał:

No nie przesadzaj. Nie ma idealnych samochodów, każdy ma jakieś bolączki, u mazdy akurat to ruda. Jednak to w ogóle nie przekreśla tej marki, bo według mnie są to świetne samochody. Do tej pory porównuję moją starą 14 letnią mazdę z nowym, dwuletnim volvo, a już same poddawanie porównaniom tych samochodów jest duuuużym plusem dla mazdy.

Moja Mazda 6 ma wbite 1600 kg w dowód tak więc zgadzam się, że powyższe 1000 kg to śmiech na sali dla omawianych samochodów.

Zgadza się. Nie ma idealnych, tyle ze rdza jaka trawi mazdy 6 jest dużo gorsza niż Mondeo z lat 90. Do tego jeżeli przyjdzie zaprowadzić auto do aso bo nikt nie ma kompa w okolicy to za samo przekroczenie progu serwisu 500zł. 

Mam bardzo złe wspomnienia, dopiero kolejne 2 fordy przywróciły mi spokojne wizyty w garażu i u mechaników, sama eksploatacja. Jakbym miał wydać w salonie ok 130.000 na mazde to sam bym sobie w łeb przywalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maarec napisał:

Zgadza się. Nie ma idealnych, tyle ze rdza jaka trawi mazdy 6 jest dużo gorsza niż Mondeo z lat 90. Do tego jeżeli przyjdzie zaprowadzić auto do aso bo nikt nie ma kompa w okolicy to za samo przekroczenie progu serwisu 500zł. 

Mam bardzo złe wspomnienia, dopiero kolejne 2 fordy przywróciły mi spokojne wizyty w garażu i u mechaników, sama eksploatacja. Jakbym miał wydać w salonie ok 130.000 na mazde to sam bym sobie w łeb przywalił.

kontrowersyjna opinia .. Mazd jak mrówek, popularnością gonie skodę chyba ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maarec napisał:

Zgadza się. Nie ma idealnych, tyle ze rdza jaka trawi mazdy 6 jest dużo gorsza niż Mondeo z lat 90. Do tego jeżeli przyjdzie zaprowadzić auto do aso bo nikt nie ma kompa w okolicy to za samo przekroczenie progu serwisu 500zł. 

Mam bardzo złe wspomnienia, dopiero kolejne 2 fordy przywróciły mi spokojne wizyty w garażu i u mechaników, sama eksploatacja. Jakbym miał wydać w salonie ok 130.000 na mazde to sam bym sobie w łeb przywalił.

no chyba nie powiesz że nowe Mazdy 6 czy chociażby takie jak moje (seria GH) są tak samo słabe jak pierwsze 6? Jestem członkiem www.mazda6forum.pl, i czytając tamtejsze opinie to nadal występują problemy głównie z hamulcami (krzywiące się tarcze) + to że mają cienkie blachy i są generalnie głośniejsze od aut tej samej klasy. Co do silnika, elektroniki to pojedyńcze przypadki zapewne jak w reszcie aut jeżdżacych po naszych drogach, ogólne opinie bdb - nadal silnik łańcuch z 2.5 litra wyciągający 192 konie lub 2.0 165 koni, zamiast np 1.4 TSI 180 km czy tam 1.0 ecoboost 125 koni... ciekawe jaka będzie żywotność tych silników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Madzia przez 9 lat użytkowania i coś około 100 tyś km NIGDY mnie nie zawiodła, jedyna poważna naprawa to regeneracja turbiny i to raczej z winy użytkownika :D. Ostatnie trzy lata jest drugim samochodem w rodzinie i ciężko jest mi pogodzić się z myślą, że może przyjść czas rozstania :( Oczywiście jest parę rzeczy do zrobienia, jednak nie spieszy mi się do wydawania kasy na drugi samochód. Tak więc czasami się nią "turlam" i nadal mam banana na gębie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, borek6 napisał:

no chyba nie powiesz że nowe Mazdy 6 czy chociażby takie jak moje (seria GH) są tak samo słabe jak pierwsze 6? Jestem członkiem www.mazda6forum.pl, i czytając tamtejsze opinie to nadal występują problemy głównie z hamulcami (krzywiące się tarcze) + to że mają cienkie blachy i są generalnie głośniejsze od aut tej samej klasy. Co do silnika, elektroniki to pojedyńcze przypadki zapewne jak w reszcie aut jeżdżacych po naszych drogach, ogólne opinie bdb - nadal silnik łańcuch z 2.5 litra wyciągający 192 konie lub 2.0 165 koni, zamiast np 1.4 TSI 180 km czy tam 1.0 ecoboost 125 koni... ciekawe jaka będzie żywotność tych silników. 

Temat mazdy zakończyłem w 2013r i od tej pory omijam z daleka. Dopiero od tej pory można coś mówić o nowej 6. Pierwsze szóstki i lift gnioły tak, że bałbym się co będzie z kolejnymi. Totalny lot w worku za grubą kasę. 

Silniki owszem fajne. U mnie kłopot był z adaptacją przepustnicy - skończyła w Aso ok 600zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.