Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dodam swoje. Dziś pierwszy raz widziałem bagażnik Tiguana allspace w wersji 5 osób. Po dodaniu schowków pod podłogą robi się już bdb+. Dla mnie zwyczajnie wystarczająco. 

Prawdopodobnie brałbym wersję 7 osób i zdemontował te fotele do garażu jak mam teraz. Jak raz na 3 lata będą potrzebne to 20min i są.

 

Przy silniku rękę się wsadzi, do ewentualnych napraw.

Samochód ma dużo użytecznych bajerów dla rodziny czy ulatwień. Ma normalne koło zapasowe i aku w bagażniku ;)

Tylny ruchomy rząd siedzeń daje namiastkę vana. 

Hak odblokowywany el też działa. Ogółem ogladana z przypadku sztuka gotowa do odjazdu.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-tiguan-allspace-highline-240km-tdi-4motion-wyprzedaz-rabat-22-640-zl-ID6zxFTk.html

W bagażniku 230v.  Fotele z masażami raczej zawiodły.

IMAG7725.jpg

IMAG7726.jpg

IMAG7727.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze info że cena przy finnsowaniu leasingiem. To samo było z cytryną, cena ugadana i wszystko miało być finalizowane, ale za to że swój leasing to cena +3%. Na tym gadka się skończyła i poszedłem do konkurencji. A żeby było śmieszniej to przy cytrynowym leasingu wychodziło 119% :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to tylko przykładowy egzemplarz, cena też :) jest raczej bazowa z tego co wiem. Ja tyle nie zapłacę. Samochód jest totalną nowością, robioną w meksyku a to są pierwsze sztuki pod zamówienie klientów (ta sztuka miała iść pod państwową spółkę ale zmieniono zamówienie).

moja sztuka będzie pod zamówienie, pod leasing i zobaczymy jak to wyjdzie wtedy. Samochód jednak poznałem, kiedyś już jeździłem. Najbardziej podoba mi się silnik. Teraz już wiem jak wygląda bagażnik w wersji 7/5/7-2 :). Cieszy miejsce na dojazdówkę, schowki w suficie (dach pan. odpada u mnie) i przemyślane dodatki typu otwieranie bagażnika z drzwi kierowcy, domykanie klapy z opóźnieniem aby wyjąć zakupy czy ruchome fotele z tyłu.  Na cenę nie ma co patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czyś

@Suzu4x4

Widzę, że jesteście obcykani w kwestii skrzyni więc bardzo proszę o radę jak rozpoznać tą właściwą.

Byłem w VW w Lbn ale tam robili wielkie oczy jak się pytałem o konkretne modele skrzyni i pewnie po prostu nie chcieli mi powiedzieć bo nie wierzę aby nie wiedzieli co sprzedają.

Np. skrzynie w skodzie 1,6 TDI 85kW 115KM automatyczna 7 biegowa DSG  lub 2,0 TDI 110kW 150KM automatyczna 6 biegowa DSG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

fajny. ma wszystko co trzeba ale jeśli chodzi o mnie to 10% rabatu od ceny katalogowej za ubiegłoroczny egzemplarz to śmiech   :lol:

Jak jest model chodliwy to za stary rocznik płacisz praktycznie tyle samo co za nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Benior napisał:

Np. skrzynie w skodzie 1,6 TDI 85kW 115KM automatyczna 7 biegowa DSG  lub 2,0 TDI 110kW 150KM automatyczna 6 biegowa DSG

Nie wiem, jak w Skodzie, ale Seat montuje mocniejsze, 6-biegowe DSG (tzw. mokre) w samochodach z napędem 4x4, bo te 7-biegowe są za słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Dziś pierwszy raz widziałem bagażnik Tiguana allspace w wersji 5 osób.

Bagażnik w miarę ok. Szału nie ma, ale na codzienne sprawy spokojnie wystarczy. Ale powiedz czy są dostępne jakieś ładne kolory, czy tylko szare, grafitowe, czarne i srebrne? Gdy kupuję samochód używany to nie wybrzydzam z kolorami, bo w życiu bym nie znalazł egzemplarza idealnego pod każdym względem (stan, rocznik, cena, kolor ...). Ale przy zakupie nowego to już warto sobie wybrać ładny kolor, a nie taki jak się akurat trafił. Są jakieś jasnozielone, pomarańczowe, błękitne? Takie to by się podobały mojej żonie, a grafit to nędza. Choć i tak najgorszy jest granatowy - miałem 3 granatowe samochody i za każdym razem wolałbym jakikolwiek inny kolor byle nie granat (nawet sraczkowaty), ale takie się trafiały.

34556349_crop_518_461_dla-domu-dekoracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maarec napisał:

VW ma nowe mocne dsg 7 biegów, których, np nie dało do skody 2.0 tsi 280km bo tam jest 6 biegów. Czymś muszą prowadzic z Czechami.

Dało 7 biegów DSG  też do Skody, w nowym Superbie  najmocniejszym dieslu 190ps ;)

Godzinę temu, Benior napisał:

@czyś

@Suzu4x4

Widzę, że jesteście obcykani w kwestii skrzyni więc bardzo proszę o radę jak rozpoznać tą właściwą.

Byłem w VW w Lbn ale tam robili wielkie oczy jak się pytałem o konkretne modele skrzyni i pewnie po prostu nie chcieli mi powiedzieć bo nie wierzę aby nie wiedzieli co sprzedają.

Np. skrzynie w skodzie 1,6 TDI 85kW 115KM automatyczna 7 biegowa DSG  lub 2,0 TDI 110kW 150KM automatyczna 6 biegowa DSG

 

nie wiem jak w tej skodzie   1.6 ale na 90% siedzi DQ200 czyli najsłabsza i najbardziej awaryjna, a w 2,0 150KM  jest DQ250 6-cio biegowa i z tą skrzynią nie ma problemów ,

nie pytaj sprzedawców , tylko podejdź na serwis tam muszą wiedzieć ;)

57 minut temu, danielpoz napisał:

Jak jest model chodliwy to za stary rocznik płacisz praktycznie tyle samo co za nowy.

no ja bym nie zapłacił

bez względu na model  cena jest poglądowa i myślę że min. drugie tyle albo i więcej rabatu do wyrwania :]

35 minut temu, Walt napisał:

Nie wiem, jak w Skodzie, ale Seat montuje mocniejsze, 6-biegowe DSG (tzw. mokre) w samochodach z napędem 4x4, bo te 7-biegowe są za słabe.

nie masz racji, nie myl 7 biegowej suchej  DQ200, z siedmiobiegową DQ380 lub DQ500  bo te są dużo mocniejsze  i montowane w SEATACH właśnie w najmocniejszych wersjach

np w Ahambrze 2.0 TDI CR  184 KM DSG 4Drive masz siedmiobiegową DQ380 ;)

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.